Společnost Epson představuje první skutečné multifunkční tiskárny formátu A3

Multifunkční tiskárny Epson nabízejí univerzální využití a vysokou rychlost tisku

Společnost Epson představuje první skutečné multifunkční tiskárny formátu A3

14. prosinec 2011 – Vůbec poprvé ve své historii vstupuje společnost Epson se svými novými inkoustovými tiskárnami na trh s multifunkčními zařízeními formátu A3+. Tato řada zahrnuje dvě ze skutečných A3+ zařízení na trhu, která se mohou pochlubit schopností tisku až do formátu A3+ a umí také skenovat, kopírovat a faxovat až do formátu A3. Multifunkční tiskárny WorkForce WF-7525 a WF-7515, které doplňuje jednoúčelová tiskárna WF-7015, je možné zakoupit od letošního prosince za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH od 9.174 Kč, respektive 6.815 Kč a 4.833 Kč.

Nová řada tiskáren Epson formátu A3+ byla navržena na základě požadavků malých firem a domácích kanceláří, přičemž naši konstruktéři usilovali především o to, aby tito uživatelé spotřebovali co nejméně ze svých limitovaných zdrojů a prezentovali své podnikání v tom nejlepším světle. Tyto tiskárny jsou ideální pro grafické designéry, architekty a projektanty a představují dokonalou kombinaci vlastností, jako jsou cenová dostupnost, spolehlivost a vysoká rychlost. Uživatelé ocení řadu nadstandardních funkcí, které přidávají těmto zařízením na užitné hodnotě, jež s sebou přináší také vyšší produktivitu. Rozhraní pro Ethernet a Wi-Fi jsou u této řady součástí standardního vybavení a umožňují využívat veškerých nabízených výhod většímu počtu uživatelů.

Zpracování tiskových úloh probíhá rychle a efektivně, a pokud si náročné kanceláře zvolí modely WF-7525 a WF-7015, mohou získat také funkci mimořádně rychlého oboustranného tisku formátu A4, která může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk.

Produktivita je zvyšována vysokou kapacitou vstupu papíru a prostřednictvím dvou zásobníků, které jsou schopny pojmout až 500 listů, což pro uživatele znamená méně časté doplňování papíru a vyšší flexibilitu médií u modelů WF-7525 a WF-7015. Nejlepší zařízení v této řadě, model WF-7525, je vybavené také automatickým podavačem dokumentů s kapacitou 30 listů, který umožňuje skenování, kopírování a faxování vícestránkových dokumentů až do formátu A3. Tento automatický podavač dokumentů nabízí také oboustranné skenování, kopírování a faxovánídokumentů formátu A4.

Alberto Raviolo, ředitel divize inkoustových tiskáren pro malé firmy společnosti Epson, k tomu dodává: „Tato řada zahrnuje mnoho funkcí požadovaných našimi zákazníky z malých firem. Tiskárny nabízejí tisk profesionálních textových dokumentů v zářivých barvách, přičemž ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami přináší až 50procentní úsporu nákladů na tisk jedné stránky1. Řada samostatných inkoustů Epson XL Jelen dokáže vytisknout až 1.000 stránek4, což odpovídá dvěma balením papíru, a funkce oboustranného tisku může přinést až 50procentní úsporu papíru a nákladů na tisk. Snížená spotřeba elektrické energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR, dále snižuje náklady a negativní dopad na životní prostředí.“

Modely WF-7515 a WF-7525jsou vybaveny také aplikací Epson Connect, která uživatelům přináší ještě více svobody a flexibility prostřednictvím rychlého a snadného bezdrátového tisku obrazové grafiky i dokumentů z inteligentních telefonů a tabletových počítačů5. Kromě toho mohou uživatelé tisknout z libovolného místa na světě jednoduchým odesláním dokumentů a obrázků e-mailem přímo do tiskárny.

Hlavní vlastnostiWF-7015WF-7515WF-7525
Tisk formátu A3+
Skenování, kopírování a faxování až do formátu A3-
Až o 50 procent nižší náklady na tisk jedné stránky než u konkurenčních laserových tiskáren[1]
Tisk rychlostí až 15 str./min černobíle, 8,4 str./min barevně3 a 34 str./min v režimu konceptu[2]--
Tisk rychlostí až 15 str./min černobíle, 8,2 str./min barevně3 a 34 str./min v režimu konceptu2-
Oboustranný tisk rychlostí až 7,7 str./min černobíle a 5,2 str./min[3]barevně-
Automatický podavač dokumentů s kapacitou 30 listů-Jednostranný tiskOboustranný tisk
Oboustranný tisk, kopírování a faxování formátu A4--
Velkokapacitní zásobník(y) papíru s předním plněním2 x 250 listů250 listů2 x 250 listů
Skenování ve vysokém rozlišení 1200 dpi-
S inkousty řady Epson XL Jelen[4]lze vytisknout až 1.000 stránek
Ethernetové a Wi-Fi rozhraní umožňují sdílení mezi více uživateli
Šifrování WPA2 zaručuje dokonalejší zabezpečení Wi-Fi sítě
Aplikace Epson Connect umožňuje tisk dokumentů prostřednictvím e-mailu nebo inteligentních telefonů a tabletových počítačů[5]-
Tisk Google Cloud: možnost tisku na cestách prostřednictvím inteligentního telefonu nebo počítače-
Aplikace Apple AirPrint: Možnost tisku e-mailů, fotografií, webových stránek a dokumentů přímo z vašeho iOS zařízení[6]-
Inkoust Epson DURABrite Ultra nabízí tisk profesionálních dokumentů, které jsou odolné vůči vodě, rozmazání, zvýrazňovačům a blednutí
LCD displej s úhlopříčkou 6,3 cm-
Sloty pro paměťové zařízení USB Flash a paměťové karty-
Snížená spotřeba energie splňuje podmínky programu ENERGY STAR

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců ve 102 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

http://global.epson.com

Společnost Epson Europe B. V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com


[1]Na základě údajů poskytnutých společností IDC bylo do srovnání zahrnuto 10 nejlepších barevných laserových tiskáren formátu A4 a multifunkčních zařízení prodávaných ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii ve 4. čtvrtletí roku 2010. Náklady na stránku byly vypočteny na základě výrobci uveřejněných oficiálních ceníkových cen tonerových kazet a výtěžnosti ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii k prosinci 2010.

[2]Další informace naleznete na stránce www.epson.eu/testing.

[3]Určeno v souladu s normou ISO/IEC 24734 představující průměrnou hodnotu ESAT z testu kancelářského zařízení při standardním jednostranném tisku. Další informace naleznete na webových stránkách www.epson.eu/testing.

[4]Přibližná výtěžnost stránek dle norem ISO/IEC 24711 a 24712. Další informace naleznete na stránkách www.epson.eu/testing.

[5]Podporuje následující jazyky: angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, portugalštinu a holandštinu. Vyžaduje bezdrátové připojení k internetu. Další informace a seznam podporovaných zařízení naleznete na webu www.epson.co.uk/connect.

[6]iOS 4.2 a novější