Projektor EB-Z11000 zkrášluje fasádu Domu Maríny

Projektor Epson EB-Z11000 spojuje zamilované v zářivých barvách

Projektor EB-Z11000 zkrášluje fasádu Domu Maríny

V Domě Maríny se odehrál příběh lásky, který Andrej Sládkovič v roce 1845 zvěčnil v nejdelší milostné básni na světě. Dům Maríny se tak stal místem zamilovaných, kteří si na jeho fasádě odkazy vyznávají lásku. Projektor Epson EB-Z11000 s 3LCD technologií umožňuje vyznat lásku unikátní formou projekce na fasádu budovy.

Projektor Epson EB-Z11000 chrání historii přes moderní technologie

Dům Maríny je unikátem v historickém centru Banské Štiavnice. Odehrál se v něm nejznámější slovenský příběh lásky mezi Marinou Pischlovou a Andrejem Sládkovičem. Z této velké, ale nenaplněné lásky se zrodila nejdelší milostná báseň na světě. Dům Maríny se stal oblíbeným poutním místem pro zamilované. "Dlouhá léta zamilovaní Dům Maríny navštěvují, zamykají si tu svou lásku a někteří vyrývají zamilované odkazy přímo do fasády. Fasádu jsme nedávno opravili, ale bylo nám líto, že z ní zmizely milostné vzkazy. Hledali jsme způsob, jak umožnit lidem i nadále vyznávat lásku na Domě Maríny, ovšem aniž by se narušila nová fasáda, " uvedla Katarína Javorská, PR manažer neziskové organizace Marína a Sládkovič. "Díky unikátní formě projekce na budovu, kterou umožňuje projektor EB-Z11000, jsme na fasádu Domu Maríny velkolepě promítaly tisíce zamilovaných fotografií a vyznání lásky, " doplňuje Katarína Javorská.  Projektor Epson EB-Z11000 dokáže promítat obrazy se světelným výkonem až 11 000 lumenů a v rozlišení XGA. Díky tomu jsou zamilované fotografie a odkazy promítány na fasádu v jasných a živých barvách a jsou viditelné i z velké dálky. Flexibilní úhel instalace a mnohé kalibrační možnosti projektoru Epson EB-Z11000 umožňují promítat vysoce kvalitní obraz se stejně vysokým bílým i barevným světelným výkonem. Právě 3LCD technologie tak nabízí široké veřejnosti možnost předávat zamilované odkazy na Dům Maríny v Banské Štiavnici.

Ještě více lásky v Domě Maríny prostřednictvím projektoru Epson EB-Z11000

Z historického Domu Maríny se postupně stane "Epicentrum lásky". Jde o dlouhodobý projekt neziskové organizace Marína a Sládkovič, jehož první fází bylo naskenování originálního rukopisu ve vysoké kvalitě. Druhou fází byla obnova fasády domu s možností jejího využití pro širokou veřejnost. Dosud si zamilovaní zanechávali zamilované odkazy přímo na fasádě budovy. Technologie 3LCD, ve spojení s unikátním nápadem projekce zamilovaných odkazů na fasádu, přináší jedinečný zážitek. "Technologie, kterou projektor Epson disponuje, nám umožnila projekci zamilovaných odkazů na fasádu Domu Maríny v zářivých a jasných barvách," doplňuje Katarína Javorská. Do dnešního dne byly zrealizovány tři projekce odkazů. Nejnáročnější projekci barevných fotografií během valentýnské noci předcházely další dvě projekce zamilovaných odkazů. Lásku si tímto způsobem vyznala již více než 3 000 lidí. "Ti, kteří se nemohli zúčastnit projekce v samotné Banské Štiavnici, si mohou vyhledat fotografii svého odkazu na facebookové stránce zalíbení Štiavnica," dodává Katarína Javorská.

Pokračováním projektu bude otevření Epicentra lásky v Banské Štiavnici, které se bude nacházet právě v historickém Domě Maríny. "Jsme rádi, že ve spolupráci se společností Epson můžeme i nadále rozvíjet náš krásný projekt, který spojuje historii a moderní technologie," dodává Kateřina Javorská.

Dům Maríny

Dům Maríny Pischlovej se nachází na náměstí Svaté Trojice v Banské Štiavnici. Právě v něm se v 19. století zrodil neopakovatelný příběh lásky Andreje Sládkoviče a Maríny. Tento dům je aktuálně v intenzivní rekonstrukci a v nejbližším období se přemění na "Epicentrum lásky", které bude všechny zamilované páry spojovat láskou.