Ekonomičtější výroba vysoce kvalitních disků Blu-ray, CD a DVD

Epson Discproducer PP-50BD je dokonalým řešením pro archivaci velkých objemů dat

Ekonomičtější výroba vysoce kvalitních disků Blu-ray,  CD a DVD

17. ledna 2012– Společnost Epson staví na úspěchu řady svých zařízení Discproducer a uvádí na trh Discproducer PP-50BD: cenově dostupný model, který je schopen zajistit výrobu až 400 Blu-ray disků měsíčně za účelem archivace nebo distribuce dat. Discproducer PP-50BD je spolehlivým a snadno ovladatelným zařízením s úsporným provozem, které nabízí výrobu vysoce kvalitních disků Blu-ray, CD a DVD při nízkých nákladech.

Plně automatizovaný model PP-50BD umožňuje uživatelům věnovat se jiné práci, zatímco toto zařízení zajistí zpracování až 50 disků a více než 2 TB dat v jedné sérii, přičemž dokáže vypálit až 3 jednostranné disky Blu-ray za hodinu. Protože Blu-ray patří mezi nenákladné a spolehlivé formáty pro dlouhodobou archivaci dat, je model PP-50BD dokonalou volbou pro archivaci velkých souborů a zálohování dat.

Discproducer PP-50BD nabízí vysoce kvalitní, fotorealistický potisk povrchu disků CD / DVD / BD. Tisková hlava Epson Micro Piezo a 6barevné inkousty jsou zárukou mimořádně jemných barevných přechodů a ostrého textu, dokonce i v případě velmi drobného písma. V závislosti na vzhledu potisku lze pomocí jedné sady inkoustů vyrobit více než 1 000 plně potištěných disků – a v případě, že inkoustová náplň dojde, PP-50BD automaticky zastaví tisk, aby nedocházelo k výrobě chybně potištěných disků.

Leonard Beckmann, produktový manažer společnosti Epson Europe,uvádí: „Desítky tisícjiž nainstalovaných zařízení Epson Discproducer prokázaly svou spolehlivost v různých odvětvích, včetně zdravotnictví, školství, zábavy, marketingu a také oboru kopírovacích služeb. Model PP-50BD nyní nabízí stejně vysokou užitnou hodnotu zapřijatelnou cenu také v oblasti archivace.Zatímco kvalita výstupů je velmi vysoká, náklady na každý vyrobený disk či náklady na každý archivovaný gigabajt jsou mimořádně nízké.  Při použití doporučených jednovrstvých a dvouvrstvých médií BD-R zaručuje model PP-50BD přesné vypalování disků, což pro organizace znamená jistotu, že archivované disky zůstanou čitelné po desetiletí.“

Zařízení umožňuje provoz i bez dohledu s menším rizikem chyby. Konstruktéři společnosti Epson vycházeli z odborných zkušeností s výrobou robotů a vyvinuli patentované robotické rameno AcuGrip, které zaručuje, že je vždy uchopen pouze jediný disk Blu-ray, CD nebo DVD, a to dokonce i tehdy, když jsou slepené dohromady. Zařízení PP-50BD je vybaveno prachuvzdorným pouzdrem a obsahuje minimum pohyblivých částí, což umožňuje roky bezproblémového provozu.

Obsluha zařízení PP-50BD je naprosto jednoduchá – lze jej plně ovládat z přední části, přičemž systém diod LED informuje o stavu inkoustu v zásobnících jednotlivých barev. Rovněž intuitivní software Total Disc Maker, který je součástí dodávky, je uživatelsky přívětivý a obsahuje předem definované šablony a obrázky, takže uživatelé nemusí být experty, aby s ním mohli pracovat.

Plně stohovatelné zařízení Discproducer PP-50BD má malé rozměry a jeho šířka pouhých 38 cm jej činí jedním z nejmenších zařízení pro výrobu disků na trhu. Díky tomu jej lze snadno umístit do police, regálu či na pracovní stůl.

Zařízení Discproducer PP-50BD je možné zakoupit od ledna 2012 za doporučenou maloobchodní cenu od 90 830 Kč vč. DPH.

Souhrn nejdůležitějších vlastností

Přesné vypalování disků Blu-ray, CD a DVD a vysoká kvalita potisku povrchu disků

Prachuvzdorné pouzdro a minimální počet pohyblivých částí

Výroba až 50 disků v jedné sérii

Nízké náklady na výrobu jednoho disku a archivovaný gigabajt

S jednou sadou inkoustů lze potisknout více než 1 000 disků

Úspora nákladů díky samostatným zásobníkům inkoustu – stačí vyměnit pouze spotřebovanou barvu

Systém diod LED umožňuje snadné sledování stavu inkoustových náplní

Patentované robotické rameno AcuGrip

Pohodlná obsluha z přední strany

Malé rozměry, kompaktní a stohovatelné provedení

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren
a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců ve 102 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

http://global.epson.com

Společnost Epson Europe B. V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com