Sponzorství

Mercedes‑AMG Petronas
Formula One Team

Jsme jeden tým, jehož cílem je celosvětový úspěch

Společnost Epson je hrdým oficiálním týmovým partnerem stáje Mercedes-AMG Petronas Formula One Team.

Světy technologie a motosportu se vyvíjí závratnou rychlostí a společnost Epson svými inovacemi i nadále podporuje jeden z nejambicióznějších týmů formule 1.

Protože společnost Epson je světovým technologickým lídrem a tým Mercedes-AMG Petronas Formula One Team je světovým šampionem na vrcholu technické dokonalosti, je naše partnerství přínosné pro obě strany a skvěle funguje.

Přehrát video

„To, jak společnost Epson používá inovativní technologie k dosažení výkonu, se přesně shoduje s cíli, které jsme si stanovili pro formuli 1.“

Toto Wolff, ředitel Mercedes-Benz Motorsport

Integrace produktů

V současné době jsme do různých oddělení světového šampiona formule 1 zařadili více než 150 produktů společnosti Epson, jako jsou inkoustové tiskárny, skenery, 3LCD projektory a nositelná zařízení.

Technologie a produkty společnosti Epson zlepšují efektivitu a komunikaci mezi piloty, inženýry a členy týmu a díky tomu zvyšují výkon na trati i v továrně.

Velkoformátové tiskárny

Rozdíl, který dělá mistry

Výkon vozu F1 při závodech se určuje už ve fázi návrhu. Pro tým Mercedes-AMG Petronas Formula One Team je tento návrh úzce spojen s vývojem v průběhu celého roku i přípravou vozu na další sezónu.

Klíčovou roli při tom hrají tiskárny SureColor společnosti Epson. Díky nim jsme schopni vytvářet vysoce kvalitní a podrobné velkoformátové barevné výkresy CAD, které nám pomáhají v každé fázi návrhu.

Klíčovým požadavkem je schopnost barevně tisknout, skenovat a kopírovat. Naši inženýři tak mohou jasně určit rozměry, toleranci a sekce, které zlepší silné stránky vozu a odstraní veškeré slabiny.

Tým používá produktivní velkoformátovou tiskárnu Epson SureColor T5200 s všestrannou podporou médií pro aplikace CAD, GIS a POS.

Objevte více o řadě tiskáren Epson SC-T a celé naší řadě velkoformátových tiskáren

ZJISTIT VÍCE

„Oblasti vytištěné v jasných barvách s ostrými linkami na tiskárně Epson SureColor T5200 vynikají a nesplývají s pozadím. To je při rozhodování o našich vozech a jejich návrzích nezbytné.“

Matt Harris, ředitel IT, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Tiskárny štítků

Komunikace s piloty

V sezóně 2016 zavedla formule 1 přísnější předpisy v oblasti radiokomunikace. Technici potřebovali nový způsob, jak umožnit pilotům se rozpomenout na nejnovější postupy během závodů. Když rozhodují milisekundy, je schopnost připomenout pilotům, jak správně zareagovat v různých situacích, důležitější než kdy dříve.

Tiskárny štítků Epson ColorWorks jsou to pravé řešení. Tým je používá pro tisk barevných pokynů, které lze rychle přilepit k volantu a do kokpitu Stříbrných šípů mezi tréninky nebo těsně před závodem. I když už to nařízení nevyžadují, tým se i nadále spoléhá na tiskárnu ColorWorks, kdykoli potřebuje tisknout.

Každou sezónu musí tým převézt své vybavení na nejrůznější místa po celém světě. Po příjezdu na okruh máme jen krátký čas do začátku závodu. Tiskárny LabelWorks společnosti Epson tisknou štítky, se kterými můžeme rychle a efektivně každý víkend sbalit vše potřebné a vyrazit na závod, kde díky nim šetříme drahocenné minuty.

Tým používá tiskárny Epson ColorWorks TM-C3500 k tisku vysoce kvalitních barevných štítků a tiskárny LabelWorks LW-Z900FK pro rychlý tisk štítků v náročném prostředí.

Objevte více o řadě produktů Epson ColorWorks a LabelWorks

DALŠÍ INFORMACE O ŘEŠENÍ COLORWORKS DALŠÍ INFORMACE O ŘEŠENÍ LABELWORKS

„Mezi koly se vše mění tak rychle, že co nejrychlejší vytištění přehledných štítků s pokyny je pro celý tým naprosto stěžejní.“

Marcus Dudley, inženýr v oblasti výkonu, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Tiskárny

Efektivita, spolehlivost a výkon jsou základem všeho

Řadu všestranných tiskáren WorkForce Pro RIPS společnosti Epson používá celý tým – od továrny, kde se tisknou dokumenty a pokyny k sestavení, až po trať, kde jsou tiskárny nesmírně důležité pro inženýry i piloty.

Mercedes-AMG Petronas Formula One Team převáží své závodní vybavení do více než 20 zemí po celém světě. To znamená, že zařízení mohou být v přepravních kontejnerech třeba až tři měsíce. Po příjezdu musí být tiskárny v perfektním stavu, aby se tým mohl soustředit na závod.

Na okruhu není vždy spolehlivý zdroj energie, ale díky nízké spotřebě tiskáren Epson WorkForce Pro RIPS má tým jistotu, že ostatní nepostradatelné vybavení jí bude mít dostatek. Efektivita tiskáren se týká i spotřeby inkoustu, který není třeba měnit při závodech a tak se šetří čas i lidské zdroje.

Tým používá tiskárny Epson WorkForce Pro RIPS, které využívají až o 96 % méně energie ve srovnání s barevnými laserovými tiskárnami.

Objevte více o řadě produktů Epson WorkForce Pro RIPS

ZJISTIT VÍCE

„Přechod z laserových tiskáren na inkoustové tiskárny značky Epson nepřinesl jen lepší kvalitu tisku, ale protože se tiskovým hlavám během převozu nic nestane, můžeme tiskárny používat ihned po příjezdu. Tiskárny Epson můžeme prostě vytáhnout z krabice a jsou připravené.“

Matt Harris, ředitel IT, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Chytré brýle Moverio

Pohled do budoucnosti motorsportu

Ve stáji Mercedes-AMG Petronas Formula One Team je k dispozici unikátní nástroj pro zapojení rozšířené reality do každého z 20 závodů formule 1. Chytré brýle Epson Moverio přivádí tento zajímavý svět k životu a umožňují návštěvníkům paddocku prohlédnout si zákulisí a proniknout do technicky a precizně bezkonkurenčního sportu.

Díky nositelným zařízením Epson si mohou lidé prohlédnout prostředí paddocku, přičemž jim chytré brýle doplní další zajímavý materiál. Mají tak k dispozici kontakt s fyzickou realitou a zároveň zpomaleně prozkoumávají zastávky v boxech. Stejně tak se mohou dozvědět více o roli inženýrů během závodu ze stěn paddocku.

Díky vestavěné kameře, gyroskopu, GPS a dalším snímačům v brýlích Moverio software sleduje váš pohyb i okolí, a zajistí tak uživatelům nepoznané inovativní zážitky.

Tým používá chytré brýle Epson Moverio BT-300 se špičkovou technologií OLED pro digitální zobrazování na bázi silikonu od společnosti Epson.

ZJISTIT VÍCE

„Nositelná zařízení se velmi pravděpodobně rozšíří do všech odvětví a poptávka po nich poroste. Kvalitativně se konkurence nemůže rovnat standardům společnosti Epson a brýlím Moverio.“

Victoria Vowles, ředitelka pro marketing, Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

Robotická řešení Epson

Ve snímku natočeném ve spolupráci s našimi partnery z týmu Mercedes AMG-Petronas Motorsport vystupuje Bertie, inspirovaný novým robotem WorkSense W-01. Bertie je vybaven řadou interních senzorů, rychle se učí a je to rošťák s mimořádně vyvinutým smyslem pro humor.

DALŠÍ INFORMACE O ROBOTICKÝCH ŘEŠENÍCH EPSON

Časová osa

Od roku 2015, kdy se společnost Epson stala partnerem stáje Mercedes-AMG Petronas, se událo mnoho zajímavého. Milníky naší spolupráce uvádíme zde.

Společnost Epson a stáj Mercedes-AMG Petronas Formula One Team oznamují celosvětové partnerství

Společnost Epson se stává oficiálním týmovým partnerem stáje Mercedes-AMG Petronas Formula One Team a přináší své zkušenosti v oblasti inkoustových tiskáren, skenerů, 3LCD projektorů a nositelných zařízení.

„S radostí jsme společnosti Epson přivítali jako partnera stáje Mercedes-AMG Petronas Formula One Team. Pracovat s pokrokovou společností je vždy radost a produkty společnosti Epson se dokonale hodí k našim cílům v oblasti závodů a výroby. Těšíme se na další sezónu a řadu dalších úspěšných let jako partneři.“

Toto Wolff, ředitel Mercedes-Benz Motorsport

ZJISTIT VÍCE

Reálné barvy

Pilot stáje Mercedes-AMG Petronas Formula One Team a trojnásobný mistr F1, Lewis Hamilton, provádí špičkovými projektory Epson True Colours.

Projektory Epson nabízejí stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup (CLO), což zaručuje jasné a syté barvy i v jasně nasvícených místnostech.

ZJISTIT VÍCE

Lewis v inkoustu

Hlavní roli v žertovném filmu hraje Lewis Hamilton. Tento hravý snímek vznikl v režii společnosti Epson ve spolupráci se stájí Mercedes-AMG Petronas Formula One Team k příležitosti uvedení nových tiskáren Epson EcoTank do prodeje. Poukazuje na revoluční doplnitelné inkoustové nádržky a velké množství inkoustu, které obdržíte společně s tiskárnami.

ZJISTIT VÍCE

#DrivenbyEpson

Tým Mercedes-AMG Petronas Formula One Team se může v každé fázi spolehnout na přesné technologie Epson.

ZJISTIT VÍCE

Výzva inženýrství

Vyzvali jsme člena týmu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team a technika společnosti Epson, aby si prohodili role a pokusili se postavit přítlačné křídlo a tiskárnu za pomoci chytrých brýlí Epson Moverio Pro BT-200. Jak se jim dařilo?

ZJISTIT VÍCE

Finská hvězda Formule 1 Valtteri Bottas pomáhá společnosti Epson ukázat světu, proč je základní vzdělávání ve Finsku na nejvyšší úrovni

Společnost Epson opět zdůrazňuje důležitost interaktivních technologií a velkých promítacích ploch pro podporu vzdělávacích standardů

PŘEHRÁT VIDEO

Neuvěřitelná výdrž

Jestliže se chcete stát čtyřnásobným mistrem světa formule 1 jako Lewis Hamilton, musíte mít neuvěřitelnou výdrž. Lewis musí být ve špičkové fyzické kondici, aby mohl podávat fenomenální výkon, kolo za kolem.

ZJISTIT VÍCE

Udržitelnost ve světě formule 1

Stáj Mercedes-AMG Petronas Formula One Team se neustále učí – například že úsporné hybridní motory se stanou v nadcházejících letech běžnou součástí vozů, takže sníží spotřebu paliva i emise.

Stejně tak si společnost Epson klade za cíl zajistit významné omezení dopadu produktů na životní prostředí – při výrobě i v celém životním cyklu výrobků.

Společnost Epson je díky tomuto partnerství součástí vývoje udržitelné komunity ve formuli 1.

DALŠÍ INFORMACE O SPOLEČNOSTI EPSON

Společnost Epson mnohokrát předběhla dobu. A to doslova. Založena byla v roce 1942 jako malá továrna na výrobu hodinek – Daiwa Kogyo Ltd. (později Seiko). V roce 1968 uvedla na trh produkt EP-101. Byla to první kompaktní lehká digitální tiskárna na světě, která dala jméno značce Epson – syn EP.

ZJISTIT VÍCE

Další informace o týmu Mercedes-AMG Petronas Formula One Team

  1. Tato webová stránka je neoficiální a neexistuje žádná její spojitost se skupinou společností Formula One. F1, FORMULA ONE, FORMULA 1, FIA FORMULA ONE WORLD CHAMPIONSHIP, GRAND PRIX a další související známky jsou ochranné známky společnosti Formula One Licensing B.V.
  1. Další informace naleznete na stránkách www.epson.cz/inkjetsaving.