POS tiskárna 3 v 1 snižuje náklady

prostřednictvím snížené spotřeby elektrické energie a papíru

POS tiskárna 3 v 1 snižuje náklady

Společnost Epson, evropská jednička mezi výrobci POS tiskáren¹, rozšiřuje svou řadu POS zařízení o tiskárnu TM-H6000IV, která kombinuje tisk účtenek v šedých odstínech, tisk pokladních lístků a možnost zpracování šeků v jednom kompaktním zařízení při nízkých celkových nákladech na vlastnictví. Společnost Epson staví na úspěchu tiskárny TM-H6000III a uvádí na trh nový model TM-H6000IV, který je bohatší o zdokonalené funkce zvyšující energetickou účinnost a snižující spotřebu papíru. Tím pomáhají obchodníkům snižovat provozní náklady. Administrátory potěší nová funkce vzdálené správy, snadná instalace a dvě rozhraní instalovaná na základní desce.

Obchodníci mohou díky úsporné funkci tiskárny TM-H6000IV dosáhnout snížení spotřeby papíru až o 31 %. Namísto komprese loga a textu, která způsobuje jejich deformaci a může tak docházet i k jejich nečitelnosti, je zde funkce úspory papíru, která automaticky redukuje prázdná místa a výšku čárového kódu. Horní řádky následující účtenky jsou vytištěny před oddělením aktuální účtenky, čímž dochází ke zkrácení horního okraje.

Další snížení celkových nákladů na vlastnictví zajišťuje úsporná funkce tiskárny TM-H6000IV zvyšující její energetickou účinnost, která ji řadí mezi zařízení nesoucí označení ENERGY STAR².

Laura Gleim, produktová manažerka pro POS tiskárny společnosti Epson Europe, k tomu dodává: „Síťová správa tiskáren TM-H6000IV, v rámci celé organizace prostřednictvím naší nové funkce pro vzdálenou správu, již nemůže být snazší. Administrátoři mohou z jediného místa sledovat stav a využití každé tiskárny a také vzdáleně provádět změny nastavení. To jim ušetří čas a pomůže předcházet případným potížím.“

Díky široké kompatibilitě rozhraní je integrace tiskárny TM-H6000IV velmi snadná. USB rozhraní je zde standardem a tiskárna je navíc vybavena ještě druhým rozhraním, což přináší obchodníkům svobodu volby a možnost přechodu do USB prostředí kdykoli potřebují.

Společnost Epson je jediným výrobcem POS tiskáren³,  který nabízí možnost tisku účtenek ve skutečné stupnici odstínů šedé a prostřednictvím vysoce kvalitních účtenek může obchodníkům pomoci udělat na zákazníka dojem. Tiskárna TM-H6000IV přináší vizuálně atraktivní loga a grafiku v šedých odstínech, což je ideálním prostředkem k posílení značky nebo také efektivnějším způsobem, jak informovat zákazníka o speciálních nabídkách.

Rychlost tisku zařízení TM-H6000IV byla zvýšena a nyní dosahuje až 300 mm/s u účtenek a 5,7 řádků za sekundu u pokladních lístků. Každá transakce je rychlá a bezproblémová. Zákazníci nebudou frustrováni chybami při zpracování šeků, protože míra přesnosti volitelné čtečky MICR dosahuje více než 99 procent.

Obsluha je jednoduchá i pro nezkušené uživatele. Přihrádka tiskárny TM-H6000IV určená k umístění papíru je dostatečně prostorná, což umožňuje bezproblémové vkládání pokladních účtenek a šeků. Výměna spotřebního materiálu je bezpečným úkonem, který zvládnete jednou rukou, aniž byste zavadili o ostré hrany nebo součástky.

Tiskárna TM-H6000IV má malé rozměry, je tudíž ideální do většiny prostředí, včetně prodejních pultů s omezeným prostorem.

Tiskárnu TM-H6000IV je možné zakoupit od dubna 2011. Doporučená MOC se pohybuje od 15.154 Kč bez DPH.


Souhrn nejdůležitějších vlastností

 • Rychlá termální tiskárna pro tisk účtenek s možností jehličkového tisku pokladních lístků a šeků
 • Funkce úspory papíru
 • Vzdálené ovládání a správa
 • Zařízení splňující podmínky programu ENERGY STAR při použití s napájecím zdrojem Epson PS-180
 • Standardní USB rozhraní je doplněno o možnost volby dalšího rozhraní
 • Tisk účtenek rychlostí až 300 mm/s a pokladních lístků až 5,7 řádků za sekundu
 • Tisk ve stupnici odstínů šedé
 • Páska vydrží až 3 milióny znaků
 • Volitelná čtečka MICR
 • Snadná obsluha
 • Malé rozměry: 186 x 278 x 181 mm
 • Volitelný tisk stvrzenek rychlostí až 4 řádky za sekundu
¹ Zdroj: Interconnection Consulting, 2010.
² Při použití s napájecím zdrojem Epson PS-180.
³ době zápisu této zprávy - v lednu 2011.