Nejlehčí chytré brýle na světě, Moverio BT-300 od společnosti Epson, nyní zdokonalené tak, aby splňovaly potřeby pilotování dronů

Nadšenci do dronů se už nemohou dočkat chytrých brýlí Moverio BT-300, které jsou první volbou pro pilotování dronů a natáčení záběrů ze vzduchu

Nejlehčí chytré brýle na světě, Moverio BT-300 od společnosti Epson, nyní zdokonalené tak, aby splňovaly potřeby pilotování dronů

22. prosince 2016: Společnost Epson dnes oznámila, že její chytré brýle BT-300, které získaly prestižní ocenění a zároveň jsou v současnosti nejlehčími průhlednými chytrými brýlemi s rozšířenou realitou na trhu, byly speciálně upraveny tak, aby vyhovovaly potřebám pilotům dronů a fotografů při záběrech ze vzduchu.

Brýle BT-300 jsou kompatibilní s aplikací GO od DJI, která fanouškům dronů nabízí zdokonalené ovládání jejich bezpilotních zařízení se snadným udržením vizuálního kontaktu s dronem. Navíc mají zákazníci nově možnost zakoupit si k brýlím BT-300 přídavná tónovaná skla, která byla navržena tak, aby umožnila pilotům sledovat pohyb dronu i při jasném slunečním světle. Možnost použít tato tónovaná skla je užitečná také při natáčení a fotografování ze vzduchu. Další možnosti nabízí upevňovací prvky speciálně vyráběné třetími dodavateli, pomocí nichž je možné bezpečně připevnit ovladač BT-300 k dálkovému ovládání dronu.

„Brýle Moverio byly přizpůsobeny tak, aby bylo díky nim létání a filmování s drony bezpečnější a pomohlo jejich uživatelům s dodržováním předpisů,“ uvedl Michael Perry, ředitel divize strategických partnerství společnosti DJI. „Díky použití aplikace GO společně s brýlemi Moverio mohou piloti dronů přímo sledovat dokonale čisté, transparentní záběry (FPV) pořizované kamerou dronu a zároveň s tím mohou nerušeně sledovat pohyb dronu. Aplikace GO od DJI je kompatibilní se sériemi modelů dronů Phantom, Inspire a Mavic od společnosti DJI a rovněž s ručním stabilizátorem a kamerou Osmo.”

Valerie Riffaud-Cangelosi, manažerka společnosti Epson pro rozvoj nových trhů, uvedla: „Brýle BT-300 jsou nyní kompatibilní s aplikací DJI GO, kterou je možné stáhnout na Moverio Apps Market. Další volitelné příslušenství, jako např. tónované sluneční clony, je navrženo tak, aby pomáhalo pilotům dronů udržovat nepřetržitý vizuální kontakt s jejich drony. Jedná se o důležitý faktor, který má význam nejen pro dodržování předpisů, ale zásadně ovlivňuje i zážitek z pilotování. Pomáhá totiž pilotovi, aby se mohl soustředit na úkol, který má před sebou, a aby se mohl rychleji rozhodovat.”

Brýle Moverio BT-300 představují unikátní technologii digitálních displejů Si-OLED na bázi křemíku vyvinutou společností Epson (organická světelná dioda - organic light emitting diode). Tyto brýle jsou nejlehčí binokulární průhledné chytré brýle na trhu a jsou o 72% lehčí než původní Moverio představené v roce 2011. Tím tyto brýle stanovily nový standard pro chytré brýle s rozšířenou realitou.

Po první generaci, která byla uvedena na trh v roce 2011, se brýle Moverio BT-300 staly nejlehčími binokulárními, transparentními brýlemi s OLED displejem na světě. Kombinují průlomový digitální displej Si-OLED na bázi křemíku a OS Android 5.1. Moverio BT-300 nabízí skutečně transparentní mobilní zážitky z rozšířené reality. Verze BT-300 pro Severní Ameriku bude dostupná v prvním čtvrtletí roku 2017. Kompletní přehled informací o produktu Moverio BT-300 získáte kliknutím na link. Brýle Moverio BT-300 se budou dodávat od ledna.

-Konec-

Poznámky editorovi

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více něž 67 000 lidí v 90 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1700 lidí a ve fiskálním roce 2014 zaznamenala obrat 1551 milionů eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050  

http://eco.epson.com/

Kontakt:

Kateřina Bradáčová
Marketing Coordinator CZ & SK
EPSON Europe B.V.
Branch Office Czech Republic
Slavíčkova 1a, 63800 Brno
Tel.:     +420 548 427 811
Fax:     +420 548 427 816

Mobile: +420 737 211 393

E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

Lucie Brochová
PR Specialist

Bison & Rose
Ovenecká 9
170 00  Praha 7 - Letná
Tel: +420 233 014 081
Mob: +420 739 483 442
Email: lucie.brochova@bisonrose.cz