Dokumentární tiskárna Epson určená pro tisk na poštovních a bankovních přepážkách a kontaktních místech státních institucí

Tiskárna PLQ-22/22M s velmi tichým provozem je zárukou časových i finančních úspor díky významnému zkrácení doby transakčních operací a velmi nízkým celkovým nákladům na vlastnictví (TCO).

Dokumentární tiskárna Epson určená pro tisk na poštovních a bankovních přepážkách a kontaktních místech státních institucí

Uvedením modelu PLQ-22/22M společnost Epson reaguje na poptávku po tiché a energeticky úsporné tiskárně. Tiskárna PLQ-22/22M navazuje na úspěch modelu PLQ-20/20M. Spotřeba energie i úroveň hlučnosti jsou u tohoto modelu ještě nižší, takže banky, pošty a státní úřady nyní mají k dispozici velmi tichou tiskárnu s nízkými celkovými náklady na vlastnictví.

Zákazníci i obsluha u tiskárny PLQ-22/22M ocení tichý provoz, protože úroveň hluku dosahuje pouhých 51 dB(A). Tiskárna je také výkonná – funkce zvýšení rychlosti tisku umožňuje v prostředích systémů Windows® rychlý tisk rastrových obrazových dat, čímž přispívá ke zkrácení front čekajících zákazníků. Vysoce přesná hlava MICR/MSRW (verze M) činí ze zpracování šeků a vkladních knížek plynulou a bezproblémovou záležitost.

Siva Kuppusamy, product manager společnosti Epson Europe, říká: „Finanční instituce a státní úřady mohou díky tiskárně PLQ-22/22M výrazně ušetřit. Splňuje podmínky programu ENERGY STAR® a její spotřeba energie v pohotovostním režimu je velmi nízká - dosahuje pouhých 4,5 W. Navíc dokáže v režimu konceptu vytisknout asi 10 miliónů znaků bez výměny pásky, což dále snižuje celkové náklady na vlastnictví.

Tiskárna PLQ-22/22M je vybavena pamětí o velikosti 128 kB a umožňuje potisk pasů, vkladních knížek a dalších dokumentů o tloušťce až 2,6 mm, což zaručuje vynikající flexibilitu při zpracování dat a snadnou manipulaci s dokumenty.

Model PLQ-22/22M zahrnuje řadu emulací, lze jej jednoduše instalovat, a také je standardně vybaven paralelním, sériovým a USB rozhraním, což usnadňuje jeho integraci do většiny IT prostředí.

Tiskárnu PLQ-22/22M bude možné zakoupit od dubna 2011 za doporučenou cenu včetně DPH od 17.484,- Kč.

Nejdůležitější vlastnosti

  • Plochá 24jehličková tiskárna vkladních knížek s možností tisku o šířce 94 sloupců
  • Nízká hlučnost – 51dB(A)
  • Čtečka MICR/MSRW (verze M) zaručuje přesné čtení dat
  • Funkce zvýšení rychlosti tisku
  • Spotřeba v pohotovostním režimu je pouhých 4,5 W
  • Splňuje podmínky programu ENERGY STAR
  • Výtěžnost pásky je 10 miliónů znaků (v režimu konceptu)
  • 128kB paměť
  • Zpracování vkladních knížek o tloušťce až 2,6 mm
  • Standardně jsou k dispozici paralelní, sériové a USB rozhraní a řada emulací