Společnost Epson a tým Mercedes-AMG Petronas Motorsport vytvořili první fluorescenční pitstop

Společnost Epson přináší nový pohled na pitstop Formule 1™

15. září 2017 Společnost Epson se na kultovní noční závod Grand Prix v Singapuru velmi těšila a připravila nový, vzrušující pohled na auto a pitstop Formule 1™. Cílem tohoto ambiciózního plánu bylo vytvořit první pitstop, který ve tmě září. Spojili jsme nejlepší produkty společnosti Epson na trhu se současnými osvědčenými světovými šampiony, a to konstruktéry vozů Formule 1, týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, jehož pilotem je trojnásobný světový šampion Lewis Hamilton.

Epson proměnil závodní vůz týmu Mercedes-AMG Petronas z obyčejného vozidla na skvost zářící ve tmě. Řada tiskáren Epson SureColor SC-S umožnila designovému týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport ozdobit vítěznou karosérii ze světového poháru 2016 ve tmě zářícími polepy a jeho ikonickou značkou. Pak zhasla světla a tým provedl poprvé v historii zastávku v boxu, při které ve tmě vše zářilo. Fosforeskovaly dokonce i kombinézy a nářadí mechaniků, kteří bleskově vyměnili několik pneumatik.

Efekt dokresloval vlajkový projektor společnosti Epson EB-L25000U, světově první a nejjasnější 3LCD laserový projektor s 25 000 lumeny a obrazovou technologií 4K, navržený pro dynamické a vysoce působivé projekce¹.

Smyslem celého projektu bylo pobídnout fanoušky Formule 1, aby se na pitstopy podívali v úplně novém světle, a přitom předvést atraktivní ukázku technologií společnosti Epson i týmu Mercedes-AMG Petronas Motorsport, které v obou případech představují světovou špičku.

Na mistrovství v Singapuru se tým Mercedes-AMG Petronas Motorsport snažil upevnit svou vedoucí pozici v ikonickém nočním závodu F1. Tuto podívanou s více než 1 600 světly, osvětlujícími slavný okruh čtyřikrát jasněji než na většině fotbalových stadionů, vítali fanoušci na celém světě. Obsah s prvky svíticími ve tmě byl k oslavě nočního závodu zveřejněn na kanálech společnosti Epson a týmu Mercedes-AMG Petronas během víkendu Grand Prix v Singapuru (15.–17. září 2017).

Pitstop svítící ve tmě je součástí řady inovativních akcí vytvořených společností Epson a týmem Mercedes-AMG Petronas, které zahrnují loňskou kampaň #LewisGetsInked a letošní výzvu inkoustových nádržek F1 s Lewisem Hamiltonem ( https://www.epson.co.uk/lewisgetsinked).

Video s polepkami svítícími ve tmě a dalším obsahem bude brzy zveřejněno na kanálech společnosti Epson.

Ian Cameron, generální manažer pro značku a komunikaci ve společnosti Epson, k tomu poznamenal: „Naše partnerství s týmem Mercedes-AMG Petronas Motorsport se vždy neslo ve znamení spolupráce a společné snahy o inovaci a výkonnost v daném oboru. Pitstop, který září ve tmě, je stejně tak inovativní, jako je vzrušující. Je dokonalou ukázkou toho, jak praktické i adaptabilní jsou naše výrobky v těch nejneobvyklejších a překvapivých prostředích. Výsledek nás opravdu potěšil.“

Victoria Vowles, ředitelka pro marketing společnosti Mercedes-AMG Petronas Motorsport, k tomu říká: „Je vždy radost spolupracovat s firmou Epson na těchto inovativních a vizionářských projektech. Způsob, jakým společnost Epson využívá pokročilou technologii k zajištění výkonu, je v dokonalém souladu s tím, o co se ve světě Formule 1 snažíme my. Pitstopy patří už ke klasickým prvkům Formule 1, takže bylo nesmírně vzrušující využít inovativní výrobky a technologii Epson a představit tento proces ze zcela nového a neotřelého úhlu pohledu.“

Podrobnosti o řadě Epson SureColor SC-S, EB-L25000U a dalších produktech naleznete na místních webových stránkách společnosti Epson. http://global.epson.com/web_sites.html

Upozorňujeme, že názvy a dostupnost produktů se v jednotlivých oblastech liší.

1. V souvislosti s výsledky výzkumu společnosti Seiko Epson (k srpnu 2016).

 

-Konec-