Tiskárna Epson ColorWorks C6500Ae jako ideální řešení pro tisk GHS štítků

Odolné barevné etikety vysoké kvality bez nutnosti předtisku

Tiskárna Epson ColorWorks C6500Ae jako ideální řešení pro tisk GHS štítků

Firma NOVAKOIL doposud řešila výrobu etiket kombinací předtisku GHS Symbolu a dotisku pomocí termotransferové tiskárny. Tiskárna Epson ColorWorks C6500Ae nyní vše zvládá v jednom kroku přímo na místě, dle okamžité potřeby. Odpadá objednávání předtisku a držení skladových zásob předtištěných etiket. Vše je nyní jednodušší a levnější.

Hledání praktické řešení tisku značení chemických látek v souladu s GHS legislativou

GHS je zkratka pro globální harmonizovaný systém klasifikace a označování chemických látek. GHS funguje v rámci organizace OSN a jeho cílem je po celém světě sjednotit požadované informace týkající se nebezpečných fyzikálně-chemických vlastností látek, jejich nebezpečí pro zdraví nebo nebezpečí pro životní prostředí. Používání GHS u nás upravuje legislativa EU.

Společnost NOVAKOIL, s.r.o. je česká firma zabývající se velkoobchodním prodejem a distribucí olejů a maziv, provozních kapalin a různých doplňkových produktů potřebných nejen při provozu motorových vozidel v silniční dopravě, ale i v rozličných typech strojů v různých průmyslových odvětvích. NOVAKOIL je autorizovaným distributorem ropného koncernu TOTAL (produktů s obchodní značkou TOTAL a ELF) a výhradním dovozcem olejů a maziv holandské společnosti MPM INTERNATIONAL OIL COMPANY do České republiky. 

Jako každá firma z tohoto segmentu musí řešit značení chemických látek v souladu s GHS legislativou. Taková etiketa obsahuje barevný symbol nebezpečnosti GHS. Jedná se o červený kosočtverec s příslušným černým symbolem uvnitř. Takových značek může být dle typu látky na produktu i několik. Každý produkt může obsahovat jiné symboly. Dle novější legislativy nesmí etiketa na produktu obsahovat prázdné kosočtverce bez symbolu uvnitř. Toto nové pravidlo poněkud komplikuje předtisk barevných značek.

Společnost NOVAKOIL řešila tisk těchto štítků ve dvou fázích. Nejprve si objednali předtisk etiket s barevnými symboly nebezpečnosti GHS. Následně pak prováděli dotisk variabilních informací na monochromatické termotransferové tiskárně. Problémem byl obtížný management skladových zásob velkého množství různých předtištěných etiket a také nemalé finanční prostředky uložené v zásobách těchto štítků. Firma se tak začala poohlížet po novém řešení.

Tisk až 8 palců širokých etiket ve vysoké kvalitě

Ideálním řešením, které výrobu etiket firmě NOVAKOIL značně usnadnilo, se stalo pořízení tiskárny Epson ColorWorks C6500Ae. Tiskárna disponuje barevným tiskem, a proto vše zvládá v jednom kroku, přímo na místě a dle okamžité potřeby. Odpadá objednávání předtisku a držení skladových zásob předtištěných etiket, firma nyní drží skladem pouze prázdné role etiket pro každý rozměr, vždy si pak vytiskne pouze to, co aktuálně potřebuje. „Tisk na tiskárně Epson ColorWorks C6500Ae nás vyjde levněji než varianta s předtiskem a následným potiskem z monochromatické tiskárny. Tisk je mnohem jednodušší a efektivnější – vytiskneme si vše u nás na skladě. Nemusíme řešit předtisk a starat se o skladové zásoby předtištěných etiket – tiskneme v momentě, kdy etikety potřebujeme. Předtisk a monochromatické tiskárny už nepoužíváme.“ říká Ing. Petr Novák, MBA, jednatel firmy NOVAKOIL.

Při rozhodnutí o koupi tiskárny Epson ColorWorks C6500Ae hrála velkou roli možnost tisknout na velké etikety o rozměru A4 pro značení největších produktů. NOVAKOIL aktuálně používá 3 rozměry etiket. (149x149, 210x297 a 206x147 mm). Lepí štítky na velkoobjemové produkty: IBC kontejnery, 208L a 60L sudy, 20L kanystry, zde je spotřeba cca 1.000 ks /měsíc. V případě štítků pro 1L, 4L a 5L kanystry je spotřeba cca 3.000 ks/měsíc. Vzhledem k povaze produktů je vyžadována odolnost proti kapalinám a chemickým látkám (oleje a maziva, provozní kapaliny, chladící kapaliny, kapaliny do ostřikovačů, chemikálie). Z tohoto důvodu tisknou na „plastové“ PE etikety (Polyethylen). Etikety aplikují ručně z vytištěné role.

Epson Colorworks C6500Ae

Tiskárna Epson Colorworks C6500Ae je vhodná všude tam, kde jsou potřeba odolné barevné etikety vysoké kvality. Tiskárna zvládá tisk na předřezané etikety v roli i na kontinuální label. Navíc má automatickou řezačku, která při tisku na nekonečný label umí sama řezat jednotlivé etikety dle požadované délky. Epson ColorWorks C6500Ae podporuje média s šířkou od 25,4 do 215,9 mm a disponuje black mark senzorem a průsvitovým čidlem pro detekci jednotlivých etiket. Tisková hlava PrecisionCore automaticky detekuje funkčnost jednotlivých trysek (bodů) v reálném čase a automaticky optimalizuje kvalitu tisku. Samozřejmostí jsou samostatné pigmentové inkousty, které jsou odolné vůči vodě, otěru, UV záření a mají dlouhou barevnou stálost i na přímém slunečním světle. Tiskárna umí tisknout na různé typy etiket (matné, lesklé, PE, PP, BOPP), podporuje ICC profily a disponuje funkcí Spot-Colour Matching pro kalibraci barev. Výhodou je také podpora ZPL (ESC Label) a přímý tisk ze SAP.

Tiskárna Epson ColorWorks C6500Ae je vhodná i pro použití v dalších segmentech: potravinářský průmysl (jídlo, nápoje), výroba (produktové a energetické štítky), štítky na krabice a boxy, zdravotnictví, menší pivovary a vinařství, logistika, zahradnictví, tisk cenovek v retailu, reklamní agentury a mnoho dalších. Ideální nástroj pro promoakce a tisk customizovaných labelů!

NOVAKOIL, s.r.o.

NOVAKOIL je česká firma zabývající se velkoobchodním prodejem a distribucí olejů, maziv, provozních kapalin a různých doplňkových produktů potřebných nejen při provozu motorových vozidel v silniční dopravě, ale i v rozličných typech strojů v různých průmyslových odvětvích. NOVAKOIL je autorizovaným distributorem společností TOTAL a MOL. Součástí nabídky firmy jsou kvalitní mazací produkty zabezpečující provoz dopravní techniky a odpovídající ekonomické podmínky spolupráce, ale i komplexní soubor dalších služeb. Jedná se o aktivity, které poskytují uživatelům značkových výrobků TOTAL a MOL trvale spolehlivou, konzistentní a dlouhodobou podporu v jejich podnikání. Spolupráce s firmou NOVAKOIL znamená možnost využívat technický, obchodní a organizační servis.