Rozmanité kulturní akce s projektory Epson

Fenomén jménem videomapping

Rozmanité kulturní akce s projektory Epson

SIGNALje pražský festival světla zaměřený na světelné umění a videomapping. Každoročně se koná po čtyři říjnové večery a propojuje světelné umění, nejnovější technologie a městský prostor. Za vznikem stojí producent Martin Pošta, kurátor Jan Rolník a umělec Amar Mulabegovič. V současnosti se jedná o největší kulturní událost u nás.

Projektory Epson na festivalu světla

Videomapping začal být v České republice populární v roce 2010 po úspěšné projekci na Staroměstský orloj k příležitosti jeho 600. výročí. Od té doby je nedílnou součástí kulturního programu mnohých akcí. Necelé 3 roky poté se v Praze uskutečnil první ročník oblíbeného SIGNAL festivalu a ulice Prahy se tak poprvé proměnily ve světelnou galerii. Za svou šestiletou existenci přilákal festival do ulic Prahy více než 2 miliony diváků. „Smyslem SIGNAL festivalu je vystavovat v ulicích Prahy světelné umění významných českých a zahraničních autorů i objevených talentů. Představovat veřejnosti známá místa i zákoutí hlavního města v novém světle. Díky projektorům Epson EB-L25000U, které jsme objevili na základě sponzorské nabídky i předchozího testu, mohou vzniknout náročné světelné instalace, které jsou mnohdy pro návštěvníky nezapomenutelným zážitkem,“ uvádí Daniel Ondrášek, Business Development Director společnosti Signal Production a Roman Dušek, Technical Director, doplňuje, „Je to možné právě díky vysoké svítivosti i dobrým barvám a také díky snadné manipulaci i možnosti promítání z libovolného úhlu a na jakýkoliv předmět, což je u mnohých projekcí festivalu nezbytné.“

3D projekce s projektorem Epson

Jednou z lokací letošního SIGNAL festivalu, kde se promítalo na projektoru značky Epson, byly Kasárny Karlín. Tento prostor si umělci nevybrali náhodou, zaujal je svou mysteriózní povahou, která se perfektně hodí k projekci nazvané Biofilms od nezávislého kreativního studia Hotaru Visual Guerrilla ze Španělska. „Letošní SIGNAL festival si zvolil téma NEXT100, umělci se při příležitosti výročí Československa nedívali zpět, ale svou tvorbou vyjádřili, ale jak by mohlo vypadat budoucích 100 let naší země,“ uvádí Daniel Ondrášek a dodává, že 3D projekce, kterou bylo možné vytvořit díky třem projektorům značky Epson, zobrazuje různorodost mikroorganismů jako stavebního materiálů budoucnosti.  

Také v loňském roce stály za vznikem jednoho videomappingu SIGNAL festivalu projektory značky Epson a tentokrát se promítalo na Tyršův dům na Malé Straně. „Na projektorech oceňujeme především jejich vysokou funkčnost, protože je pro nás opravdu důležité, abychom se mohli spolehnout, že přístroje budou po celé 4 dny fungovat bez problémů,“ dodává Roman Dušek, Technical Director.

SIGNAL festival

Světelný festival SIGNAL je největší kulturní událostí v České republice, která díky jedinečnému propojení umění, městského prostoru a moderních technologií za svou pětiletou existenci přilákala do kulis Prahy více než 2 milionu diváků. Festival v sobě spojuje jedinečným způsobem vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality.  Za vznikem stojí producent Martin Pošta, kurátor Jan Rolník a umělec Amar Mulabegovič. V současnosti se jedná o největší kulturní událost v České republice.