Inkoustový tankový systém převálcoval laserový tisk

Zařízení WorkForce M200 a M100 nahradila laserové tiskárny

Inkoustový tankový systém převálcoval laserový tisk

Úspornost a kvalita zařízení WorkForce M200 a M100 přiměla společnost KRAKEN´S ke kompletní obměně původních laserových tiskáren.

Požadavek na výkonný a úsporný velkoobjemový tisk

Společnost KRAKEN´S, spol. s r.o., díky působení na svých několika pobočkách, tiskne každý den velký počet různých typů dokumentů od běžných faktur, prodejních nabídek až po předtištěné formuláře, které se dále zpracovávají. U takto náročné správy dokumentů je zásadním požadavkem při výběru tiskových zařízení rychlý, vysoce kvalitní a odolný tisk při zachování minimálních nákladů.

Ředitel společnosti KRAKEN´S, Petr Kratochvíl, při používání firemních tiskáren musel často řešit řadu nedostatků, a proto se rozhodl, že začne hledat nové řešení. Jeho problémy s firemním tiskem vyřešila až technologie tisku s inkoustovým tankovým systémem Epson integrovaná v zařízení WorkForce M200 a WorkForce M100.

Obavy z inkoustového tisku rozehnala zápůjčka tiskáren Epson

Během tisku firemních dokumentů se pan Kratochvíl potýkal především s vysokou kazivostí u vytištěných dokumentů, vysokými náklady na tisk a v neposlední řadě mu vadila i roztříštěnost druhů zařízení. O různých možnostech tiskových zařízení Epson se dozvěděl na dealerském setkání společnosti AT Computers.

Společnost Epson nám nabídla možnost zápůjčky tiskáren s inkoustovým tankovým systémem, kdy jsme si mohli jeden týden vyzkoušet a testovat, všechny jejich vlastnosti v náročném provozu naší společnosti.  Tento vstřícný krok byl pro nákup tiskáren M100 a M200 rozhodující,“ vysvětluje Petr Kratochvíl.

Inkoust převálcoval laser

Zařízení splňovala veškeré požadavky, které na začátku zazněly. Tiskárny vynikaly vysokou odolností výtisků díky pigmentovému inkoustu, možností zpracování různých typů dokumentů včetně jejich digitalizace, kvalitou tisku, síťovým propojením a samozřejmě velkou úsporou nákladů. Uživatel je schopen díky přelomové technologii Epson Ink Tank System tisknout dokument za pouhých 6 haléřů.

Výsledkem bylo překvapení jak mé, tak našeho IT oddělení, které stále doporučovalo a preferovalo laserové tiskárny. Zařízení WorkForce M200 a M100 stoprocentně splňovala všechny naše požadavky,“ dodává Petr Kratochvíl. S výsledky byla firma KRAKEN´S natolik spokojena, že obměna původních tiskáren na sebe nenechala dlouho čekat. „Tiskárny Epson jsme začali používat na všech našich prodejních místech, servisním středisku a také na hlavním sídle společnosti. V podstatě jsme kompletně obměnili tiskárny ve firmě,“ říká Petr Kratochvíl.

KRAKEN´S, spol. s r.o.

Společnost KRAKEN´S, se zabývá prodejem a servisem mobilních telefonů již od roku 1999. Svým zákazníkům nabízí velký výběr produktů, služby a servis na špičkové úrovni. Svou stávající činnost nedávno rozšířila o prodej dalších IT zařízení jehož součástí se stalo i portfolio produktů a řešení společnosti Epson.