Gigant na trhu tiskáren, společnost Epson, pomáhá letištním provozům snižovat náklady

Nová tiskárna palubních lístků a zavazadlových štítků nabízí bezkonkurenční výhody a úsporu peněz.

Gigant na trhu tiskáren, společnost Epson, pomáhá letištním provozům snižovat náklady

Společnost Epson® vstoupila na trh s tiskovými produkty pro letištní provozy a uvedla svou první tiskárnu TM-L500A, která splňuje unikátní požadavky odbavovacích přepážek. Jako evropská jednička mezi výrobci POS tiskáren společnost Epson vsadila na své odborné znalosti v oblasti technologie termotisku a vyvinula ultrakompaktní termotiskárnu TM-L500A, která dokáže tisknout palubní lístky i zavazadlové štítky, a kterou lze mezi těmito dvěma tiskovými režimy přepínat během několika vteřin. Tiskárna TM-L500A je hotovým řešením a nabízí ekonomičtější alternativu nákladného vybavení, protože vylučuje potřebu vlastnit dva různé typy tiskáren.

Ivan Tanev, business development manager for business systems společnosti Epson Europe, dodává: „Již dlouhé roky nás letiště žádala, abychom pro ně vyrobili letištní tiskárnu. Na jejich žádost jsme reagovali, naslouchali jsme jejich požadavkům a využili svých rozsáhlých zkušeností v oboru termotisku k tomu, abychom vyvinuli tiskárnu TM-L500A. Protože společnost Epson působí celosvětově a má rozsáhlou síť servisních techniků, cítíme se být v jedinečné pozici, která nám umožňuje nabídnout bezkonkurenční podporu letištním provozům po celém světě.“

Plná kompatibilita tiskárny TM-L500A s komunikačními protokoly aerolinií zajišťuje bezproblémovou integraci do prostředí každého letiště. Tiskárna je vybavena ovladačem, který umožňuje tisk z každé aplikace běžící pod systémem Windows, podporuje protokol AEA2009 a splňuje veškeré standardy pro tisk palubních lístků a zavazadlových štítků stanovené mezinárodní asociací IATA.
Dále tyto implementace podporují iniciativu IATA CUPPS pro příští generaci letištních softwarových platforem, čímž tato tiskárna letištím zaručuje nadčasovou investici.

Díky vysoké rychlosti tisku nabízí tiskárna TM-L500A také okamžité výhody, jako jsou vyšší efektivita u odbavovací přepážky a kratší fronty cestujících. Vysoce kompaktní zpracování a nízká váha nabízejí vyšší flexibilitu umístění, což umožní letištním provozům ušetřit vzácný prostor na přepážce.

Aby bylo vyhověno potřebám jednotlivých letištních provozů, lze tiskárnu TM-L500A na přání vybavit volitelnou ergonomickou zobrazovací jednotkou a ovládacím panelem, čtečkou RFID s možností zápisu a externím držákem role papíru. Modulární konstrukce a odnímatelný kryt umožňují jednoduchou instalaci v letištních stáncích.

S obsluhou tiskárny TM-L500A si snadno poradí i méně zkušení uživatelé, umožňuje vytváření a ukládání profilů, což činí přepínání mezi nastaveními pro různé aerolinky rychlým a jednoduchým.

Tiskárnu Epson TM-L500A je možné zakoupit od ledna 2011 za doporučenou maloobchodní cenu od 889,- EUR bez DPH.
 

 

Souhrn nejdůležitějších vlastností:
• tisk palubních lístků a zavazadlových štítků

 • změna režimu tisku a zdroje papíru během několika vteřin
 • podporuje veškeré standardy asociace IATA, včetně protokolu AEA2009
 • zahrnuje ovladač pro systém Windows
 • je kompatibilní se standardem CUPPS
 • lze přepínat mezi rychlostmi tisku: 6, 8 nebo 10 palců/s
 • malé rozměry
 • modulární zpracování a odnímatelný kryt
 • volitelný LCD displej, čtečka RFID s možností zápisu a držák role papíru
 • možnost uložení více různých nastavení v profilech.

- Konec -

 

O společnosti Epson
Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos
k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global.epson.com

 

O společnosti Epson Europe
Společnost Epson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur. http://www.epson-europe.com/

 

Environmentální vize 2050
http://eco.epson.com
 

 • Barbora Eiglová
  Barbora Eiglová

  E-mailová adresa

  n/a

  Telefon

  +420 233 014 081
 • Renáta Dihlová
  Renáta Dihlová

  E-mailová adresa

  renata.dihlova@epson.eu

  Telefon

  +420 228 886 709