Epson spolupracuje s AVS na velkolepé světelné show promítané na hradby Starého Města v Jeruzalémě.

Světelnou show na ploše 4 500 m² vytváří dvě desítky synchronizovaných laserových projektorů EB-L25000U.

Epson spolupracuje s AVS na velkolepé světelné show promítané na hradby Starého Města v Jeruzalémě.

24. května 2017 Hradby Starého Města v Jeruzalémě jsou osvětleny jako nikdy předtím, a to díky výkonným laserovým projektorům Epson EB-L25000U. V rámci jednoho z nejambicióznějších audiovizuálních projektů, který kdy byl v Izraeli realizován, ožívají hradby Starého Města barevnými pohyblivými výjevy, které na celkovou plochu 4 500 m² promítá dvacítka synchronizovaných projektorů, zatímco stovka osvětlených dronů vykresluje tvary a zprávy na obloze.

Projekt, který je k vidění každý den mezi Jaffskou bránou a Habonimskou zahradou, využívá možnosti nejmodernější laserové projekce a technologie dronů v kontrastu s bezmála pět set let starými hradbami. V horkém a prašném prostředí, které představuje pro projekční techniku velkou výzvu, je vyprávěn prostřednictvím živých pestrých obrazů příběh města.

„Když jsme dostali nabídku zapojit se do jednoho z největších multimediálních projektů v historii Izraele, bylo nám jasné, že nestačí jen fantazie, ale že musíme přijít s celou koncepcí obsahu a nápadů, která bude vybočovat ze zajetých kolejí a využívat ty nejnovější technologie,” říká Malki Shem-Tov, koproducent a generální spoluředitel společnosti AVS. Jedná se o jednu z největších izraelských firem dodávajících specializovaná multimediální řešení, která do projektu vnesla bohaté profesionální zkušenosti a technické dovednosti získané na mnoha významných akcích.

Dvacet projektorů a šest kilometrů kabelů

Kromě dvaceti projektorů Epson instalovala společnost AVS ve spolupráci se společností S.A. Systems Ltd., strategickým partnerem společnosti Epson Israel, šest kilometrů optických kabelů přenášejících do projektorů obraz a také stovku rozbočovačů. „Za konečným výsledkem, který mohli obyvatelé Izraele obdivovat při zahájení a který bude k vidění až do poloviny července 2017, stojí více než dva měsíce intenzivního plánování,” prozrazuje Lee Harrison, manažer vývoje v divizi profesionálních displejů ve společnosti Epson Europe. Harrison se vydal do Izraele, aby mohl na tento velkolepý projekt dohlížet a radit s jeho realizací.

„Tým ze společnosti AVS pod vedením generálního a technického ředitele Assafa Shem-Tova si zvolil řadu EB-L25000U, která představuje ty nejvýkonnější a nejmodernější laserové projektory Epson a se kterou společnost otevřela zcela novou kapitolu velkoformátové fixní projekce,” pokračuje Harrison. „Náš nový vlajkový model projektoru, který už je využíván na konferencích, venkovních akcích a velkoformátových promítáních po celém světě, je lehčí a menší než konkurenční modely,¹ ale nabízí přitom nesmírně výkonný zdroj světla se světelným tokem 25 000 lumenů. Je také mimořádně odolný a dokáže skvěle obstát v nepříznivém prostředí, což je naprosto zásadní, pokud má nepřetržitě fungovat v Jeruzalémě, kde jsou 35stupňová horka a spousta prachu.”

Odolné řešení do těch nejnáročnějších prostředí

Podle Orena Fleishera, generálního ředitele společnosti Epson Israel, představují nové laserové projektory ohromný skok ve výkonu a upevňují postavení společnosti na špici trhu s projektory. „Společnost Futuresource² označila společnost Epson za světovou jedničku ve výrobě projektorů. Toto prvenství na trhu, především s ohledem na všudypřítomnou konkurenci, rozhodně nebereme jako samozřejmost. Náš úspěch částečně vychází také z předního postavení v oblasti globální inovace. Naším cílem, jak ukazuje i tento projekt, je realizovat věci, které ostatní považují za nerealizovatelné a pro které dosud neexistuje žádné řešení, a stát se tak průkopníkem, který řešení posune o krůček dál. Zároveň je potřeba pozorně naslouchat tomu, co přesně naši zákazníci chtějí.”

Odolné a spolehlivé projektory EB-L25000U se ukázaly jako ideální volba do horkého a prašného prostředí. Navíc se osvědčila jejich snadná instalace díky optimalizovanému chlazení, které umožňuje projektor instalovat v jakémkoli úhlu a následně z něj promítat, a díky pevnému kovovému rámu s odolnou základovou deskou. Tento rám zabraňuje poškození způsobeným nárazy při přepravě a montáži. Kromě toho se uzavřená optická jednotka a kotouč z anorganického fosforu postarají o 20 000 hodin spolehlivého provozu³ bez nutnosti údržby. Organizátoři podobných festivalů mohou projektor nainstalovat a potom pustit z hlavy, s vědomím, že se mohou spolehnout na jeho nepřetržitý a bezproblémový výkon.

-Konec-

¹ K září 2016.

² Největší podíl na trhu s projektory se světelným výstupem nad 500 lumenů. Průzkum provedla společnost Futuresource Consulting Limited za období 2001 až 2016.

³ Přibližný čas do chvíle, než se jas oproti prvnímu použití sníží o 50 %. Měřeno formou zrychleného testu při použití 0,04–0,20 mg/m³ částic. Doba se různí v závislosti na podmínkách použití a prostředí.