Epson 25: Jak tvoříme udržitelnější produkty

Objevte naši podnikovou vizi Epson 25 a zjistěte, jak usilujeme o dlouhodobý pohled na návrh, vývoj a výrobu našich produktů

Epson 25: Jak tvoříme udržitelnější produkty

Epson 25: Jak tvoříme udržitelnější produkty

Boj proti globálnímu oteplování vyžaduje, aby všechny organizace dělaly to, co je nejlepší pro blaho všech. Síla společnosti Epson spočívá v technologických inovacích – náš dlouhodobý závazek vůči principům monozukuri (japonská filozofie, která znamená „umění a vědu vytváření věcí“) a Sho Sho Sei (kompaktnost, přesnost a energetická úspornost) nám toho umožnil dosáhnout při nízkých nákladech.

Naše oddanost udržitelnému podnikání a těmto japonským principům je důvodem, proč vnášíme odpovědný přístup k životnímu prostředí do celé naší produktové řady a vytváříme produkty, které jsou úspornější a také efektivnější.

Naše inkoustové tiskárny WorkForce Pro byly vyrobeny na základě kombinace těchto filozofií. Jejich systém vysokokapacitních inkoustových náplní vyžaduje méně častou výměnu spotřebního materiálu, což vede až k 94% snížení množství odpadu než v případě použití konkurenčních laserových alternativ a až o 96 % nižší spotřebě energie. 1.

Podnikům, které se zabývají potiskem textilu, nabízíme rovněž velké výhody. Náš digitální inkoustový tisk zkracuje proces tisku ze dvou měsíců na pouhých 14 dní. Na rozdíl od tradičního „analogového“ potisku textilu umožňují digitální tiskárny tisk přímo na látku. To znamená, že není třeba používat žádné desky a dochází tedy ke značnému snížení spotřeby energie, vody, inkoustu a chemikálií. Ve skutečnosti technologie spotřebovává během výroby až o 75 % méně elektřiny a vody než tradiční metody. 2.

Šetrnější přístup k životnímu prostředí se neprojevuje jen v technologii inkoustového tisku. Tento revoluční přístup je patrný také u našich interaktivních projektorů. Díky řadě funkcí, které minimalizují spotřebu energie při promítání obrazů i při nečinnosti, snižují dopad konání uživatelů na životní prostředí. Například funkce optimalizace světla automaticky upravuje jas lampy na základě promítaného obrazu, čímž snižuje spotřebu energie až o 27 %, aniž by došlo ke snížení kvality obrazu.

To je jen několik málo příkladů toho, jakým způsobem udáváme krok v boji s klimatickými změnami. Tady však nekončíme. Na základě naší podnikové vize Epson 25 usilujeme o dlouhodobý pohled na návrh, vývoj a výrobu našich produktů, abychom mohli vytvořit novou éru a propojit lidi, věci a informace pomocí úsporných, kompaktních a přesných technologií.

Každý den se snažíme tvořit produkty, které jsou lepší pro naši planetu i pro naše uživatele. Protože soutěživost, inovace, představivost a tvoření je způsobem, jak ochránit Zemi a zajistit našim dětem zářnou budoucnost.

1Podle testů společnosti BLI zadaných společností Epson a vedených po dobu dvou měsíců do dubna 2015 a výsledků, které byly srovnány s vybranými konkurenčními zařízeními. Další informace naleznete na webových stránkách www.epson.cz/inkjetsaving

2Zdroj: Interní průzkum Epson, 2015