Epson reaguje na poptávku po mimořádně kvalitní tiskárně s šířkou tisku 64 palců.

Tiskárna SureColor SC-S70610 je prvním výrobkem společnosti Epson pro signmaking s podporou souběžného tisku oranžovým, světle černým, bílým a metalickým inkoustem.

Srpen2012– Epson rozšiřuje svou řadu velkoformátových tiskáren SureColor o tiskárnu SC-S70610 s osmi a deseti barvami: první tiskárnu s šířkou tisku 64 palců (162,6 cm) a podavačem rolí, která je schopna souběžného tisku v oranžové, světle černé, bílé a metalické barvě.

Tiskárna SureColor SC-S70610 je navržena pro tiskárenské společnosti, které požadují nejvyšší kvalitu a flexibilitu aplikací. Spojením maximální kvality, všestranné schopnosti kombinovat širokou škálu barev, flexibility a výkonnosti vznikla tiskárna, která dokáže vyprodukovat cokoliv od jednoduchých cedulí po luxusní výlohy a dekorace.

O kvalitu tisku spolehlivě pečuje inkoust Epson UltraChrome GSX v kombinaci s osvědčenými tiskovými hlavami Thin Film Piezo, které poskytují přesné formování kapiček a jsou zárukou dlouhé životnosti. Podpora rozlišení až 1.440 × 1.440 dpi umožňuje tiskárně SC-S70610 tisknout s vynikající jasností, jemnými detaily a hladkými přechody. Vysokou produktivitu zaručuje rychlost tisku až 26,8 m2/hod ve vysokorychlostním režimu 8 barev a až 4,0 m2/hod s aktivovaným metalickým inkoustem – tedy mnohem rychleji než u většiny konkurenčních výrobců.

Inkoustová sada UltraChrome GSX obsahuje kromě standardních barev CMYK i světle purpurovou, světle azurovou, světle černou a oranžovou, což tiskárně SC-S70610 zajišťuje nejširší možnou paletu barev v řadě SureColor. Desetibarevná verze tiskárny k tomu přidává ještě bílý a metalický inkoust a zvyšuje tak všestrannost a rozsah tiskových aplikací. Oba modely dosahují maximálně hladké gradace tónů a jemných přechodů díky použití světlých barev, včetně světle černé, která rozšiřuje neutrální stupnice šedi. Zdokonalené složení inkoustu znamená světlostálost potisku až tři roky ve venkovním prostředí bez laminace*.

Richard Barrow, Senior Product Manager společnosti Epson Europe, k tomu podotýká: „Nový přírůstek do naší oceňované řady SureColor, tiskárna SC-S70610, umožňuje uživatelům náročných a vysoce kvalitních aplikací spolehlivě a úsporně tisknout na průhledné fólie, vinyl, plátno, fotografický papír a další oblíbené podkladové materiály, a to v jasných a výrazných barvách, včetně čisté bílé a speciálních metalických efektů. To zásadně rozšiřuje kreativní možnosti uživatelů a tím i atraktivitu jejich produktů pro trh, aniž by to bylo na úkor produktivity.“

Tiskárna SC-S70610 dokáže vyprodukovat cokoliv od výstavních poutačů, plakátů, textilií, světelných reklamních panelů a POS materiálů po autofólie, tapety a nálepky. Její výkonnost navíc podporuje ergonomický design, což minimalizuje prostoje a ztráty materiálu. Díky zvedacímu systému na zadní straně tiskárny stačí na vložení nové role média jedna osoba a páka podavače je pro snadnější manipulaci přístupná z přední i zadní strany. Uživatelé mohou přísun média upravit i během tisku, aniž by museli tiskárnu zastavovat a znovu spouštět.

Inkoust UltraChrome GSX je bez zápachu a neobsahuje nikl. Tiskárna SC-S70610 je proto šetrnější k životnímu prostředí a hodí se pro použití v kancelářském prostředí. Provozní náklady a negativní dopad na životní prostředí jsou sníženy vysokou energetickou účinností tiskárny, která splňuje podmínky programu ENERGY STAR.

Tiskárna Epson SureColor SC-S70610 bude dostupná od září.

Hlavní charakteristiky

Vysoce kvalitní tiskárna s 10 barvami, podporující souběžný tisk oranžovým, světle černým, bílým a metalickým inkoustem
nebo model s 8 barvami bez bílého a metalického inkoustu

Inkoustová sada Epson UltraChrome GSX – nejširší paleta v barevné škále Epson SureColor

Světlé inkousty umožňující hladkou gradaci tónů a jemné přechody, včetně světle černého inkoustu pro rozšíření neutrálních stupnic šedi

Osvědčené tiskové hlavy Thin Film Piezo pro přesné formování kapiček a dlouhou životnost

Trvanlivý tisk – světlostálost po tři roky ve venkovním prostředí bez laminace*

Rozlišení tisku až 1.440 × 1.440 dpi

Tisk na celou řadu natíraných i nenatíraných tiskových médií až do šíře 64 palců (162,6 cm)

Systém vkládání rolí média obsluhovaný jednou osobou

Páka podavače média přístupná z přední i zadní strany tiskárny

Automatické napínání tiskového materiálu

Snadné nastavení tiskového materiálu s automatickou optimalizací tisku pro různá média

Rychlost až 26,8 m2/hod (vysokorychlostní režim) a 18,4 m2/hod (produkční režim) při potisku bannerových materiálů

Vylepšený inkoust UltraChrome GSX splňuje požadavky pro získání certifikace Nordic Swan Ecolabel. Je bez zápachu, nevyžaduje odvětrávání a je vhodný k použití v běžném kancelářském prostředí

Energetická účinnost splňující podmínky programu ENERGY STAR pro ekonomický provoz a minimální dopad na životní prostředí

Volitelný podávací systém pro těžké role o hmotnosti až 80 kg

Doplňkový sušicí systém pro rychlejší schnutí tisku v aplikacích s velkým objemem produkce nebo při používání bílého a metalického inkoustu

*Dle zkušebních standardů Epson: ISO 18930. Nezakládá záruku ani jistotu dlouhé životnosti vytištěných produktů; ta se může lišit v závislosti na tiskovém materiálu, aplikaci a podmínkách okolního prostředí.