Epson představuje svůj první 3LCD laserový projektor pro pevnou instalaci s rozlišením 4K a nový kompaktní model WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů

Nová laserová řešení nabízejí vysokou spolehlivost a lze je použít se stávajícími objektivy Epson kompatibilními s technologií 4K

Epson představuje svůj první 3LCD laserový projektor pro pevnou instalaci s rozlišením 4K a nový kompaktní model WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů

6. února 2018 –Společnost Epson představila dva nové 3LCD laserové projektory pro pevnou instalaci – EB-L12000Q, první 3LCD projektor se svítivostí 12 000 lumenů a nativním rozlišením 4K¹, a  EB-L20000U, první model společnosti Epson v kategorii kompaktních projektorů WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů. Tyto projektory mají rozšířit sortiment společnosti Epson v sektoru špičkové audiovizuální techniky pro pronájem. Využití najdou na akcích, festivalech, při doprovodném programu pro návštěvníky, ve velkých posluchárnách, na veletrzích a v nákupních centrech i ve firmách a ve vzdělávacích institucích.

Projektory EB-L12000Q a EB-L2000U mají stejnou konstrukci s odlehčeným kompaktním designem, která usnadňuje integraci do stávající infrastruktury. V obou modelech lze také použít stejné objektivy kompatibilní s technologií 4K jako u projektorů Epson řady EB-L1000, takže přechod na rozlišení 4K nebude vyžadovat další výdaje na výměnu objektivů. Oba modely dále podporují HDR standardu PQ i HLG.

Instalaci usnadňuje jak kompaktní rám, tak konstrukce, která umožňuje flexibilní instalaci a projekci z libovolného úhlu, včetně orientace na výšku. Vestavěná kamera zajišťuje vzdálenou diagnostiku a nastavení a ve spojení s novým softwarem Epson Professional Projector Tool umožňuje nastavení promítání z více projektorů. Je možné využít i pokročilé technologie, jako je edge blending a video mapping. Vyměnitelná deska rozhraní navíc poskytuje další flexibilitu a představuje investici do budoucna. Bude tak možné zajistit podporu budoucích rozhraní a standardů přenosu.

Díky uzavřenému designu a technologii anorganického fosforového kolečka mají nové modely vynikající spolehlivost, takže se o ně po instalaci už nemusíte starat. Navíc nabízejí záruku na pět let nebo 20 000 hodin provozu a není zapotřebí vyměňovat lampy, lze je tedy bez obav instalovat i na obtížně přístupných místech.

Michal Holovský, Business Account Manager VI ve společnosti Epson Europe CZ&SK, říká: „Vstup do světa 4K je pro společnost Epson důležitým krokem, a proto jsme si na tom chtěli dát záležet. Myslím, že s modelem EB-L12000Q se nám to podařilo. Kromě neuvěřitelného rozlišení nabízí také celou řadu prvků, po nichž je v sektoru projektorů pro pronájmy a pevné instalace poptávka, například zpětnou kompatibilitu objektivů a vyměnitelné desky rozhraní. Model EB-L20000U je pro nás neméně důležitý, protože jde o náš první produkt v konkurenčně nabité kategorii kompaktních projektorů WUXGA se svítivostí 20 000 lumenů. Sdílí stejné prvky jako sesterský model s podporou 4K, takže ho lze snadno integrovat do stávajících instalací.”

Model EB-L20000U bude k dispozici od listopadu 2018 a model EB-L12000Q od ledna 2019.

Klíčové vlastnostiEB-L20000UEB-L12000Q
Jas20 000 lm12 000 lm
Nativní rozlišeníWUXGA4K
Nativní kontrastní poměr2 500 : 11 200 : 1
Kompatibilní se softwarem Epson Projector Professional Tool
Vestavěná kamera s vysokým rozlišením pro diagnostiku a nastavení
Nový zoom objektiv s krátkou projekční vzdáleností
Automatická geometrická korekce a edge blending
Vyměnitelné desky rozhraní pro flexibilní instalaci
Podporuje HDR (PQ i HLG)
Flexibilní možnosti připojení včetně HDBaseT, HDMI, DVI a vstupu pro komponentní video
Snadná 360° instalace a projekce z jakéhokoli úhlu
Kompatibilní se vstupem 12G-SDI -
Kompatibilní s BarcoLink
Barevné režimy BT.709 a Natural
Uzavřená optická jednotka odolná vůči prachu a kouři
1. K říjnu 2017