Společnost Epson rozšiřuje řadu tiskáren WorkForce Pro

Ideální řešení pro náročné firemní pracovní skupiny požadující spolehlivost a vysoký výkon

Společnost Epson rozšiřuje řadu tiskáren WorkForce Pro

19. března 2012 – Společnost Epson rozšiřuje svou řadu WorkForce Pro o modely WP-4095 DN a WP-4595 DNF.Tyto tiskárny jsou navrženy speciálně se záměrem poskytnout firemním pracovním skupinám a malým a středně velkým firmám nákladovou efektivitu, energetickou účinnost a trvanlivé výstupy vysoké kvality.

Tiskárny WorkForce Pro WP-4095 DN a WP-4595 DNF představují dokonalé tiskové řešení pro firemní pracovní skupiny, nabízejí emulace požadované IT manažery společně s vysokým výkonem, spolehlivostí a až o 50 % nižšími náklady na tisk jedné stránky ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami[1]. Tyto inkoustové tiskárny jsou skutečnou alternativou k laserovým tiskárnám, protože snížená spotřeba papíru a neuvěřitelně rychlý automatický oboustranný tisk přináší firmám výrazné úspory.

Firemní uživatelé uvítají také další výhody, které zahrnují rozlišení tisku 4 800 ×1 200 dpi a nižší náklady na inkoust díky možnosti výběru z inkoustových kazet s vysokou výtěžností (každá z nich dokáže vytisknout až 3 400 stránek)[2]. Firmy tak mají k dispozici výstupy špičkové kvality, které díky inkoustu Epson DuraBrite Ultra okamžitě zasychají a jsou odolné vůči vodě, rozmazání, zvýrazňovačům a blednutí. Obě zařízení jsou vybavena síťovým rozhraním, což usnadňuje jejich sdílení. Navíc nabízejí podporu jazyků PDL včetně emulací PCL6, PCL5c a originální emulace Adobe® PostScript® 3TM. Tiskárny jsou vybaveny také aplikací Epson Connect[3],která vyhoví veškerým požadavkům uživatelů
na mobilní tisk a nabízí možnost přímého tisku z inteligentních telefonů a tabletových počítačů. Alina Zagaraite, produktová manažerka společnosti Epson Europe,uvádí: „Tyto nové přírůstky v řadě WorkForce Pro jsou zkonstruovány tak, aby je bylo možné bez problémů integrovat do pracovních skupin v rámci každého firemního prostředí. Uživatelé tak získávají nejen vysoce odolné a výkonné tiskárny, ale zároveň také úsporné a ekologické řešení. Tato zařízení nabízejí uživatelům ve srovnání s konkurenčními laserovými tiskárnami výrazné, až 80% snížení spotřeby[4]elektrické energie a jsou vybavena univerzálním tiskovým ovladačem a řadou emulací, což přispívá k efektivnímu provozu šetrnému vůči životnímu prostředí.“

Alina Zagaraite dále doplňuje: „Díky řadě WorkForce Pro již firmy nemusejí slevovat ze svých nároků na spolehlivost, výkonnost a nákladovou efektivitu.“

Tiskárny je možné zakoupit od března 2012 za doporučenou maloobchodní cenu - model WP-4095 DN od 10 289 Kč a model WP-4595 DNF od 13 229 Kč.

Hlavní vlastnosti:

VlastnostiWP-4095 DNWP-4595 DNF
Rychlý tisk až 16 str./min černobíle a 11 str./min barevně[5]
Až o 50 % nižší náklady na tisk jedné stránky ve srovnání s laserovými tiskárnami1
O 80 % nižší spotřeba energie než u laserových tiskáren4
Maximální pracovní cyklusAž 30 000 stranAž 30 000 stran
Vysoké rozlišení tisku až 4 800 x 1 200 dpi
Kapacita zásobníků na papír: standardně 330 listů / maximálně 580 listů (s volitelným příslušenstvím)
Automatický oboustranný tisk
Inkoustové kazety Epson s vysokou výtěžností
Funkce tisku a kopírování-
Funkce faxu-
Možnosti připojeníUSB 2.0 / EthernetUSB 2.0 / Ethernet
Inkoust EPSON DURABrite Ultra
Duplexní automatický podavač dokumentů pro reprodukci oboustranných dokumentů-
Nízká spotřeba energie splňující podmínky standardu ENERGY STAR
Epson Connect3
PDL (PCL6, PCL5c, PS3)

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonskuzaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí. http://global.epson.com

O společnosti Epson Europe

SpolečnostEpson Europe B.V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur. http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com


[1]Na základě údajů poskytnutých společností IDC bylo do srovnání zahrnuto 10 nejlepších barevných laserových tiskáren a multifunkčních zařízení formátu A4 prodaných ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii ve 4. čtvrtletí 2010. Náklady na tisk jedné stránky byly vypočítány na základě oficiálních údajů o cenách a výtěžnosti tonerových kazet zveřejněných výrobci ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii k prosinci 2010.

[2]V souladu s normou ISO/IEEE 24711/24712

[3]Podporuje následující jazyky: angličtinu, němčinu, francouzštinu, italštinu, španělštinu, portugalštinu a holandštinu. Vyžaduje bezdrátové připojení k internetu. Další informace a seznam podporovaných zařízení naleznete na webových stránkách http://www.epsonconnect.eu/.

[4]Na základě údajů poskytnutých společností IDC bylo do srovnání zahrnuto 10 nejlepších barevných laserových tiskáren formátu A4 a multifunkčních zařízení prodaných ve Francii, Německu, Itálii, Španělsku a Velké Británii v 1. čtvrtletí roku 2011. Spotřeba energie byla vypočítána na základě oficiálních údajů naměřených v režimu tisku / průměrném režimu a zveřejněných výrobci k červenci 2011.

[5]V souladu s normou ISO/IEC 24734 představuje průměrnou hodnotu ESAT/FSOT z testu zařízení kancelářské kategorie u jednostranného/oboustranného tisku. Další informace naleznete na webových stránkách www.epson.eu/testing.