Inkousty Genesta získaly certifikaci ECO PASSPORT

Certifikace ECO PASSPORT od organizace OEKO-TEX® potvrzuje závazek společnosti Epson vůči udržitelné textilní produkci.

Praha 25.7.2017 Společnost Epson, průkopník v technologii digitálního tisku na textil,a jí vlastněné společnosti FOR.TEX a F.lli Robustelli dnes představily kompletní řadu inkoustů Genesta. Tyto kyselé, reaktivní, disperzní, pigmentové a sublimační disperzní inkousty získaly certifikaci ECO PASSPORT od organizace OEKO-TEX®.Inkousty na vodní bázi, které společnost Epson vyvinula spolu se společností FOR.TEX, umožňují spolehlivý, přesný a stálobarevný tisk v nejvyšší kvalitě na všechny druhy látek.

Aby inkousty Genesta získaly certifikaci ECO PASSPORT, musely projít dvěma kontrolními fázemi stanovenými organizací OEKO-TEX ®.V první fázi byl vzorek testován na přítomnost látek podléhajících omezení organizace OEKO-TEX®. Ve druhé fázi byla provedena chemická analýza, která potvrdila, že certifikované produkty lze používat v udržitelné výrobě textilií, které neškodí životnímu prostředí ani lidem.

Tiskové společnosti, které používají inkousty, jako je Genesta, mají jistotu, že dodrží chemické požadavky STANDARD 100 nastavené organizací OEKO-TEX ®.

„Jsme velice pyšní na to, že jsme získali certifikaci ECO PASSPORT pro všechny inkousty Genesta, které jsou špičkou mezi našimi inkousty na textil,“ řekl Slávek Gross, LFP Business Manager ve společnosti Epson CZ&SK „Všichni uživatelé zařízení Monna Lisa tak mají jistotu, že společnost Epson dodržuje ekologické zákony a zároveň podporuje novou metodiku udržitelného tisku díky certifikaci ECO PASSPORT, kterou dříve získaly také inkousty Epson UltraChrome. [1].

ECO PASSPORT je způsob, kterým dodavatelé textilní chemie prokazují, že lze jejich produkty používat v udržitelné textilní produkci. Je ověřením bezpečnosti chemikálií použitých při výrobě textilních barviv, pigmentů, inkoustů a přípravků k povrchové úpravě. OEKO-TEX® je první systém, který prokazuje bezpečnost textilií v Evropě. Organizace Nissenken je výhradní certifikační autoritou v Japonsku. Certifikace pokrývá všechna stádia surovin, výrobků a prostředí společnosti. Certifikace produktů STANDARD 100 od organizace OEKO-TEX® má více než dvacetiletou historii a pyšní se přes 160 000 vydanými certifikáty pro miliony označených textilních produktů a více než 10 000 firem, které v řetězci textilií spolupracují. ECO PASSPORT je novější a aktualizovaný protokol certifikace udržitelnosti výroby textilií.

Inkousty Genesta splňují nejvyšší standardy kvality, spolehlivosti výroby a rychlosti tisku pro všechna vlákna. Díky kyselým, reaktivním, disperzním, pigmentovým a sublimačním disperzním inkoustům řada Genesta pokrývá široký a perfektně vyvážený barevný prostor. Inkousty Genesta jsou baleny v jednolitrových nebo třílitrových zásobnících, které lze beze zbytku použít, a garantovat tak absolutní spolehlivost a minimum odpadu. Výroba a balení probíhají s maximální péčí pro perfektní tiskový výkon.

Vysoká spolehlivost inkoustů Genesta vyrobených společností Epson umožňuje omezit cykly čištění tiskových hlav. Dochází také k výraznému omezení spotřeby inkoustu. Každý zásobník má identifikační čip, který zajišťuje vložení správného inkoustu.

 

[1] ECO PASSPORT získal inkoust UltraChrome DS u zařízení řad SC-F60, SC-F62, SC-F70, SC-F71, SC-F72 a SC-F92 sublimačních tiskáren SureColor a také inkoust UltraChrome DG a pomocné produkty pro přípravu látky pro tiskárnu na textil SureColor SC-F2000 .