Do Evropy přichází první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování

Revoluční systém PaperLab pro recyklaci kancelářského materiálu dokáže pomocí suchého zpracování vytvořit z odpadního papíru potisknutelný kancelářský papír

Do Evropy přichází první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování

Společnost Epson, přední světový inovátor a dodavatel špičkových technologií, letos poprvé celosvětově 1představí systém PaperLab, první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování. Tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru 2za použití suchého zpracování 3, a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír ekologicky efektivním a udržitelným způsobem. Koncepce systému PaperLab bude v Evropě poprvé představena na veletrhu CeBIT (Hannover, 20.–24. března) při velké prezentaci nejnovějších efektivních, kompaktních a vysoce přesných technologií pro pracoviště od společnosti Epson.

Celosvětový ředitel společnosti Epson pan Minoru Usui, zde osobně představí systém PaperLab spolu s nejnovější řadou technologií navržených pro pracoviště od společnosti Epson. Ve svém klíčovém projevu o budoucnosti technologií na pracovišti vysvětlí, jak technologie společnosti Epson a její vize budoucnosti obohatí pracoviště a zlepší kvalitu života.

Pan Usui prohlásil: „Jsem nesmírně hrdý, že budu moci představit systém PaperLab, první systém výroby papíru na světě, který používá suché zpracování. Tento systém dokáže vyrobit nový papír z bezpečně skartovaného odpadního papíru, a vytvořit tak tisíce listů recyklovaného papíru za den.

Systém PaperLab jsme uvedli na trh v Japonsku na konci loňského roku. V Evropě se ho chystáme uvést na podzim roku 2018. Naším cílem je vytvořit nový kancelářský ekosystém pro tisk, ve kterém mohou mít zákazníci radost z vysokorychlostních inkoustových tiskáren a z použití recyklovaného papíru ze systému PaperLab. Systém PaperLab je ideální pro organizace, které potřebují bezpečně skartovat důvěrné informace a chtějí recyklovat papír pomocí udržitelného procesu.

Mou vizí je svět, v němž můžete tisknout a poté recyklovat jakýkoliv papír. Doufám, že jednoho dne se nám podaří vytvořit systém PaperLab různých velikostí pro použití v továrnách, kancelářích, i u vás doma.“

Organizace budou moci pomocí systému PaperLab vyrábět papíry různé velikosti, tloušťky a typu – od kancelářského papíru až po vizitky a barevný papír.

Společnost Epson se snaží dosáhnout udržitelného rozvoje, a proto sepsala dokument Environmentální vize 2050, kterým si stanovuje za cíl 90% snížení emisí CO2 v celém životním cyklu všech svých produktů a služeb do roku 2050.

Vlastnosti systému PaperLab

1. Technologie suchých vláken

Rozmělnění na vlákna

Jednotka vyvinutá společností Epson na rozmělnění vláken bez použití vody mechanicky rozmělní použitý papír na dlouhá tenká vlákna. Všechny stopy po informacích jsou okamžitě zcela a bezpečně zlikvidovány.

Spojování

Vlákna z použitého papíru jsou spojena dohromady za použití pojiva. Tento pojivový materiál je dostupný v různých barvách a umožňuje uživatelům systému PaperLab vyrábět papír v celém spektru barev nebo zvyšovat jeho bělost.

Formování

Na spojená vlákna je vyvíjen tlak, který vytvaruje nové listy papíru. Uživatelé systému PaperLab mohou vyrábět listy ve formátu A4 a A3 v různé tloušťce nastavením ovládacích prvků hustoty papíru, tloušťky a tvaru.

2. Lepší zabezpečení 

Systém PaperLab zajišťuje naprostou bezpečnost spolehlivým skartováním důvěrných dokumentů. Místo toho, aby byly dokumenty z vaší firmy odváženy smluvním partnerem, je odpadní papír rozmělněn na jemná vlákna přímo u vás. Na rozdíl od papíru, který projel skartovačkou, na sobě vlákna nemají žádnou rozpoznatelnou informaci. Systém PaperLab je proto ideálním řešením pro kanceláře místní samosprávy a ostatní instituce, které zpracovávají velký objem důvěrných dokumentů. Systém chrání osobní údaje, takže instituce, obyvatelé i zákazníci se nemusí obávat úniku informací.

3. Rychlá výroba různých typů papíru

Systém PaperLab dokáže vyrobit první nový list papíru přibližně za tři minuty od chvíle, kdy do něj vložíte odpadní papír a stisknete tlačítko Start. Za hodinu vyrobí kolem 720 listů papíru A4. Přeměňováním použitého papíru s vyšší hodnotou (kopírovací papír, tvrdý papír na navštívenky nebo barevný papír na letáky) si mohou firmy nebo místní samospráva vytvořit jakýkoli druh nového papíru, kdykoliv ho potřebují.

4. Menší dopad na životní prostředí

K výrobě jednoho listu papíru A4 je obvykle potřeba přibližně jeden hrnek vody. Systém PaperLab dokáže vyrobit papír s minimální spotřebou vody. Voda je na celém světě cenným přírodním zdrojem, a proto společnost Epson přichází se systémem, který používá suché zpracování.

Poznámka: K udržení určité míry vlhkosti uvnitř systému je potřeba menší množství vody.

*1 Podle celosvětového průzkumu společnosti Seiko Epson z listopadu 2016 je systém PaperLab prvním systémem pro vlastní výrobu papíru, který používá suché zpracování.
*2 Systém jako surovinu používá běžný papír pro kopírování ve formátech A3 a A4.
*3 K udržení určité míry vlhkosti uvnitř systému je potřeba menší množství vody.