Tiskárna Epson SC-S40610 je ve škole pro budoucí polygrafy zárukou kvality

Od cvičných prací pro studenty až po profesionální zakázky

Tiskárna Epson SC-S40610 je ve škole pro budoucí polygrafy zárukou kvality

Střední škola propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí se zaměřuje na výuku uměleckých oborů a vychovává budoucí grafiky, tiskaře a další odborníky z oblasti polygrafických, designových a propagačních služeb. Pro účely studia proto potřebuje špičkovou profesionální tiskárnu. Zástupci školy vybrali tiskárnu Epson SC-S40610.

Tiskárna Epson SC-S40610 dokonale odpovídá požadavkům technologického vývoje

Používání tiskáren Epson má ve škole několikaletou tradici. „Poprvé jsme vypsali výběrové řízení pro technologii velkoformátového injektového tisku pro použití tiskovin v exteriéru a interiéru před pěti lety. Už tehdy vyhrály stroje Epson Stylus GS 6000 pro exteriéry a Epson Sylus 7890 pro interiéry. Po pěti letech, kdy stroj pro exteriérový tisk vyžadoval nákladnější údržbu, jsme se rozhodli pro stroj nový. Hlavním důvodem našeho rozhodnutí byl technologický vývoj v segmentu injektových technologií, a to zejména snižování ceny tiskového procesu. Ve výběrovém řízení vyhrál opět stroj firmy Epson,“ říká Mgr. Rudolf Volhejn, ředitel Střední školy propagační tvorby a polygrafie Velké Poříčí.

Rozhodujícím kritériem pro výběr nové tiskárny byla kvalita. „Vychováváme odborníky pro polygrafický průmysl. Proto je pro nás kvalita samozřejmostí. Naše škola je členem školské komise Svazu polygrafických podnikatelů v Praze. Svaz má zpracovaný standard vybavení polygrafické školy. Ten je pro nás zavazující. Zároveň jsme přihlíželi k poměru ceny a výkonu,“ vysvětluje Rudolf Volhejn. Vedle injektové technologie je škola vybavena také technologiemi ofsetu, sítotisku, tamponového tisku a produkčního laserového tisku. Kvalita tisku je potom kontrolována přístroji od firem Techkon a X-Rite.

Školu zaujal novátorský způsob čištění pomocí výměnných kazet

Nová tiskárna má pro školu řadu výhod a ukázalo se, že je ideálním přístrojem pro výuku, jelikož ji svým tichým chodem nijak nenarušuje. „Oceňujeme zejména odvíjející – navíjející mechanismus stroje a sušení média. Mechanismus je přesný a zatím se nám nepodařilo vytvořit ,vlny‘, o které by se otírala tisková hlava. Přestože je stroj vybaven standardním CMYKem bez doplňkových barev, má takřka srovnatelný gamut s vícebarvovým strojem. Vynikající vlastností tiskárny je i její tichý chod a novátorský způsob čištění pomocí výměnných kazet,“ jmenuje Rudolf Volhejn.

Tiskárna Epson SC-S40610 nabízí uživatelům možnosti kreativní tvorby, ať už tisknou pro potřeby signmakingu, špičkové grafiky nebo dekorací. Škola ji využívá v řadě oborů. „Tiskárnu používáme pro cvičné práce ve vzdělávacím programu našich studentů polygrafických oborů – Reprodukční grafik a Tiskař na polygrafických strojích, ale i v takzvané produktivní práci žáků, kdy přijímáme zakázky. Příjem ze zakázek je naším jediným zdrojem pro financování provozu stroje. Vedle polygrafických oborů využívá tisku výtvarný obor Grafický design. Tiskneme na standardní média – papír, banner, vinil a canvas,“ dodává Rudolf Volhejn.