15 miliónů prodaných kusů dosáhl celosvětový prodej velkokapacitních tiskáren Epson s inkoustovým tankovým systémem

Nový koncept tisku dokazuje úspěch

14. července 2016 - Seiko Epson Corporation (TSE: 6724, "Epson") s potěšením oznamuje, že kumulované prodeje velkokapacitních tiskáren s inkoustovým tankovým systémem dosáhly 15 milionů kusů, což dokazuje úspěch tohoto nového revolučního systému. Společnost Epson zahájila prodej těchto velkokapacitní tiskáren s inkoustovým tankovým systémem v říjnu 2010 v Indonésii. Od této doby byly tyto tiskárny postupně uvedeny na nové trhy ve 150 zemích a regionech1 s pozitivní odezvou na tuto novou koncepci.

Tento nový typ tiskárny zaznamenal pozitivní dojem na trhu. Zvlášť patrné je to na rozvíjejících se trzích, kde prodej této řady představuje přibližně 10 % z celkového prodeje tiskáren (laserových a inkoustových), což odpovídá zhruba 45 milionům kusů2. Společnost Epson nadále předpovídá silný růst s odhadem celosvětového ročního růstu prodeje o téměř 40 % z celkového prodeje inkoustových tiskáren Epson, ve srovnání s 30 % a 35 % v minulých letech3.

Obr. Prodeje velkokapacitních tiskáren Epson s inkoustovým tankovým systémem v kusech

High-Capacity Ink Tank Printer Unit Sales

Společnost Epson je přesvědčena, že za úspěchem velkokapacitních tiskáren s inkoustovým tankovým systémem stojí řada faktorů. Zásobníky inkoustu s vysokou kapacitou jsou účelové a plně integrované umožňující spolehlivé řešení. Nabízí také jistý aspekt pohodlí, neboť uživatel naplní velkokapacitní nádržky inkoustem a může bez přerušení tisknout tisíce stránek (bez nutnosti častého doplňování tiskárny inkoustovými kazetami). Dalším důležitým faktorem je efektivnost nákladů. Tiskárny s inkoustovým tankovým systémem nabízí ultra nízké náklady na tisk, neboť jsou dodávány spolu s inkoustovými lahvičkami s vysokou výtěžností[1].

  

Marcel Divín, Business Sales Manager ve společnosti Epson Europe B.V., říká:

"S prodanými 15 miliony kusy můžeme s hrdostí prohlásit, že tento nový koncept prokázal úspěch. Je pro nás důležité nabízet zákazníkům široké možnosti výběru, aby mohli najít produkt, který vyhovuje jejich individuálním potřebám. Podařilo se nám identifikovat jedinečnou příležitost na trhu. Zákazníci hledají účelové, spolehlivé, nákladově efektivní a velkoobjemové tiskové řešení. Naše inovativní velkokapacitní tiskárny s inkoustovým tankovým systémem tímto řešením disponují, což dokazují i čísla."


Poznámky editorovi

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více něž 67 000 lidí v 90 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1700 lidí a ve fiskálním roce 2014 zaznamenala obrat 1551 milionů eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050  

http://eco.epson.com/

Kontakt:
Kateřina Bradáčová
Marketing Coordinator CZ & SK
EPSON Europe B.V.
Branch Office Czech Republic
Slavíčkova 1a, 63800 Brno
Tel.:     +420 548 427 811
Fax:     +420 548 427 816
Mobile: +420 737 211 393
E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

Lucie Brochová
PR Specialist
Bison & Rose
Ovenecká 9
170 00  Praha 7 - Letná
Tel: +420 233 014 081
Mob: +420 739 483 442
Email: lucie.brochova@bisonrose.cz


[1] 150 zemí a regionů v období mezi říjnem  2010 a fiskálním rokem  2015.

2 Za fiskální rok 2015 podle průzkumu společnosti Epson.

3 Za fiskální období 2016, 2014 a 2015 v tomto pořadí.