Inteligentní automatizace vítězí nad zahraniční výrobou

Roboti SCARA nabízejí nenákladné vysokorychlostní sestavování

Společnost Hauff-Technik je předním výrobcem těsnicích systémů pro kabely, potrubí a průchodky. Společnost mohla přesunout výrobu na Dálný východ, kde by levná ruční montáž vyhovovala jejím malosériovým požadavkům. Rozhodla se ale místo toho automatizovat výrobní linku, aby její výrobky byly stále „Made in Germany“ a přitom cenově dostupné.

S vysoce flexibilním řešením automatizace s chytrým zásobovacím systémem, konzistentním využitím robotů a multifunkčními dopravníky pracovních dílů může být malosériová výroba stejně ekonomická jako ruční.

Všechny součásti včetně těch základních, jako jsou formované pryžové díly a děrované ohebné prvky, ale také všechny pomocné prvky, jako jsou šrouby, matice a podložky, se uchovávají v mnoha zásobnících a nádobách, které jsou buď přímo spojeny s linkou, nebo uspořádány do modulů podél linky. Roboti Epson SCARA jsou nasazeni na všech stanicích montážní linky.

Automatizace výrobní linky

Stanice 1: Na první stanici vybírá robot SCARA G10 s provozním dosahem 850 mm správné děrované ohebné díly ze zásobníků a ukládá je do správné polohy na dopravník pracovních dílů. U standardních variant jsou děrované ohebné díly přímo vkládány do stanice. U neobvyklejších sérií stačí jednoduše připojit odpovídající podávací moduly s nezbytnými ocelovými díly pomocí paletového vozíku. Z celkového počtu 48 variant lze více než polovinu přímo instalovat do stroje bez výrazných úprav. V případě montáže zbývajících typů stačí, aby obsluha stroje zaměnila připojené moduly za jiné.

Stanice 2: Robot SCARA přidává formované pryžové díly, které je třeba umístit na dopravníky pracovních dílů podle určených kritérií. Druhý robot značky Epson zodpovídá za odebírání plně sestavených těsnicích prvků, které touto stanicí procházejí znovu v opačném směru dopravníkového systému.

Stanice 3: Robot SCARA G10 rychle a přesně vkládá nezbytné šrouby a podložky do připravených otvorů ve formovaných pryžových dílech. Díky montáži shora lze dosáhnout maximální flexibility na malé ploše.

Stanice 4: Konečné šroubové spojení, při kterém je třeba šrouby pouze volně utáhnout, provádí také robot SCARA.