Firma Quantum, a.s. vyměnila laserové tiskárny za WorkForce Pro

Díky inkoustovým tiskárnám Epson se zvýšila produktivita práce

Firma Quantum, a.s. vyměnila laserové tiskárny za WorkForce Pro

Quantum, a.s. je ryze českou společností a zároveň jedním z největších dovozců plynových zásobníkových ohřívačů vody v České republice.
Firma plánovala decentralizaci tisku a hledala pro tyto účely tiskárny, které by šetřily nejen náklady, ale i čas pracovníkům. Očekávání nejlépe splnily tiskárny Epson.

Tiskárny Epson WorkForce Pro úspěšně nahradily laserový tisk

Vedení firmy Quantum, a.s. se rozhodlo pro nákup inkoustových tiskáren Epson WorkForce Pro. Vedla je k tomu dlouhodobá nespokojenost   s předešlým tiskovým řešením. Nejdříve využívali větší množství lokálních laserových tiskáren, které nebylo možné síťově spravovat, firmě nevyhovovaly ani vysoké náklady na tisk. Následně se společnost snažila vyřešit tento problém jedním velkým multifunkčním tiskovým zařízením, které se ale také neosvědčilo.

V roce 2014 firma začala uvažovat o další změně v podobě několika multifunkčních tiskáren  WorkForce Pro WP-4525 DNF. „Chtěli jsme tiskárny s nízkými provozními náklady, dlouhou záruční dobou a nízkou pořizovací cenou. Dodavatel IT řešení, s nímž dlouhodobě spolupracujeme, společnost TONERMARKET s.r.o., nám doporučil tiskové řešení Epson WorkForce Pro,“ uvedla výkonná ředitelka společnosti Milada Matiovská. „Toto řešení navíc splnilo veškeré požadavky na úspornost, síťovou správu a umístění tiskáren přímo u uživatelů,” doplnila Milada Matiovská.

V roce 2015 společnost vybavila své provozy inovovanými nástupci předchozí řady, a to tiskárnami WorkForce Pro WF-5620DWF a absolutní novinkou, multifunkcí A3 WF-8510DWF. „Po velmi pozitivní zkušenosti s tiskárnami Workforce Pro WP-4525 DNF jsme neváhali a pořídili další tiskárny,“ dodala Milada Matiovská.

Vedení i zaměstnanci jsou nad míru spokojeni

Firma Quantum, a.s. používá tiskárny na běžnou firemní agendu, fakturace a předávání informací zákazníkům. S decentralizovaným řešením jsou spokojenější i zaměstnanci, mají sice méně pohybu, ale o to více času na svou práci. Nové tiskárny šetří zaměstnancům desítky kroků k tiskárně a zpět, které museli dříve absolvovat hned několikrát denně. „S obsluhou tiskáren nemá problém žádný zaměstnanec, dokonce zvládají i jejich běžnou údržbu. Výměna toneru je velice jednoduchá,“ doplnila, Milada Matiovská.

QUANTUM, a.s. je jedním z největších dovozců plynových zásobníkových ohřívačů vody v České republice. V rámci činnosti se specializujeme na prodej plynových zásobníkových ohřívačů vody Quantum, distribuci a obchod s plynem a realizací staveb v oboru plyn, topení, voda a kanalizace. Dále nabízíme solární panely pro výrobu tepla a k ohřevu vody, kondenzační kotle, tepelná čerpadla, expanzivní nádoby a další doplňkový sortiment. Poskytujeme autorizovaný servis a poradenství, organizujeme odborná školení pro servisní techniky a projektanty.