Společnost Epson uvádí na trh své první dvanáctibarevné fototiskárny a nátisková zařízení

Velkoformátové tiskárny SureColor SC-P7500 a SC-P9500 nabízejí vynikající kvalitu a všestrannost pro nejrůznější použití

Společnost Epson uvádí na trh své první dvanáctibarevné fototiskárny a nátisková zařízení

1 .října 2019– Společnost Epson uvádí na trh své první dvanáctibarevné velkoformátové tiskárny. Tiskárny nabízejí dosud nejširší barevný prostor, který z 99 % pokrývá vzorník barev Pantone 1. Tiskárny SureColor SC-P7500 (24") a SC-P9500 (44") jsou ideální pro umělce a fotografy, protože nabízejí spolehlivou reprodukci potřebnou pro profesionální nátisk a vysokou rychlost u velkoobjemové produkce. Obě velkoformátové tiskárny doplňuje nově vyvinutá sada inkoustů Epson UltraChrome Pro12 s technologií K3. Sada umožňuje dosáhnout barevně velice věrných výtisků, protože s ní lze tisknout současně oběma černými inkousty a obsahuje i oranžovou, zelenou a fialovou barvu.

Tyto dva modely řady P byly vyvinuty pro nejrůznější použití:

Pro potřeby profesionálních fotografů a výtvarníků,kteří vyžadují nejvyšší kvalitu tisku, aby byla jejich díla atraktivnější pro náročné zákazníky. Kromě dvanáctibarevné sady inkoustů používají pokročilé tiskové hlavy vyvinuté společností Epson pro každou barvu až 800 trysek, které zajišťují přesné umístění tiskových bodů a eliminují tiskové chyby. Díky tiskové hlavě μTFP12 s rozlišením 300 dpi a 12 kanály kombinují tiskárny vysokou rychlost s kvalitou. Obrázky vynikají plynulými přechody a přesnou reprodukcí textur. Nanesením speciální vrstvy, která zvýrazní černou barvu, lze dosáhnout hlubších černých odstínů. Vytištěné obrázky jsou tak ještě působivější a dramatičtější. Těm, kdo oceňují skutečnou tvůrčí svobodu a potřebují tisknout na širokou škálu médií, umožňují tiskárny SC-P7500 (24") a SC-P9500 (44") tisk na grafické papíry, plátna, fotografický papír a další média.

Pro tvůrce nátisků obalů a smluvních nátisků,pro něž je důležitá přesnost. Společnost Epson pozvedla průmyslový standard pro nátisk na novou úroveň.  S využitím technologií měření barev, kontroly a korekce mohou uživatelé pracovat efektivněji a s větší jistotou. Volitelný nástroj SpectroProofer se spektrofotometrem zajistí rychlejší a přesnější měření barev a úplnou automatizaci kontroly barev na nátiskové lince. Výsledky jsou zkrátka spolehlivě předvídatelné.

Slávek Gross, LFP Business Account Manager ve společnosti Epson Europe CZ & SK, říká: „Chceme-li nabízet skutečně inovativní produkty, musíme naslouchat tomu, co zákazníci opravdu potřebují a co nepotřebují. To nám umožňuje navrhovat tiskárny bez nadbytečných technologií a zaměřit se na to, co je pro jejich každodenní uživatele nejdůležitější. Domnívám se, že jsme vytvořili něco speciálního. Nabízíme uživatelům větší tvůrčí svobodu a nové potenciální obchodní příležitosti.“ A pokračuje: „Poprvé v historii společnosti Epson nabízíme dvanáctibarevné fototiskárny. K tomu se přidává pozoruhodná rychlost tisku, kvalita výstupu a uživatelsky přívětivé rozhraní. Nabízíme kompletní řešení – tiskárnu, inkousty, substráty, software a podporu. Všechny komponenty se na konečném perfektním výsledku podílejí.“

Tiskárny SureColor SC-P7500 a SC-P9500 budou dostupné od prosince 2019.

1. Značka PANTONE® je majetkem společnosti Pantone LLC. 99% pokrytí barevného prostoru vzorníku PANTONE FORMULA GUIDE Solid Coated je vyhodnoceno na základě tisku originálními inkousty Epson na bílý polomatný nátiskový papír Epson Proofing Paper White Semimatte s použitím tiskového ovladače Epson při rozlišení 2400 × 1200 dpi. V případě tisku za jiných podmínek se pokrytí vzorníku barev PANTONE® může lišit.