Rocková kapela Arakain vsadila na projektory Epson

Projektory Epson doprovázely jarní turné Arakain & Lucie Bílá

Hudební skupina Arakain patří mezi naše nejstarší a nejznámější představitele tvrdého rocku a heavy metalu. Letos se vydala na jarní turné, na němž oslavila již třiatřicátý rok své existence. Pro účely této koncertní šňůry hledala projektory, které by vyhovovaly vysokým nárokům rockových show. Očekávání nejlépe splnily projektory Epson

Požadavkům nejvíce vyhovovaly projektory Epson

Na jarním turné, které společně s Arakainem absolvovala i zpěvačka Lucie Bílá, byly zapotřebí čtyři projektory. „Hledali jsme výkonné projektory, které se dokážou prosadit i přes větší množství dalších světelných zařízení, která v rámci show používáme. Dalším a velmi důležitým požadavkem bylo pokrytí velké plochy na velmi krátkou projekční vzdálenost,“ uvedl Petr Kubáň, manažer kapely Arakain. Ukázalo se, že všechny zmíněné požadavky splňují projektory Epson, a proto byly tři typy těchto zařízení nakonec vybrány. Jednalo se o dva modely pro pevnou instalaci EB-Z11000, které zajišťovaly zadní projekci na hlavní stagi, a dva dvoulampové projektory EB-Z8050W a EB-Z8000WU, které měly na starosti boční projekce.

Epson EB-Z11000, EB-Z8050W a EB-Z8000WU – skvělá volba pro velkou světelnou show

 „Na řešení v podobě projektorů Epson jsme nejvíce ocenili výkon, spolehlivost, přívětivost nastavení a také širokou nabídku možností promítání. Především technici uvítali uživatelsky přívětivé ovládání, které jim urychlovalo nastavení,“ řekl Kubáň. Po vyložení z vozidla se nejprve zařízení muselo aklimatizovat a až následně mohla proběhnout instalace na pozice. Poté se technik postaral o propojení obrazů do jednoho celku pomocí softwaru projektorů a jejich sladění. Jako poslední se provedly testy obrazovým signálem z projekčního počítače a případně se doladil obraz. Celá instalace vyjma aklimatizace zabrala necelou jednu hodinu, což pro přípravu na velkou show bylo pro kapelu naprosto ideální.

„Všechny projektory posloužily na výbornou a přispěly k úspěchu celé show, které se na dvaceti čtyřech velkolepých koncertech zúčastnilo asi třicet pět tisíc diváků. Fanoušci si z vystoupení odnášeli kvalitní kulturní zážitek, což je hlavní cíl každé kapely,“ doplnil Kubáň. Úspěšná koncertní šňůra probíhala od 6. března do 15. května ve 24 českých městech.