EKONOMICKO-SPRÁVNÍ FAKULTA MASARYKOVA UNIVERZITA

POTISK DIPLOMŮ NA RUČNĚ VYRÁBĚNÝ PAPÍR ZAJIŠŤUJE EPSON

EKONOMICKO-SPRÁVNÍ FAKULTA MASARYKOVA UNIVERZITA

Vysokoškolský diplom je jedinečná forma tiskoviny, která nám připomíná nejen studijní úspěchy, ale i nejhezčí roky života. Ať už se rozhodneme umístit titul na zeď, nebo jej založit mezi ostatní důležité listiny, mělo by mu jeho zpracování dodat určitou noblesu a zároveň reprezentovat instituci, která jej úspěšnému absolventovi vydala.

Masarykova univerzita již řadu let používá ručně vyráběný papír, který vysokoškolským diplomům vdechne specifickou podobu. Studijní oddělení, které je odpovědné za přípravu listin na Ekonomicko-správní fakultě MU, hledalo dlouho vhodné řešení pro vlastní výrobu diplomů tak, aby byla zajištěna vynikající kvalita s ohledem na přiměřenou výši nákladů. Realizace zakázky externí firmou nebyla v tomto případě vhodným řešením, a to např. z důvodu nutnosti ošetření ochrany citlivých osobních údajů studentů.

Tisk na ručně vyráběný papír bez kazů?

Ručně vyráběný papír nemá typické vlastnosti klasického dokumentu – každý kus má odlišný tvar i gramáž. Vzhledem k tomu, že cena papíru vychází zhruba na 19 Kč bez DPH, je vysoká kazivost dokumentů nejen nežádoucím, ale také velmi nákladným jevem. „S otázkou relativně vysokonákladového tisku na ručně vyráběný papír se nesetkáváme každý den. Nabídli jsme proto Ekonomicko-správní fakultě, aby otestovala naši tiskárnu Workforce Pro M-4015DN, abychom si byli jisti, že splní všechny nároky, které univerzita na tisk vysokoškolských diplomů klade,“ říká Pavel Dvořáček, Business Account Manager společnosti Epson.

Vhodné tiskové řešení přichází s technologií Epson

Po zhruba měsíčním testování se fakulta rozhodla pro tiskové řešení od společnosti Epson. „Kromě výborné kvality tisku nás zaujalo také poměrně vysoké množství uživatelského nastavení. Tiskárna rovněž splňovala náš požadavek na přítomnost pouze černého inkoustu,“ uvádí Ing. Klára Burýšková, vedoucí oddělení vnějších vztahů a marketingu Ekonomicko-správní fakulty MU, která dále vysvětluje, že díky velké kapacitě cartridgí se radikálně snižují náklady na tisk. Navíc díky chybějícím barvám nedochází ani k zasychání inkoustů a jejich nutným výměnám kvůli méně častému využití. „Inkoustová technologie Durabrite Ultra zaručuje kvalitní tiskový výstup se stoprocentní odolností vůči vodě, UV záření a otěru. Naše řešení navíc neničí ručně vyráběný papír, a to díky podavači, který zvládá velkou škálu i nestandardních dokumentů,“ doplňuje Pavel Dvořáček.

Ekonomicko-správní fakulta Masarykovy univerzity

Ekonomicko-správní fakulta je mladou a moderní fakultou Masarykovy univerzity. V současné době vzdělává téměř čtyři tisíce studentů v prezenční a kombinované formě studia. Počtem podaných přihlášek ke studiu patří fakulta k nejžádanějším ekonomicky zaměřeným vysokým školám v České republice. Od roku 1994 zde úspěšně ukončilo studium přes 8000 absolventů, kteří dle průzkumů velmi rychle a snadno zahajují svou pracovní kariéru.