Inovativní řešení od UGO! Media zabodovalo u generálního ředitele ČT

Projektory Epson si získaly oblibu v České televizi

Inovativní řešení od UGO! Media zabodovalo u generálního ředitele ČT

V České televizi hledali nové projekční řešení pro konferenční místnost generálního ředitele, jež by splňovalo přísné nároky na kvalitu obrazu. Ideální volbou se stalo řešení od inovátorů projekčních technologií UGO! Media, kteří náročné zadání dokonale splnili pomocí speciální projekční plochy a projektoru Epson.

Vysoký kontrast i za denního světla

V konferenční místnosti generálního ředitele České televize se potýkali s několika nedostatky dosavadního projekčního řešení, jež snižovaly kvalitu výsledné projekce. Tím nejzásadnějším byl nízký kontrast a jas promítaného obrazu v přítomnosti okolního světla. S tímto problémem si hravě poradila společnost UGO! Media, která do konferenční místnosti implementovala inovativní řešení sestávající se z projektoru Epson EB-700U s ultrakrátkou projekční vzdáleností a speciální optické projekční plochy Ambient Light Rejection. Výsledkem je ostrý a jasný obraz s opravdu vysokým kontrastem za jakýchkoliv světelných podmínek. „V konferenční místnosti generálního ředitele ČT se mimo jiné schvalují nové televizní pořady. Při zadání byl tedy kladen důraz na velkou úhlopříčku a věrné podání barev. Klasické řešení v podobě tradičního projektoru a bílé zdi či plátna, které se v místnosti nacházelo doposud, naráželo na nízký jas a špatný kontrast, zatímco náklady na LED panely či LCD obrazovky v požadované úhlopříčce by se vyšplhaly na astronomické částky. Naše řešení kombinace projekční plochy Ambient Light Rejection a projektoru Epson EB-700U stojí zlomek ceny LED panelů, zároveň však nabízí opravdu kvalitní obrazový výstup s vysokým kontrastem nezávisle na okolním světle, to při úhlopříčce až 120 palců.“ říká Marek Kolařík, zakladatel a CEO společnosti UGO! Media.

Připraveno k použití

U klasických projekčních řešení může zákazník narážet na spoustu nepříjemností komplikujících každodenní používání. Běžné projektory potřebují ke své projekci dostatečnou vzdálenost, je tedy nutné je instalovat v určité distanci od promítací plochy na strop či neprakticky umisťovat na stůl. Tím vzniká riziko neúmyslného zastiňování obrazu čímkoliv a kýmkoliv v oblasti mezi projektorem a projekční plochou. Často také musí uživatelé čelit opakované kalibraci či složité obsluze. Řešení od UGO! Media přineslo nejen vynikající kvalitu obrazu, ale též elegantní a inteligentní instalaci, která zmíněné problémy odstraňuje. Projektor Epson EB-700U funguje na principu ultrakrátké projekce, tudíž je umístěn v těsné blízkosti projekční plochy. „Princip ultrakrátkého promítání projektoru Epson EB-700U umožňuje jeho umístění v na míru vytvořené designovém skřínce, jež se nachází hned pod projekční plochou. Jakmile je systém nainstalován, stačí vysunout zabudovaný šuplík a již správně nakalibrovaný a nastavený projektor je okamžitě připraven k použití. Zároveň skřínka disponuje i druhým šuplíkem, kam lze prakticky uložit různé příslušenství. Vše je nastaveno tak, aby výsledná projekce odolávala otřesům a celková obsluha byla co nejjednodušší. Díky ultrakrátké projekci projektoru Epson EB-700U navíc nedochází k tradičnímu nešvaru zastiňování paprsků projekce.“ popisuje Jindřich Osond, Production / Development manažer společnosti UGO! Media.

Sázka na osvědčenou kvalitu

Projektory společnosti Epson se v UGO! Media těší opravdu velké oblibě. V rámci svých projekčních řešení používají produkty od Epsonu od samotného počátku. Cení si především velmi kvalitního obrazového výstupu, jenž zajišťuje technologie 3LCD. Ať už je to velmi vysoká svítivost, která nemá v daném segmentu konkurenci či opravdu povedená čočka umožňující stejnoměrný kontrast po celé promítací ploše, projektory Epson nabízejí vysoký standard obrazové kvality. Velmi dobrou zkušenost mají v UGO! Media také s celkovou spolehlivostí zařízení Epson a pohotovou technickou podporou. Všechny tyto důvody určitě dopomohly k postupnému rozšiřování zařízení Epson do prostor České televize. „Konferenční místnost generálního ředitele ČT je jen jedním z projektů s Českou televizí, kam jsme v rámci svých řešení implementovali projektory Epson. Dalším zajímavým projektem je například projekční tunel s Krtečkem. Zároveň jsme v České televizi obecně začali postupně nahrazovat starší projektory, tradičně tvořené plejádou různých značek a typů, novými modely od Epsonu. Mimo jistotu kvalitního obrazového výstupu tento krok sjednocování zařízení pod jednu značku nese i výhodu v rámci technické podpory či řešení jakýchkoliv potenciálních problémů. Díky nadstandartnímu vztahu a vždy výborné zkušenosti, jakou s lidmi z Epsonu za ta léta máme, můžeme nabízet službu OnSite, kdy při potenciální poruše nebo špatné funkčnosti zařízení okamžitě poskytujeme náhradní kus, aby tak nemuselo dojít výpadku možnosti projekce,“ dodává Marek Kolařík.

Na závěr musíme rozhodně zmínit, že stejné projekční řešení, jaké UGO! Media použili v konferenční místnosti generálního ředitele ČT budou pánové instalovat i do Českého domu na nadcházející výstavě EXPO 2020 v Dubaji, která je naplánovaná na termín od 1. října 2021 do 31. března 2022.

UGO! Media:

UGO! Media je společnost zaměřená na inovace a vývoj digitálních zobrazovacích technologií v té nejvyšší kvalitě. Byla založena v roce 2011 a její portfolio zahrnuje ty nejlepší projekční fólie pro zadní i přední projekci. V nabídce mají různé optické materiály, produktové řady nedávno rozšířili o hologramy, dotykové displeje, inteligentní folie, inteligentní zrcadla a mnoho jiných neuvěřitelných technologií. V rámci svých řešení používají exkluzivně produkty Epson.