Společnost Epson dosáhla 22,7% podílu na trhu s projektory v regionu EMEA

Lídr celosvětového trhu pokračuje ve svém úspěchu.

Společnost Epson®, světová jednička mezi výrobci projekčních technologií, pokračuje v úspěších v oboru vizuálního zobrazování. Dle údajů společnosti Futuresource Consulting Limited získala během posledního čtvrtletí kalendářního roku 2010 rekordní podíl na trhu ve výši 22,71%.

Údaje poskytnuté společností Futuresource, kromě sílící pozice společnosti Epson na trhu také dokazují, že se společnost Epson stala lídrem mezi výrobci projektorů o světelném výkonu v hodnotách 4 000 – 4 999 lumenů a dosáhla 15,4% podílu na trhu, čímž překonala svého předchůdce na prvním místě, společnost Sanyo.

Tyto údaje také dokládají, že společnost Epson je jedničkou v regionu EMEA (Evropa, Střední východ a Afrika), kde její podíl na trhu s projektory s velmi krátkou projekční vzdáleností dosáhl úctyhodných 67,12%.

Společnost Epson si drží své prvenství mezi výrobci projektorů již od roku 2001. Její rozsáhlá produktová řada, která je na trhu jedinečná, zahrnuje projektory určené k pevné instalaci, přenosné projektory, projektory s velmi krátkou projekční vzdáleností, interaktivní a firemní projektory a také projektory pro domácí kina. Všechny projektory Epson jsou vybaveny technologií Epson 3LCD, která zaručuje nejdokonalejší zobrazení barev, jaké je na trhu k dispozici.

Jean-Marie Lacroix, obchodní ředitel společnosti Epson, dodává: „Nové informace od společnosti Futuresource jsou pro nás velmi povzbudivé. Těší nás, že se naše projektory stále více dostávají do povědomí zákazníků, roste jejich prodej a díky tomu také náš podíl na trhu. Naším cílem je každým rokem posilovat vedoucí pozici na trhu. Toho chceme dosáhnout včasnými reakcemi na trendy trhu a průběžnými investicemi do vývoje inovativních produktů a technologií.