Premiéra řešení bezokrajového tisku pro 64palcové inkoustové tiskárny Epson

Sada pro bezokrajový tisk přináší úsporu nákladů a nové obchodní příležitosti

Premiéra řešení bezokrajového tisku pro 64palcové inkoustové tiskárny Epson

Uživatelům tiskáren Epson Stylus Pro GS6000 s podáváním papíru v rolích je nyní k dispozici adaptační sada pro bezokrajový tisk. Jedná se o vůbec první řešení v kategorii ekosolventních širokoformátových tiskáren, které umožňuje zpracování tiskových úloh bez okrajů.

Uvedená sada je k dispozici jak ve formě upgradu pro stávající majitele tiskáren GS6000, tak i jako volitelný doplněk k novým tiskárnám. Uživatelé tak mohou využít nové obchodní příležitosti, které s sebou přináší rostoucí poptávka po výrobě poutačů a prvků pro prodejny sloužících k dekoraci interiéru, kterými mohou být například vlastní tapety a grafické materiály určené k umístění do výloh.

64palcová tiskárna GS6000s podáváním papíru v rolích nabízí dosud nejširší barevný rozsah na trhu. Je určena pro výrobu materiálů používaných venku i v interiéru a nabízí funkci snadného přepínání mezi řadou různých koutovaných i nekoutovaných podkladů včetně vinylů, čímž se stává dokonalým flexibilním řešením pro řadu komerčních aplikací.

Adaptační sada rozšiřuje možnosti tiskárny GS6000o schopnost tisku bezokrajových výstupů v šířkách od 11,8 palců (300 mm) do 62,5 palců (1.590 mm). Upgrade stávajících tiskáren v místě uživatele zvládne servisní technik společnosti Epson přibližně za hodinu; sadu lze také dodat společně s novou tiskárnou GS6000. Po instalaci sady tiskárna nadále může tisknout výstupy s okraji a zachovává si stejnou rychlost tisku; nemění se ani trvanlivost a kvalita výtisků. Zákazníci budou pouze potřebovat vhodný RIP software od prodejce.Kromě nových obchodních příležitostí spočívá přínos této sady také ve zkrácení doby pro konečné úpravy, v omezení prořezu a nutnosti používat speciální řezací a střihací nástroje.

Duncan Ferguson, ředitel divize velkoformátových tiskáren společnosti Epson Europe, dodává: „Tato úprava zahrnuje osazení nového válce
do tiskárny GS6000. To umožní proměnlivé polohování zapuštěných porézních podložek určených k zachytávání inkoustu, který se dostává přes okraj média po obou stranách role. Sada vymezovačů pro tyto podložky umožňuje nastavení oblíbených šířek médií, včetně standardních formátů tapet. Díky nastavitelnému přítlačnému válci mohou uživatelé zpracovávat strukturovaná i hladká média, aniž by docházelo ke zvlnění okrajů výtisku. Součástí dodávky je také uživatelská příručka, která vysvětluje, jak nastavit vymezovače a přítlačné válce a upravit velikost obrazu a další parametry tiskového softwaru, aby funkce bezokrajového tisku fungovala správně.“

Sada pro bezokrajový tisk určená pro tiskárny Epson Stylus Pro GS6000 je již v prodeji.

Hlavní vlastnosti

Umožňuje bezokrajový tisk na kompletní řadu médií podporovaných tiskárnou Epson Stylus Pro GS6000 až do šířky 62,5 palce (1.590 mm)

Nové možnosti využití v oblasti tisku tapet a výroby dalších typů interiérových dekorací

Instalace sady servisním technikem společnosti Epson v místě uživatele trvá pouhou 1 hodinu

Sadu lze pořídit také společně s novou tiskárnou Stylus Pro GS6000

Původní funkce a produktivita tiskárny zůstávají zachovány

Vlastnosti výtisků se nemění – odolnost vůči vodě a UV záření až 1,5 roku bez laminace

Funkce nastavení přítlačného válce zabraňuje zvlnění okrajů strukturovaných médií

Po vytištění není nutné ořezávat okraje médií, což šetří čas a snižuje prořez materiálu

Bezokrajový tisk eliminuje potřebu používat speciální řezací nástroje

Uživatelská příručka popisuje mechanické a softwarové nastavení pro bezokrajový tisk

I po instalaci bezokrajové sady lze nadále zpracovávat výtisky s okraji

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců ve 102 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

http://global.epson.com

Společnost Epson Europe B. V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com