Cenově dostupné projektory nyní nabízejí nadstandardní funkce

Uživatelé z oblasti vzdělávání a podnikání mohou za své peníze získat vyšší užitnou hodnotu

Cenově dostupné projektory nyní nabízejí nadstandardní funkce

29. listopad 2011 -Společnost Epson, světová jednička na trhu s videoprojektory[1],pomáhá podnikatelským subjektům a školským zařízením udržet své rozpočty prostřednictvímnabídky řady cenově dostupných projektorů vybavených funkcemi, které jsou charakteristické pro mnohem dražší modely. Modely EB-X11 a EB-S11 jsou určeny uživatelům z oblasti vzdělávání, zatímco EB-X14, EB-X12 a EB-W12 se vstupem HDMI jsou vhodné pro firemní využití. Všechny projektory nabízejí uživatelsky přívětivé funkce a vysokou kvalitu obrazu.

Obsluha i nastavení projektoru jsou velmi snadné,což dovoluje uživatelům z firemního i vzdělávacího sektoru soustředit se především na kvalitu svých prezentací. Další užitečnou funkcí z dílny společnosti Epson je USB zobrazení 3 v 1, které umožňuje projekci obrazu, ovládání zvuku a stránkování prostřednictvím jediného kabelu – jedná se o nejrychlejší způsob zobrazení obsahu plochy displeje počítače PC nebo Mac. Využít lze také funkci projekce bez použití počítače, která přináší uživatelům možnost zobrazovat statické snímky přímo z úložného zařízení USB. Snadné a rychlé vyrovnání obrazu umožňují funkce vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení, přičemž vybrané modely jsou vybaveny posuvným ovládacím prvkem pro horizontální korekci lichoběžníkového zkreslení.

Julia Lin, produktová manažerka společnosti Epson, k tomu dodává: „Uživatelská zkušenost je pro společnost Epson velmi důležitá. Proto jsme vyvinuli náš nový posuvný ovládací prvek pro horizontální korekci lichoběžníkového zkreslení, který umožňuje jednoduchý a intuitivní způsob ovládání a dosažení správného formátu projekce. Dokonce i v případech, kdy je projektor proti projekční ploše nakloněn v úhlu, lze díky tomuto posuvnému ovládacímu prvku vyrovnat obraz během několika sekund. Tato a další uživatelsky přívětivé funkce nabízí zákazníkům společnosti Epson za jejich investici vyšší užitnou hodnotu, protože funkce vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení nejsou u projektorů v této cenové kategorii příliš obvyklé.“

Některé vybrané projektory nabízejí také možnost přímého připojení k USB vizualizéru Epson ELP-DC06. Vizualizér Epson ELP-DC06 umožňuje sdílení dokumentů a trojrozměrných předmětů prostřednictvím projektoru, což přináší uživatelům časovou úsporu, protože nejsou nuceni kopírovat, fotografovat nebo skenovat další materiály. Tato funkce je obzvlášť užitečná pro uživatele z oblasti vzdělávání, kteří by svým posluchačům rádi ukázali detailní záběry různých vědeckých experimentů.

Technologie Epson 3LCDzaručuje přirozenou a přesnou reprodukci barev a stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup dosahující až 3 000 lumenů. V kombinaci s kontrastním poměrem 3 000:1, který se postará o ostré detaily, lze dosáhnout projekce jasného obrazu velmi vysoké kvality.

Lampa, kterou je projektor vybavený, vyniká dlouhou životnostía dokáže svítit až 5 000 provozních hodin v ekonomickém režimu, což zkracuje čas vynaložený na údržbu a pomáhá udržet provozní náklady na minimu.

Všechny modely jsou již v prodeji. Doporučená maloobchodní cena nejlevnějšího modelu byla stanovena na 12 090,- Kč vč. DPH.

Hlavní vlastnostiEB-S11EB-X11EB-X12EB-W12EB-X14
Velmi kvalitní, cenově dostupný projektorSVGA●GA●GAWXGA●GA
Zobrazení USB 3 v 1
Projekce bez použití PC: možnost prezentace statických snímků přímo z úložných zařízení USB
Vertikální korekce lichoběžníkového zkresleníRučníAutomatickáAutomatickáAutomatickáAutomatická
Horizontální korekce lichoběžníkového zkresleníTlačítkoPosuvný ovládací prvekPosuvný ovládací prvekPosuvný ovládací prvekPosuvný ovládací prvek
Kompaktní provedení a nízká hmotnost
Funkce přímého zapnutí a vypnutí
Funkce okamžitého vypnutí
Možnost přímého připojení k USB vizualizéru Epson ELP-DC06
Vstup HDMI pro zobrazení obsahu ve vysokém rozlišení
Pohodlný vestavěný reproduktor2 W2 W2 W2 W2 W
Přední ventilátor
Technologie 3LCD
Vysoký bílý a barevný světelný výstup2 600 lumenů2 600 lumenů2 800 lumenů2 800 lumenů3 000 lumenů
Vysoký kontrastní poměr3 000:13 000:13 000:13 000:13 000:1
Lampa E-TORL dosahuje vyššího světelného výkonu a je energeticky účinnější

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců ve 102 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global.epson.com

Společnost Epson Europe B. V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com[1]Zdroj: Futuresource Consulting Limited, www.futuresource-consulting.com