Vysoce kvalitní projektory Epson určené pro oblast vzdělávání jsou nyní dostupnější

Modelová řada projektorů s krátkou projekční vzdáleností je vybavena inteligentními funkcemi a nabízí nízké celkové náklady na vlastnictví

Vysoce kvalitní projektory Epson určené pro oblast vzdělávání jsou nyní dostupnější

22. listopad 2011 – Společnost Epson reaguje na poptávku vzdělávacích institucí po vysoce kvalitním vybavení vyhovujícím omezeným rozpočtům a uvádí na trh řadu projektorů s krátkou projekční vzdáleností, které si školská zařízení mohou dovolit. Jedná se o modely  EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420. Tyto projektory lze nainstalovat již ve vzdálenosti 72 cm od projekční plochy a díky velmi kvalitnímu obrazu o úhlopříčce 178 cm a menšímu počtu stínů se stávají dokonalým partnerem interaktivních tabulí.

Projektory disponují technologií 3LCD; krátká projekční vzdálenost zaručuje přesnou reprodukci barev, která je ve vzdělávání důležitá například k zobrazování vlajek, map a grafů v přirozených barvách. Vysoký bílý a barevný světelný výstup o hodnotě 3 000 lumenů zaručuje jasný obraz i za denního světla, zatímco kontrastní poměr 3 000:1 se postará o ostré detaily.

Pozornost studentů mohou vyučující upoutat prostřednictvím volitelné dokumentární kamery Epson ELP-DC06 USB,která umožňuje projekci trojrozměrných předmětů, nebo vytvářením zajímavých interaktivních prezentací, jež lze zobrazovat připojením volitelného interaktivního modulu Epson ELP-IU03. Tento modul je alternativou k interaktivním tabulím; projektor vybavený tímto modulem dokáže proměnit jakýkoli povrch v interaktivní prostředí. Součástí výbavy je digitální pero, s jehož pomocí lze vytvářet a ukládat poznámky.

Raphael Payre, education projector product manager společnosti Epson Europe,uvádí: „Naše projektory s krátkou projekční vzdáleností dosahují dokonale vyváženého poměru vysoké kvality a cenové dostupnosti.Nízké celkové náklady na vlastnictví těchto projektorů, ke kterým přispívá dlouhá životnost lampy a filtru, v žádném případě neznamenají horší kvalitu obrazu. Pro usnadnění výuky v učebnách jsme navíc přidali řadu inteligentních funkcí, jako jsou například vstup pro mikrofon a vestavěný 16W reproduktor.“

Snadné nastavení i obsluhu tohoto projektorus krátkou projekční vzdáleností zajišťuje funkce USB zobrazení 3 v 1, díky které je k ovládání obrazu, zvuku a myši zapotřebí jediný kabel. Vyrovnání obrazu trvá prostřednictvím funkce vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení, která je v kategorii projektorů s krátkou projekční vzdáleností unikátem společnosti Epson, pouze několik sekund. Projektory lze připojit k připojovací jednotce ELPCB01 a pohodlně ovládat prostřednictvím nástěnné jednotky umístěné v přední části učebny.

Nízké celkové náklady na vlastnictví mohou školám přinést výrazné úspory. Lampa Epson E-TORL je schopna produkovat více světla při nižší spotřebě energie a v úsporném režimu dokáže svítit až 6 000 hodin. Také filtr se může pochlubit dlouhou životností, která dosahuje až 5 000 hodin. Jsou tak zaručeny roky bezproblémového provozu. Další snížení nákladů a zkrácení času věnovaného údržbě přináší možnost připojení projektorů k síti, což umožňuje jejich vzdálenou správu, sledování životnosti lampy, teploty atd.

Modely EB-435W, EB-425W, EB-430 a EB-420 je možné zakoupit od listopadu 2011.

Hlavní vlastnostiEB-435WEB-425WEB-430EB-420
Volitelné rozhraní Wi-Fi
Rozlišení WXGA--
Kontrastní poměr 3 000 : 1
Bílý a barevný světelný výstup 3 000 lumenů2 500 lumenů2 500 lumenů
Možnost přímého připojení k dokumentární kameře Epson ELP-DC06
Vstup HDMI pro zobrazení obsahu ve vysokém rozlišení
Integrovaný 16W reproduktor a vstup pro mikrofon
Kompatibilní s interaktivním modulem Epson ELP-IU03
Zobrazení USB 3 v 1
Vertikální a horizontální korekce lichoběžníkového zkreslení
Lampa E-TORL s životností až 6 000 provozních hodin (v úsporném režimu)
Přímé zapnutí a vypnutí
Kompatibilní s připojovací jednotkou Epson ELPCB01
Životnost filtru až 5 000 provozních hodin
Vzdálená správa a monitorování z jediného místa v síti
Dvouletá záruka na projektor a roční záruka na lampu

O společnosti Epson

Společnost Epson je předním světovým výrobcem inovativních zobrazovacích produktů. Prostřednictvím kompaktních, energeticky úsporných a vysoce přesných technologií použitých v řadě výrobků od tiskáren
a projektorů 3LCD pro firmy i domácnosti až po elektronická a krystalová zařízení, se snaží překonávat představy zákazníků po celém světě.

Skupina Epson vedená společností Seiko Epson Corporation se sídlem v Japonsku zaměstnává více než 80 000 zaměstnanců ve 102 společnostech po celém světě a je hrdá na svůj neustálý přínos k ochraně životního prostředí a komunit, ve kterých působí.

http://global.epson.com

Společnost Epson Europe B. V. se sídlem v Amsterdamu představuje strategické řídící centrum pro Evropu, Blízký východ, Rusko a Afriku. Společnost Epson Europe zaměstnává 2 400 lidí a ve fiskálním roce 2009 zaznamenala obrat 1.875 milionů eur.

http://www.epson-europe.com/

Environmentální vize 2050

http://eco.epson.com