Staroměstská radnice v Praze

Tisk vstupenek na radnici zajišťuje Epson TM-C710

Staroměstská radnice v Praze

Řešení: tisk vstupenek pro hrady, zámky, muzea, stadiony, koupaliště a další

Systémy tisku vstupenek

Společnost HALBERŠTÁT – servis s.r.o. je systémový integrátor, dodavatel pokladního hardware a systémových řešení pro obchody, restaurace a expediční provozy. Vedle toho se firma zaměřuje i na speciální řešení – systémy pro jídelny, koupaliště, sportoviště a vstupenkové systémy.

Vstupenkové systémy jsme nabízeli i dříve, ale důležitým milníkem bylo uvedení tiskárny EPSON TM-C610 a později TM-C710 na český trh, “ říká majitel společnosti Vlastimil Halberštát ml. „Dříve bylo nutné mít vstupenky předtištěné, což může být problém, pokud máte více druhů vstupného nebo více pokladen na různých místech. Bylo těžké odhadnout počty vstupenek a často se stávalo, že některé docházely a jiné se zase na konci roku vyhazovaly. Tisk vstupenek na obyčejných pokladních tiskárnách zase nesplňoval nároky na jejich profesionální vzhled, který je často požadován, “ dodává Halberštát ml.

Přesně tohle dokázala změnit tiskárna Epson TM-C610 a v ještě vyšší kvalitě její nástupce, současný model Epson TM-C710. Tiskárna je unikátní svou schopností tisknout plnobarevné slevové kupony nebo vstupenky na papír v roli, disponuje automatickou řezačkou. Samozřejmostí jsou pigmentové inkousty, které jsou odolné vůči vodě i UV záření. Vše ve vysoké rychlosti, výjimečné kvalitě a při minimálních nákladech.

Ukázkovým příkladem je řešení vstupenkových systémů na Staroměstské radnici v Praze.

Na radnici mají několik prohlídkových okruhů – věž, historické sály, podzemí, možná je také prohlídka všech tří částí najednou. Dále rozlišují vstupenky pro děti, důchodce, větší skupiny nebo běžného návštěvníka. Požadavkem bylo vizuálně odlišit jednotlivé vstupenky tak, aby byly na první pohled identifikovatelné obsluhou. Navíc mají pět oddělených pokladen, kdy tou hlavní projde 3000 návštěvníků denně. Na radnici jsou pokladny čtyři, pátá je pak umístěna v Pražské informační službě na Arbesově náměstí – zde se tisknou vstupenky pro procházky Prahou. Důležitým požadavkem byl reprezentativní vzhled vstupenek, protože spousta, zejména zahraničních turistů si je nechává jako upomínkové předměty.

Úkoly jako dělané pro Epson TM-C710. Okruhy jsou znázorněny obrázkem věže, sklepení, nebo sálů. Druh návštěvníka je vyznačen barvou orloje v rohu vstupenky. Tisk na křídově bílý papír s vyšší gramáží, špičková kvalita barev. Již žádné předtištěné vstupenky, vždy je možné vytisknout právě jen tu jednu požadovanou. Jedním z hlavních benefitů je také výrazné snížení nákladů. Tisk jedné vstupenky vyjde na 66 haléřů[1].

Nejdůležitější je spokojený zákazník

Systém tisku vstupenek “dle potřeby” velmi vítáme, odpadá nám nutnost pořizovat jednotlivé druhy vstupenek do zásoby. Díky nízkým nákladům na tisk a velkému počtu vytištěných vstupenek generujeme nemalé provozní úspory, “říká za Staroměstskou radnici,  Petr Soukup, vedoucí ICT, Pražské informační služby.

Úspěšná implementace vstupenkových systémů na Staroměstské radnici nám otevřela dveře ke spoustě dalších projektů nejen v Praze, ale i po celém Česku. Pokud zákazníkovi nabídnete řešení, které je flexibilní, reprezentativní a zároveň levnější než stávající systémy založené na předtištěných vstupenkách, o úspěchu je dříve či později prakticky rozhodnuto,“ pochvaluje si Vlastimil Halberštát spolupráci se společností Epson.

HALBERŠTÁT servis s.r.o.

Firma vznikla v roce 1990 a od začátku je její hlavní náplní servis a prodej registračních pokladen.

Staroměstská radnice

Je tvořena komplexem několika přilehlých budov. Stala se centrem samosprávy Starého města již v roce 1338. Nejznámějším prvkem radnice je Orloj, který se nachází na jižním boku radnice a byl postaven roku 1410. Návštěvníci mohou projít historické sály, věž, podzemí a kapli.

[1]Doporučená koncová cena cartridge je 1 916 Kč, cena papírového koutoučku 36 Kč. Zákazník na 1 cartridge vytiskne cca 4000 vstupenek a spotřebuje při tom 20 kotoučků. 20x36 = 720+1916 = 2636/4000 = 0.66 CZK. Ceny jsou bez DPH s platností k 30.9.2014. Možná odchylka +/-10%