Bezpečnost Karviné strážníci ohlídají díky projektoru Epsonu

Projektor Epson je nezbytným pomocníkem městské policie Karviná

Bezpečnost Karviné strážníci ohlídají díky projektoru Epsonu

Strážníci při kontrolních obchůzkách Karviné již nespoléhají jen na své nohy nebo jejich kola, plně totiž využívají také kamerový dohlížecí systém. A právě s monitoringem veřejného prostoru jim nyní pomáhá i projektor Epson EB-L1405U, který záběry z kamer přehledně promítá na stěnu v sídle městské policie.

Rozhodující jsou jasné detaily a čistý obraz

Průmyslové město Karviná leží na řece Olši v Moravskoslezském kraji. Mezi 53 tisíci obyvatel najdeme silnou polskou a slovenskou menšinu. Součástí města jsou také dva hraniční přechody s Polskem. Pro městskou policii tak není snadné udržet zde pořádek a bezpečnost. Dění v Karviné proto nepřetržitě monitoruje více než sto bezpečnostních kamer. Odtud jsou všechny záběry okamžitě přeposílány do centrály městské policie a projektorem Epson EB-L1405U promítány na kamerovou stěnu. Mozaiku snímků pak neustále kontrolují pozorné oči strážníků. „Na projektoru Epson EB-L1405U oceňujeme dobré vykreslení detailů, protože právě drobnosti mohou mít při dohlížení na bezpečnost zásadní význam. Projektor nám navíc poskytuje čistý a přirozený obraz za každých podmínek. Jas i barvy jsou výborné při osvícení sluncem i umělým světlem,“ uvedl Petr Osif, specialista bezpečnosti statutárního města.

Neúnavný kolega

Městská policie Karviná používá projektory značky Epson již několik let, mimo jiné k prezentacím a vyškolování strážníků. „Vyhovuje nám jednoduchá obsluha. Tentokrát jsme však navíc vyžadovali nadstandardní výdrž projektoru. Obraz na velkou stěnu v přední části služebny totiž promítáme non-stop,“ upřesnil Petr Osif důvody výběru projektoru Epson EB-L1405U. „Značka Epson byla díky předchozím výborným zkušenostem jasná volba. Tápali jsme však nad konkrétním modelem projektoru. Jsme proto velmi vděční za odbornou pomoc a doporučení, které nám poskytl pan Dalibor Havel, z firmy COMFOR STORES a.s.,“ shrnuje Petr Osif.

Právě tento projektor totiž kromě výborné kvality obrazu nabízí dlouhou životnost laseru 20 000 hodin při plném výkonu, nebo až neuvěřitelných 83 tisíc hodin při sníženém výkonu. Taková doba odpovídá téměř deseti letům nepřetržitého provozu. Městští policisté v Karviné se tak mohou na pomoc projektoru spolehnout stejně jako na ostatní členy týmu. Tento kolega navíc nikdy nepotřebuje odpočívat.

STATUTÁRNÍ MĚSTO KARVINÁ – MĚSTSKÁ POLICIE

Město v Moravskoslezském kraji s devíti městskými částmi leží na řece Olši. První písemná zmínka se objevuje v listině Opolského knížete Vladislava z roku 1268. Nález ložisek černého uhlí v druhé polovině 18. století přinesl obrat v hospodářství celého regionu. Oblast se stala ekonomicky významnou pro celou Rakousko-Uherskou monarchii. Správní základ města byl položen až v roce 1948 sloučením pěti samostatných obcí do města s názvem Karviná, které v roce 2002 získalo titul statutárního města. Má 53 tisíc obyvatel s významnou polskou a slovenskou menšinou. Najdeme zde známé lázně Darkov s jodobromovou vodou, která byla objevena díky hledání nových ložisek uhlí.

COMFOR STORES a. s.

Síť prodejen s výpočetní technikou byla založena v roce 1992 jako ESCOM. V roce 1998 došlo k transformaci pod hlavičkou COMFOR. Od té doby zdárně expanduje do větších i menších měst, nákupních center i malých rodinných obchodů po celém České republice. Svým zákazníkům tak nabízí plnohodnotný sortiment IT techniky: od chytrých telefonů přes tablety, počítače, televize, tiskárny až po satelity či příslušenství k nim. Samozřejmostí jsou i služby profesionálů, kteří pomohou s výběrem, instalací a servisem.