Re-Art vytváří s tiskárnami Epson vysoce kvalitní reprodukce uměleckých děl

Studio Re-Art je v Evropě vyhlášené svou všestranností a kvalitou

Re-Art vytváří s tiskárnami Epson vysoce kvalitní reprodukce uměleckých děl

Tiskové studio Re-Art se specializuje na tisk pro umělce, fotografy, muzea a galerie. Získalo si mezinárodní věhlas jako inovátor na poli tisku uměleckých děl.

Re-Art vychází ze svých 25 let zkušeností s tiskem vysoce kvalitních tradičních litografií a uměleckých fotografií a spojuje je s výzkumem a aplikací nejnovějších poznatků a tiskových technik. Specializuje se na tu nejvyšší úroveň tisku uměleckých děl a mezi jeho klienty najdeme řadu mezinárodních výtvarníků a fotografů. Ředitel studia Marcel Salome používá výhradně tiskárny Epson, díky nimž může vytvářet reprodukce, které jsou takřka k nerozeznání od originálu. 

Výtisky z tiskáren Epson jednoznačně vyčnívají nad ostatními.

Re-Art je součástí vybrané skupiny certifikovaných studií, jejichž služeb využívá německý výrobce papíru Hahnemühle. Díky tomu se řadí mezi nejlepší digitální tiskárny uměleckých děl na celém světě. Výrobci pravidelně využívají jeho služeb k testování materiálů, papíru a tiskáren, aby si ověřili, zda splňují náročné požadavky na tisk uměleckých děl. Re-Art proto nepoužívá žádné jiné tiskárny než Epson.

Salome vysvětluje: „Než jsem společnost založil, pracoval jsem nějakou dobu s tiskárnami jiných značek. Často byly nestabilní a nedávaly vždy nejlepší výsledky. Usilujeme o naprosto špičkou kvalitu a když se například rozšířila nabídka tiskáren na plátno, rozdíl ve výsledcích byl nepřehlédnutelný. Výtisky z tiskáren Epson jednoznačně vyčnívají nad ostatními. Navíc jsou výsledky konzistentní, a proto jsme jedním z dlouhodobých zákazníků společnosti Epson. Už od roku 2007 jsme naprosto spokojení s tiskárnami Epson Stylus Pro 11880 a Epson Stylus Pro 9890. Tyto tiskárny se opravdu osvědčily jako stěžejní zařízení pro naši produkci.”

Přesná konfigurace barevného profilu

Salome při výběru tiskárny nepospíchá. „Nepotřebujeme mít každý rok novou tiskárnu. Často tiskneme sériově a zákazníci požadují, aby výsledné produkty byly naprosto identické. Kdybychom pravidelně tiskárny měnili, nemohli bychom například zajistit stejné podání barev.”

„Momentálně testujeme tiskárnu Epson SureColor SC-P20000, což je nástupce modelu Stylus Pro 11880, a výsledky vypadají opravdu slibně. Jemné rozdíly v odstínech barev oproti ostatním tiskárnám můžeme vyřešit pomocí širokých možností nastavení správy barev. Barevné profily Epson umožňují dosáhnout potřebné přesnosti, což využíváme na maximum.”

Díky všestrannosti a kvalitě tiskáren Epson je studio Re-Art vyhlášené po celé Evropě.

Vynikající výsledky, kterých Re-Art dosahuje s využitím tiskáren Epson, nelákají jen umělce. Společnost oslovili i někteří přední dodavatelé a stal se z ní tak skutečný průkopník. Salome vysvětluje: „Vezměte si například reprodukční technologii giclée. Tento způsob tisku vyhovuje nejpřísnějším požadavkům výtvarníků, muzeí a sběratelů umění. Některá muzea dokonce namísto originálů vystavují reprodukce vytištěné touto technologií. I díky všestrannosti a kvalitě tiskáren Epson se nám podařilo tento způsob tisku proslavit po celé Evropě.”

Tisk všech myslitelných barev s technologií Epson

Pro ředitele Salome je i po 25 letech reprodukce uměleckých děl potěšením. „Dodávat vynikající výsledky fotografům je samozřejmě skvělé, ale ti na rozdíl od umělců nemají s čím výtisk porovnat. Umělci mají vždy srovnání s originálem. Na paletě si mohou namíchat jakoukoli myslitelnou barvu a nás vždy ohromně potěší, když s tiskárnou Epson dokážeme vystihnout přesně stejný odstín.”