Tiskárna Epson Stylus Photo R2000 je reakcí na poptávku zákazníků po vyšším uživatelském komfortu

Tato fototiskárna formátu A3+ využívá k tisku fotografií s vysokým leskem inkoustové kazety, jejichž obsah je o 50 % vyšší, čímž se prodlužuje doba mezi jejich výměnami.

Tiskárna Epson Stylus Photo R2000 je reakcí na poptávku zákazníků po vyšším uživatelském komfortu

Jako odpověď na poptávku zákazníků po inkoustových kazetách s vyšší kapacitou, které by přispěly k většímu pohodlí uživatelů, vyvinula společnost Epson tiskárnu Stylus Photo R2000, která je vybavena inkoustovými kazetami o objemu 17 ml. Tato nová osmibarevná fototiskárna formátu A3+ nabízí tisk vysoce kvalitních fotografií, při kterém je využíván pigmentový inkoust Epson UltraChrome Hi-Gloss2. Výhodou je o 50 % vyšší kapacita kazet ve srovnání s dřívějšími modely v této třídě, která zaručuje méně častou výměnu inkoustových zásobníků při zpracování rozsáhlejších tiskových úloh.

Společnost Epson rovněž vyslyšela poptávku zákazníků po možnosti bezdrátového připojení. Model R2000 je jednou z prvních tiskáren ve své kategorii, která je vybavena rozhraním Wi-Fi, jež v kombinaci s možností  připojení přes ethernetové a USB rozhraní umožňuje snadné použití tiskárny R2000 v jakémkoli studiu nebo domácnosti. Aplikace Epson iPrint¹ uživatelům nabízí možnost vzdáleného tisku ze zařízení iPhone® nebo iPad®.

Mark Boehmer, produktový manažer společnosti Epson Europe, dodává: „Nejenže jsme na základě přání zákazníků přidali rozhraní Wi-Fi a zvýšili kapacitu inkoustových zásobníků, ale také zaručujeme, že uživatelé vždy dosáhnou výsledků vysoké kvality. Tisková hlava pracuje na bázi technologie proměnlivé velikosti kapiček s minimálním objemem 1,5 pl, čímž je zajištěna vysoká přesnost a jemné přechody. Hlava je rovněž vybavena funkcí míchání inkoustu, která zabraňuje jeho usazování a zaručuje maximální přesnost reprodukce barev.“

Inkoust UltraChrome HiGloss2 umožňuje uživatelům dosáhnout vysoce lesklého povrchu fotografií a současně využít veškerých výhod pigmentového inkoustu, jako jsou například dlouhá trvanlivost výtisků a flexibilita využití široké škály médií. Kromě křídových, lesklých a matných médií, která mohou být ve formě samostatných listů nebo v rolích, dokáže model R2000 tisknout také přímo na disky CD/DVD a silná média, jako je například plakátový kartón.

Tiskárnu Epson Stylus Photo R2000 je možné zakoupit od května 2011 za doporučenou maloobchodní cenu vč. DPH od  500 € / 12.290 Kč.


Charakteristické vlastnosti

 • Vysoká kvalita tisku lesklých fotografií ve formátu A3+, výtvarného umění, netradičních fotoalb a podobně
 • Inkoust Epson UltraChrome HiGloss2 kombinuje vysoký lesk fotografií s trvanlivostí a univerzálností pigmentového inkoustu
 • 17ml zásobníky inkoustu
 • Kompatibilní se širokou škálou médií včetně křídových, lesklých a matných papírů
 • Flexibilní manipulace s médii umožňuje tisk na silné a křídové papíry, samostatné listy, média v rolích a disky CD/DVD
 • Možnost připojení prostřednictvím rozhraní Wi-Fi, Ethernet a USB
 • Přímý tisk z digitálních fotoaparátů s rozhraním PictBridge
 • Proměnlivá velikost kapiček s minimálním objemem pouhých 1,5 pl je zárukou jemných přechodů
 • Funkce míchání inkoustu zabraňuje jeho usazování, a zaručuje tak přesnou reprodukci barev
 • Rozlišení tisku 5 760 dpi

¹ Aplikaci Epson iPrint lze stáhnout z internetového obchodu iTunes App Store.

 • Barbora Eiglová
  Barbora Eiglová

  E-mailová adresa

  n/a

  Telefon

  +420 233 014 081
 • Renáta Dihlová
  Renáta Dihlová

  E-mailová adresa

  renata.dihlova@epson.eu

  Telefon

  +420 228 886 709