Každá kapka vždy na správném místě

Společnost Xenon zvolila spolehlivou preciznost robotů SCARA

Každá kapka přesně na správném místě. Aby bylo možné automaticky pipetovat látky, je nutné přesně umístit dávkovací jehlu, i přestože není předem známa cílová poloha. Zároveň musí být možné celý postup efektivně a snadno opakovat.

Kompaktní a flexibilní automatizace

Drážďanská strojírenská firma Xenon, která se specializuje na sestavování, testování a automatizované balicí systémy, vyvinula speciálně pro tento účel mechanickou platformu využívající robota Epson SCARA pro čisté prostředí.

Díky kompaktnímu a flexibilnímu robotovi SCARA zabírá tato platforma jen něco málo přes čtvereční metr. To je velmi výhodné, protože prostoru v laboratorním prostředí obvykle není nazbyt.

Vizuální řešení

Robot SCARA pro čisté prostředí je vybaven mobilní kamerou, která sleduje různé oblasti a upravuje polohu. I když cílový prvek není vždy umístěn na totožném místě, kamera umožňuje přesný posun na místo dávkování či úchopu. Druhá kamera kontroluje kvalitu a vyhodnocuje, zda je umístěná kapka na správném místě a má správnou velikost.

Robot SCARA musí umět flexibilně přemisťovat prázdné i naplněné kapiláry. Naplněné kapiláry je potřeba umístit např. do držáku vzorků, vložit do jednorázové kazety nebo šokově zmrazit vložením do integrované termoláhve s kapalným dusíkem.

Funkce manipulace, dávkování a kontroly kvality pipetovací platformy lze vzájemně kombinovat a programovat v různých sekvencích, takže lze systém libovolně přizpůsobovat novým úlohám a produktům.

Pečlivý záznam a archivace

Při výrobě léčivých přípravků je nezbytné zaznamenávat a archivovat relevantní údaje týkající se šarže, např. informace o průměru kapiláry, velikosti kapky a související snímky z kamery.