Společnost Epson prodala 50 milionů inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami

Emise CO2 ze spotřebních materiálů se snížily o více než 160 000 tun

Společnost Epson prodala 50 milionů inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami

Společnost Epson prodala 50 milionů inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami

CO2emise ze spotřebních materiálů se snížily o více než 160 000 tun

Poprvé uvedla společnost Epson na trh inkoustové tiskárny s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami (nyní na mnoha trzích známé jako EcoTank) v říjnu 2010 v Indonésii. Od té doby tato technologie postupně expandovala do stále více zemí. V roce 2019 již byla na trhu ve 170 zemích a regionech. V důsledku toho objem celosvětového prodeje inkoustových tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami nedávno dosáhl 50 milionů kusů. Díky tomu, že Epson eliminuje používání plastů, které jsou hlavní složkou inkoustových kazet, se odhaduje snížení emisí CO2 přibližně o 166 000 tun v porovnání s tiskárnami, které používají inkoustové kazety. 1.

Technologie EcoTank vstoupila na trh nejprve v rozvojových zemích a až poté pronikala do rozvinutých ekonomik. Díky tomu zaznamenala, že její modely s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami představují každoročně rostoucí procento z celkového trhu inkoustových tiskáren. V důsledku toho si společnost Epson, která se pyšní silným povědomím o značce a rozsáhlým sortimentem produktů, deset po sobě jdoucích let 2udržuje nejvyšší podíl na celosvětovém trhu tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami.

Rychlé změny ve společnosti se během fiskálního roku 2020 dotkly změn v prostředí tisku v kancelářích i vzdělávacích institucích. Ve všech segmentech bude společnost Epson i nadále nabízet mnohem nižší náklady na tisk než konkurence a bezkonkurenční environmentální profil, takže se zákazníci nemusejí obávat nákladů na tisk a dopadů na životní prostředí.

 

1) Objem snížení emisí CO2 ze spotřebních materiálů byl vypočten porovnáním celkového počtu lahviček s inkoustem prodaných do srpna 2020 s počtem cartridgí potřebných k vytištění stejného množství a jejich přepočtem na ekvivalent CO2. Emise CO2 byly vypočítány na základě podmínek hodnocení společnosti Epson, které zohledňují dopady spotřebních materiálů a výroby dílů. Skutečné emise CO2 se mohou lišit v závislosti na použití tiskárny zákazníkem.
Co se hodnotilo: Inkoustové kazety a obaly; lahvičky s inkoustem tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami a obaly (vypočteno na základě náhradních inkoustových kazet a lahviček s inkoustem)

2) Na základě počtu celosvětově prodaných tiskáren s vysokokapacitními inkoustovými nádržkami od roku 2010 do srpna 2020. Nejvyšší podíl, pokud jde o počet tiskáren s inkoustovými nádržkami prodaných po celém světě v letech 2010 až 2019 podle průzkumu společnosti IDC (Zdroj: IDC Quarterly Hardcopy Peripherals Tracker 2020Q2)

* Upozorňujeme, že názvy produktů a jejich dostupnost se mohou lišit v závislosti na zemi a regionu. Podrobnosti naleznete na stránkách místního zastoupení společnosti Epson:
https://epson.com/