Společnost Epson přináší do světa čtyřbarevných tiskáren rychlost a ekonomický provoz

SureColor SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 zlepšují efektivitu u aplikací CAD, GIS a POS

22. srpna2012– Společnost Epson rozšiřuje svoje portfolio širokoformátových tiskáren SureColor o trojici cenově výhodných, vysokorychlostních, čtyřbarevných tiskáren pro aplikace CAD, GIS a POS. Modely Epson SureColor SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 nabízejí rychlý, spolehlivý tisk na natíraná i nenatíraná média o šířce až 44 palců (1 118 mm), 36 palců (914 mm) a 24 palců (610 mm).

Tyto tiskárny jsou vyvinuty tak, aby bez potíží zapadly do prostředí kanceláře. Jsou charakteristické stylovým vzhledem, kompaktním provedením i nízkou hlučností a ovládají se zepředu, což umožňuje jejich pohodlné umístění těsně ke zdi.

Modely SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 jsou ideální pro použití v situacích, kdy jde především o rychlost a ekonomičnost, například při tisku architektonických návrhů a plánů, map, prezentací, plakátů a interiérových nápisů. Výtisk o velikosti A1 v režimu konceptu na obyčejný papír dokážou tiskárny vytvořit za pouhých 28 sekund. Jejich výhodou jsou navíc optimalizované provozní náklady a možnost volby ze zásobníků inkoustu o objemech 700 ml, 350 ml nebo 110 ml.

Ke zvýšení efektivity přispívá také rychlé nastavení tiskáren, automatické přepínání mezi fotografickým a matným černým inkoustem či snadné použití, díky kterému nemusí obsluha absolvovat žádné speciální školení. Všechny ovládací prvky jsou umístěny v přední části tiskárny a média se do ní vkládají shora. Hotové výtisky vycházejí vpředu, kde se úhledně stohují do připraveného koše. Tisk čárových kódů medií umožňuje snadno sledovat, kolik papíru v roli ještě zbývá. 

Marco van Niekerk, senior product manager společnosti Epson, k tomu dodává: „Při vývoji nové tiskárny vždy od našich zákazníků zjišťujeme, co potřebují. Tentokrát nám sdělili, že chtějí tiskárnu, která snadno zapadne do jejich stávajícího produkčního prostředí, proto jsme přidali režim emulace HP-GL. Dalším častým požadavkem byla jednotka pevného disku pro řazení tisku, takže jsme všechny tři tiskárny vybavili volitelným 250GB pevným diskem.“

Tiskárny využívají nový inkoust UltraChrome XD od společnosti Epson, který byl vytvořen speciálně pro produkci vysoce kvalitních, odolných výtisků s temnými odstíny černé, širokým barevným rozsahem a ostrými, hustými čárami o minimální šířce 0,02 mm. Technologie Epson s proměnlivou velikostí kapiček je zárukou čistoty tisku i nejmenších detailů a optimální efektivity při tisku velkých barevných ploch.

Tiskárny SC-T7000, SC-T5000 a SC-T3000 pomáhají snižovat negativní dopad na životní prostředí. Používají inkousty na vodní bázi a svojí energetickou účinností splňují podmínky programu ENERGY STAR.

Charakteristické vlastnostiSC-T7000SC-T5000SC-T3000
Rychlá, spolehlivá a ekonomická čtyřbarevná tiskárna
Možnost tisku na natíraná i nenatíraná média do šířky 44 palců (1 118 mm, velikost A0+)36 palců (914 mm, velikost A0)24 palců (610 mm, velikost A1)
Vyvinuta tak, aby bez potíží zapadla do prostředí kanceláře. Vyznačuje se stylovým vzhledem, kompaktním provedením, nízkou hlučností a ovládáním zepředu.
Ideální pro tisk architektonických návrhů a plánů, map, prezentací, plakátů a interiérových nápisů
Optimalizované provozní náklady a výběr z různých velikostí zásobníků inkoustu: 700 ml, 350 ml a 110 ml
Výtisk o velikosti A1 v režimu konceptu na obyčejný papír hotov za pouhých 28 sekund
Automatické přepínání fotografického a matného černého inkoustu
Ovládací prvky v přední části pro snadné použití
Kompaktní rozměry s košem na pohodlné stohování výtisků v přední části tiskárny
Snadné sledování zbývajícího papíru pomocí tisku čárových kódů médií
Režim emulace HP-GL
Volitelný 250GB pevný disk pro řazení tisku
Inkoust Epson UltraChrome XD zaručující vysoce kvalitní, odolné výtisky s temnými odstíny černé, širokým barevným rozsahem a ostrými, hustými čárami o minimální šířce 0,02 mm
Technologie s proměnlivou velikostí kapiček zajišťující čistotu tisku i nejmenších detailů a optimální efektivitu při tisku velkých barevných ploch
Inkousty na vodní bázi a energetická účinnost splňující podmínky programu ENERGY STAR – provoz přívětivější k životnímu prostředí