Společnost Epson představila nová softwarová řešení pro firemní tisk

Systémy Epson Print Admin (EPA), Epson Device Admin (EDA) a Epson Open Platform (EOP) slibují bezpečnost, flexibilitu a efektivitu při práci s podnikovými tiskárnami.

Společnost Epson představila nová softwarová řešení pro firemní tisk

13. září 2016 V rámci dnešní tiskové konference představil Epson řadu nového softwaru kompatibilního s revoluční řadou produktů WorkForce Pro spolu s aktuálními trendy na poli firemního tisku. Společnost tak znovu potvrdila, že jsou produkty Epson ideálním řešením pro podnikání a inkoustové tiskárny budoucností firemních technologií.

První představenou novinkou je systém Epson Print Admin, který zajišťuje bezpečné a kontrolované prostředí pro tisk, skenování a kopírování se zabezpečením přístupu pomocí čteček, přihlášení či PIN kódů. Epson Print Admin zvyšuje efektivitu podnikového tisku prostřednictvím užitečných funkcí jako je automatický oboustranný tisk, nucený černobílý tisk určeného typu dokumentů anebo funkcí vyzvednutí tisku na libovolné tiskárně v síti, bez ohledu na velikost firem, jež ho využívají.

Patrick Perrot, Market Development Manager, Epson Europe říká: „Nové softwarové řešení Epson Print Admin umožňuje uživatelům využívat výhody oceňované inkoustové technologie s cílem pomoci podnikům snižovat množství odpadu, spotřebu energie a emise CO2. Vychází z naší úspěšné strategie nabízející firmám komplexní řešení  tvorby a oběhu dokumentů a rozšiřuje náš sortiment tiskových služeb s přidanou hodnotou. Ten představují především systémy na bázi Epson Open Platform pro naše kancelářské inkoustové tiskárny, řešení pro správu tiskových zařízení Epson Device Admin a software pro pokročilé skenování Epson Document Capture Pro.“

Druhým prezentovaným systémem byl Epson Device Admin, díky kterému je možné spravovat celou řadu tiskáren a skenerů Epson na dálku. „Svá podniková síťová zařízení můžete vzdáleně spravovat a ovládat s nejvyšší mírou efektivity. Také je možné využít nižších nákladů a úspory času, které přináší například delší doba provozuschopnosti zařízení,“ vysvětluje odborník na softwarová řešení Patrick Perrot.

Posledním z představených systémů je Epson Open Platform, který představuje platformu pro vývoj aplikací poskytovanou také vývojářům třetích stran, čímž zajišťuje flexibilitu a přizpůsobitelnost multifunkčních tiskáren, přičemž je možné jej adaptovat podle potřeb a měnících se požadavků zákazníků v závislosti na vývoji jejich obchodních cílů a podnikových IT systémů. „Systém EOP poskytuje úplnou kontrolu nad průběhem tisku. Využívá standardní technologie pro webové služby, proto je možné snadno vyvíjet aplikace. Zákazníci tak mohou lehce integrovat libovolná kompatibilní zařízení z řady WorkForce Pro do používaných podnikových procesů a pracovních postupů,“ dodal Marcel Divín, Branch Office Manager, společnosti Epson Europe.

Během tiskové konference byly připomenuty rovněž tiskárny pro firemní účely z řady WorkForce Pro, pro které jsou softwarová řešení určena. Tiskárny využívají technologii tiskových hlav PrecisionCore a vycházejí z mnohaletých zkušeností v oblasti průmyslového a komerčního tisku. Na rozdíl od laserových zařízení poskytují firmám řadu výhod, mezi které patří např. úspora času, (rychlost tiskáren až 3,5 krát vyšší i při zachování vysoké kvality), zkrácení doby strávené technickými zásahy (až o 98 %), nižší náklady na tisk, minimální dopad na životní prostředí, odolnost a v neposlední řadě také kvalitu tisku a zvýšení produktivity práce.


Poznámky editorovi

O společnosti Epson

Společnost Epson je globální technologický lídr, který poskytuje inovativní řešení pro kanceláře, domácnosti, obchodní podniky i průmyslové provozy. Epson nabízí široký sortiment produktů od inkoustových tiskáren, tiskových systémů a projektorů 3LCD až po průmyslové roboty, chytré brýle a snímací systémy a využívá originální kompaktní, úsporné a vysoce přesné technologie.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více něž 67 000 lidí v 90 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj přínos komunitám, ve kterých působí, a na své trvalé snahy o snížení dopadu na životní prostředí.

www.global.epson.com

http://global.epson.com/

O společnosti Epson Europe

Společnost Epson Europe B.V. sídlí v Amsterdamu a je řídicím centrem skupiny Epson pro Evropu, Střední východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 1700 lidí a ve fiskálním roce 2014 zaznamenala obrat 1551 milionů eur. http://www.epson.cz

Environmentální vize 2050  

http://eco.epson.com/

Kontakt:

Kateřina Bradáčová
Marketing Coordinator CZ & SK
EPSON Europe B.V.
Branch Office Czech Republic
Slavíčkova 1a, 63800 Brno
Tel.:     +420 548 427 811
Fax:     +420 548 427 816
Mobile: +420 737 211 393
E-mail: katerina.bradacova@epson.eu

Lucie Brochová
PR Specialist
Bison & Rose
Ovenecká 9
170 00  Praha 7 - Letná
Tel: +420 233 014 081
Mob: +420 739 483 442
Email: lucie.brochova@bisonrose.cz