Epson přichází s novým panelem Ultimicron pro elektronické hledáčky

Vyšší rozlišení umožňující hladší gradace bez rozkladu barev

TOKYO, 18. září 2012

 

Společnost Seiko Epson Corporation (dále jen „Epson“, TSE: 6724) vyvinula nový barevný TFT panel na bázi vysokoteplotního polysilikonu (HTPS), určený pro elektronické hledáčky používané na středně až vysoce kvalitních digitálních fotoaparátech se systémem výměnných objektivů. Nový panel bude poprvé představen na stánku Epsonu (pavilon 2.2, stánek B13) na veletrhu Photokina 2012, který se koná od 18. do 23. září v Kolíně nad Rýnem.

 Nejnovější panel Ultimicron, s nímž Epson přichází, nabízí rozlišení a věrnost potřebné k vyostření obrazu při současném zajištění schopnosti dosažení hladkých gradací a přirozené jemnosti. Kromě toho použití barevného filtru zabraňuje rozpadu barev, který se při fotografování rychle se pohybujících objektů a při panoramování objevuje u jiných barevných systémů.

 Nový panel s úhlopříčkou pouhých 0,48 palce nabízí rozlišení XGA (1024×768) v červené, zelené a modré o celkové velikosti 2,36 megapixelu. Jde o nejnovější přírůstek do vyhlášené řady Epson ULTIMICRON, do které již patří 0,47palcový panel SVGA a 0,52palcový panel QHD.

 „Těší nás, že můžeme rozšířit svoji nabídku řady Ultimicron,“ řekl Nobujuki Šimotome, zástupce provozního ředitele divize Epsonu pro výrobu a vývoj vizuálních produktů. „Se znamenitě ostrým obrazem, který je věrný originálu, se elektronické hledáčky staly důležitou součástí lehkých kompaktních digitálních zrcadlovek. Nový panel Epsonu je ideálním produktem pro rostoucí počet zákazníků, kteří od svých fotoaparátů očekávají ještě vyšší rozlišení a ještě lepší zážitek.“

 Elektronické hledáčky a Ultimicron

Elektronické hledáčky se používají převážně k vyhledání a sledování objektu fotografie – u digitálních zrcadlovek a kamer pomocí LCD displejů. Elektronické hledáčky Ultimicron od Epsonu nabízejí výhody jak vysokého rozlišení, tak i maximální kompaktnosti. Díky tomu je pro výrobce snadné zkonstruovat kompaktní fotoaparát a pro uživatele zaostřit fotoaparát při pořizování snímků.

 

Fotoaparát s elektronickým hledáčkem Epson Ultimicron.

 Související informace

Více se o výhodách panelů HTPS dočtete zde: http://global.epson.com/products/htps/index.html.

Více informací o Ultimicronu naleznete zde: http://global.epson.com/products/htps/ultimicron/index.html.

 Máte-li zájem o informace o prodeji, zde zjistíte, kde se ve Vašem regionu nachází prodejní místo Epson:

http://www.epson.jp/device/e/device_worldwide.htm

 Výstava produktu

Nový panel bude vystaven na stánku Epson v pavilonu 2.2 na veletrhu Photokina 2012, který se bude konat od 18. do 23. září na výstavišti v Kolíně nad Rýnem.

http://global.epson.com/products/htps/event/index.html