Společnost Epson expeduje 70miliontý HTPS-TFT panel pro projektory 3LCD

Společnost Seiko Epson oznámila, že právě vyexpedovala svůj 70miliontý TFT panel na bázi vysokoteplotního polysilikonu (HTPS) určený pro projekční systémy 3LCD. Toto množství představuje více než 23 miliónů projektorů vybavených technologií 3LCD.

Ve svém oboru si společnost Epson již více než 20 let udržuje postavení předního dodavatele* HTPS-TFT panelů, jež jsou nejdůležitější součástí projektorů 3LCD. Během tohoto období společnost Epson svou technologii neustále zdokonalovala, čímž samozřejmě docházelo i ke zvyšování výkonu projektorů.

Trh s projektory vybavenými technologií Epson HTPS byl doposud založen především na firemních prezentacích. V poslední době však dochází k širšímu využití těchto technologií, protože projektory nacházejí uplatnění i v domácím prostředí jako součást domácích kin za účelem vytvoření realistické kinematografické projekce, v oblasti vzdělávání jako efektivní nástroj k podpoře výuky a v komerčním prostředí či dalších oblastech, kde jsou využívány za účelem projekce v rámci přednášek, koncertů a jiných událostí pořádaných v rozlehlých prostorách. Na základě předpovědi, která uvádí, že trh s projektory poroste přibližně o 10 % ročně (viz. graf níže), je společnost Epson přesvědčena, že nadále poroste i poptávka po technologii HTPS.

Pro společnost Epson je dosažení tohoto důležitého milníku velkým potěšením“, dodává Nobuyuki Shimotome, chief operating officer divize TFT Operations. „Technologie vysokoteplotního polysilikonu Epson HTPS je světovou špičkou mezi zobrazovacími technologiemi a uživatelům, kteří používají projektory v domácím, firemním i vzdělávacím prostředí, nabízí širokou řadu výhod. Do budoucna jsme se zavázali poskytovat nejlepší inovativní produkty ve svém oboru, abychom tak vyhověli jak výrobcům, tak i koncovým uživatelům."

Společnost Epson bude usilovat o udržení své pozice předního dodavatele klíčových součástí projektorů 3LCD tím, že bude i nadále reagovat na požadavky zákazníků. Kombinací špičkové technologie tekutých krystalů, vynikající světelnosti objektivu a dalších originálních technologií bude společnost Epson rozšiřovat a zdokonalovat svou řadu panelů na bázi vysokoteplotního polysilikonu (HTPS), které budou nadále zvyšovat výkon projektorů 3LCD, přičemž se rozšíří i různorodost jejich využití, zvýší se světelný výkon, úroveň kontrastu a jejich zpracování bude dokonce mnohem kompaktnější.

* Na základě průzkumu provedeném společností Epson v dubnu 2011.