Společnost Epson zvyšuje spolehlivost tiskáren u odletových přepážek

Jehličková tiskárna navržená speciálně pro náročné letištní provozy

Společnost Epson zvyšuje spolehlivost tiskáren  u odletových přepážek

14. února 2012 – Společnost Epson, přední světový výrobce zobrazovacích a tiskových zařízení, představuje nový přírůstek do specializované rodiny jehličkových tiskáren, model FX-890A. Tato tiskárna byla vyvinuta speciálně s ohledem na konkrétní potřeby leteckých společností a letištní obsluhy.

Tiskárna FX-890A navazuje na osvědčenou 9jehličkovou technologii společnosti Epson.Je zkonstruována s důrazem na spolehlivost, takže je ideální při zpracování mimořádně důležitých dokumentů, jako jsou například seznamy cestujících.

Vzhledem k požadavkům letištního prostředí má robustní design doplněný krytem zajišťujícím ochranu proti otřesům a podavačem samostatných listů papíru. Dále je vybavena zesílenou odtrhávací lištou z akrylátu pro náročný provoz, která není pevnou součástí krytu, což zaručuje vysokou odolnost a snadnou výměnu.

Model FX-890A patří mezi nejrychlejší tiskárny ve své třídě. Dokáže tisknout rychlostí až 680 znaků za sekundu při rozlišení 12 znaků na palec v režimu vysokorychlostního konceptu. Tisk sedmidílných formulářů není pro tuto tiskárnu žádným náročným úkolem, takže si se seznamy cestujících a dalšími důležitými dokumenty poradí velmi rychle
a efektivně.

Díky 40letým zkušenostem společnosti Epson s vývojem jehličkových tiskáren vyžaduje model FX-890A minimální údržbu a střední doba mezi poruchami dosahuje až 20 000 provozních hodin, zatímco výtěžnost tiskové pásky dosahující až 7,5 miliónu znaků snižuje frekvenci výměn.

Společnost Epson navrhuje produkty se zřetelem na potřeby koncových uživatelů,uvádí Heidi Wagner, produktová manažerka společnosti Epson Europe. Kromě odolných dílů vyvinutých speciálně pro náročné letištní provozy je tiskárna FX-890A také standardně vybavena uzamykatelným předním krytem. Tím zvyšujeme bezpečnost na letištích – veřejnost nemůže uvnitř tiskárny ukrýt žádné předměty, takže nejsou zapotřebí zvláštní bezpečnostní kontroly, čímž je předcházeno zbytečným škodám.

Tiskárna FX-890A je vybavena paralelním a USB rozhraním a ovladači pro snadnou instalaci a bezproblémovou integraci do aplikací běžících pod systémy Windows.

Model FX-890A je již v prodeji za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH
od 23 050 Kč
.

Hlavní vlastnosti

Spolehlivá a rychlá 9jehličková tiskárna určená zejména k použití v rámci mimořádně důležitých letištních aplikací

Robustní provedení s krytem zajišťujícím ochranu proti otřesům a s podavačem samostatných listů papíru

Nezávislá zesílená akrylátová odtrhávací lišta

Tisk rychlostí 680 znaků za sekundu při 12 znacích na palec v režimu tisku vysokorychlostního konceptu

Výtěžnost pásky dosahuje 7,5 miliónu znaků

Střední doba mezi poruchami 20 000 hodin

Součástí standardní výbavy je uzamykatelný přední kryt

Paralelní a USB rozhraní

Ovladač pro systémy Windows

Splňuje podmínky programu ENERGY STAR


O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonskuzaměstnává více než 70 000 zaměstnanců ve 106 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.
http://global.epson.com

O společnosti Epson Europe

SpolečnostEpson Europe B.V.se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum
pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí
a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com