Projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností

pro interaktivní výuku

Projektory s ultrakrátkou projekční vzdáleností

Společnost Epson® uvádí na trh své nejnovější interaktivní projektory: EB-455Wi a EB-465i. Tato dvě zařízení pro školy znamenají, že se mohou snadno a za přijatelnou cenu pustit do interaktivní výuky. Projektory totiž zahrnují vše, co učitelé potřebují: projektor, digitální pero a sadu pro instalaci na zeď, interaktivní tabuli. Toto přizpůsobivé řešení může proměnit každý rovný povrch na interaktivní – dokonce i desku stolu.

Společnost Epson je od roku 2001 světovou jedničkou na trhu s projektory a interaktivními projektory v oblasti EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika) a od první poloviny roku 2010 si drží celosvětové prvenství¹. Společnost Epson velmi dobře chápe potřeby učitelů a přináší snadno ovladatelné interaktivní projektory vhodné do učeben a firem, kde je společná práce nutností.

Zatímco velikost interaktivních tabulí je omezena, protože větší obrazovky s sebou přinášejí také vyšší náklady, unikátní technologie zrcadlového zobrazování společnosti Epson, kterou jsou tyto projektory vybaveny, zajišťuje projekci velkého obrazu z krátké vzdálenosti. Projektory EB-455Wi a EB-465i dosahují velikosti projekční plochy až 97 respektive 102 palců a jsou plně interaktivní až do okrajů. Díky tomuto provedení s ultrakrátkou projekční vzdáleností si učitelé mohou dělat poznámky, aniž by vrhali velký stín, protože 70 palcový obraz je vytvářen ze vzdálenosti pouhých 15, 7 cm respektive 12, 5 cm.

Poznámky, grafy a dodatky jsou zde vytvářeny pomocí digitálního pera, které poskytuje naprostou kontrolu nad projekční plochou, a lze je uložit pro další použití v následující výuce. Kombinace výkonného integrovaného 12W reproduktoru, vstupu pro mikrofon a audio vstupu/výstupu činí toto zařízení skutečně efektivním „plug-and-play" multimediálním balíčkem.

Raphael Payre, produktový manažer společnosti Epson Europe, dodává: „Projektory EB-455Wi a EB-465i mohou učitelům pomoci přinést kreativitu a interaktivitu do své výuky a odpoutat pozornost posluchačů od pera a papíru. Průzkumy ukazují, že audiovizuální prezentace efektivně podporují výuku a rozvíjejí dětskou paměť².”

Projektory Epson EB-455Wi a EB-465i byly poprvé představeny na veletrhu BETT ve Velké Británii a k dispozici jsou od března 2011 za doporučenou maloobchodní cenu od 47.158 Kč, respektive od 51.575 Kč bez DPH.

Souhrn nejdůležitějších vlastností
 

   EB-455Wi  EB-465i 
Stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup (v lumenech) 2500 3000
Rozlišení WXGA XGA
Digitální pero Easy Interactive Pen a přihrádka na pero instalovaná na zdi
Možnost uložení poznámek, změn nebo dodatků k materiálům
Kompatibilní s většinou interaktivního software
Ultrakrátká projekční vzdálenost umožňuje projekci obrazu o velikosti 70 palců ze vzdálenosti pouhých 15,7 cm 12,5 cm
Projekce velkého interaktivního obrazu (v palcích) 65-97 63-102
Technologie Epson 3LCD
Bezpečnostní funkce včetně deaktivace ovládacího panelu, hesla a bezpečnostní tyče
Funkce USB plug & play
Čtečka disků USB flash
Vzdálená projekce a ovládání prezentací prostřednictvím jediného kabelu a praktické funkce zobrazení USB 2 v 1
Volitelný modul 802,11 a/b/g pro bezdrátovou komunikaci
Integrovaný 12W mono reproduktor
Vstup pro mikrofon a audio vstup/výstup
Funkce rychlého spuštění a okamžitého vypnutí
Filtr s dlouhou životností 5 000 hodin
Zahrnuje montážní desku pro instalaci na strop nebo na zeď

¹ Zdroj: Futuresource Consulting Limited, www.futuresource-consulting.com
² Hayma a kolektiv, 2007

 • Barbora Eiglová
  Barbora Eiglová

  E-mailová adresa

  n/a

  Telefon

  +420 233 014 081
 • Renáta Dihlová
  Renáta Dihlová

  E-mailová adresa

  renata.dihlova@epson.eu

  Telefon

  +420 228 886 709