Společnost Epson jako první uvádí na trh řadu černobílých tiskáren s integrovaným systémem inkoustových nádržek

Mimořádně nízké náklady na tisk pro uživatele malých a domácích kanceláří

Společnost Epson jako první uvádí na trh řadu černobílých tiskáren s integrovaným systémem inkoustových nádržek

 Březen 2013 – Společnost Epson jako vůbec první výrobce uvedla na trh řadu černobílých tiskáren s integrovaným systémem inkoustových nádržek Modely WorkForce M200, M105 a M100 jsou navrženy speciálně pro malé a domácí kanceláře a nabízejí mimořádně nízké náklady na tisk i kvalitní výsledky, na jaké jste od společnosti Epson zvyklí. Vděčí za to zejména velkokapacitním nádržkám na inkoust, originálním inkoustům Epson a technologii Micro Piezo.

 WorkForce M200 je multifunkčním modelem s ethernetovým rozhraním a automatickým podavačem dokumentů (ADF). WorkForce M105 je jednoúčelovou tiskárnou s bezdrátovým rozhraním a model WorkForce M100 je jednoúčelovou tiskárnou vybavenou ethernetovým rozhraním. Všechny modely zaručují výsledky v profesionální kvalitě a vysokou rychlost tisku až 15 str./min[1], čímž přispívají k vyšší produktivitě práce.

 Technologie Epson Micro Piezo zajišťuje bezkonkurenční životnost, kvalitu a spolehlivost. Na každý model se vztahuje záruka na 12 měsíců (nebo 50 000 stránek) a kompletní zákaznický servis.

 Originální inkoust Epson je k dispozici ve vysokokapacitní lahvičce o objemu 140 ml, s níž lze vytisknout přibližně 6 000 stránek[2], náklady na tisk jsou proto mimořádně nízké, pouze 6 haléřů za stránku[3]. Všechny tyto modely jsou vybaveny dvěma lahvičkami s černým inkoustem – jednou lahvičkou pro první použití a jednou standardní 140ml lahvičkou – kombinovaný tiskový výstup proto dosahuje úžasných 11 0002 stran při zachování mimořádně nízkých nákladů na tisk. Díky originálnímu rychleschnoucímu pigmentovému inkoustu jsou vytištěné obchodní dokumenty odolné vůči vodě a rozmazání.

 Modely M200 a M105 jsou kompatibilní s aplikací Epson iPrint[4], která uživatelům nabízí možnost bezdrátového tisku z chytrých telefonů a tabletů v rámci kanceláře; ideální řešení pro tisk dokumentů na poslední chvíli nebo v případech, kdy nelze využít přístupu k počítači.

 Ivo Peta, produktový manažer společnosti Epson Europe, říká: „Jsme vůbec prvním výrobcem, který vyvinul černobílou tiskárnu s integrovaným systémem inkoustových nádržek. Firmy tak díky nám budou moci opravdu výrazně snížit své náklady na tisk. Technologie Micro Piezo a originální inkoust Epson jsou navíc zárukou toho, že vytištěné dokumenty budou mít vysokou kvalitu, jakou naši zákazníci očekávají.“

 Doporučené maloobchodní ceny modelů WorkForce M200, M105 a M100 jsou 6.790,-Kč a 5.490,-Kč.

FunkceM200M105M100
Tisk, kopírování a skenováníPouze tiskPouze tisk
ADF s kapacitou 30 listů--
Vestavěná nádržka černého inkoustu s ultravysokým objemem
Technologie Micro Piezo
Originální pigmentový inkoust Epson
Mimořádně nízké náklady na tisk a možnost vytisknout až 6 000 stránek2 s jedinou standardní lahvičkou inkoustu
Jedna lahvička pro první použití a jedna standardní 140ml lahvička černého inkoustu součástí dodávky
Rychlost tisku až 15 str./min1
Připojení přes Wi-Fi nebo ethernetové rozhraníEthernetWi-FiEthernet
Snadné nastavení
Rychlý a snadný tisk z chytrých telefonů a tabletů pomocí aplikace Epson iPrint4-
Záruka společnosti Epson na 12 měsíců nebo 50 000 stránek
Kompaktní provedení a malé rozměry
Skener s vysokým rozlišením 1 200 dpi--
Splnění podmínek programu ENERGY STAR

 [1]Průměrná hodnota ESAT v testu kancelářského zařízení při standardním jednostranném černobílém tisku, stanovena v souladu s normou ISO/IEC24734.

[2]Uvedené výtěžnosti jsou stanoveny na základě originální metodiky společnosti Epson při tiskové simulaci testovacích vzorů dle normy ISO/IEC 19752. Výtěžnost 11 000 stran byla vypočtena na základě použití dvou lahviček s inkoustem dodávaných s tiskárnou. Výtěžnost 6 000 stran byla vypočtena na základě použití lahvičky s inkoustem T7741, která je prodávána samostatně. Uvedené výtěžnosti NEVYCHÁZEJÍ z normy ISO/IEC24711. Uvedená výtěžnost se může lišit v závislosti na tištěných obrazových materiálech, typu použitého papíru, frekvenci tisku a podmínkách provozního prostředí, jako je například okolní teplota.

[3]Náklady na jednu stránku jsou vypočteny na základě výtěžnosti a oficiálně uváděných cen zveřejněných výrobci k lednu 2013.

[4]Další informace a seznam podporovaných jazyků a zařízení naleznete na webových stránkách www.epsonconnect.eu