Tiskárna štítků otevřela firmě bránu do světa digitálního tisku

Díky stroji Epson SurePress L-4033AW je firma soběstačná

Tiskárna štítků otevřela firmě bránu do světa digitálního tisku

Flex ON, spol. s r. o., přináší svým klientům kompletní servis v oblasti výroby samolepících etiket, tub a flexibilních obalů již od roku 1994. Díky tiskárně SurePress L-4033AW, která je první nejen v České republice, ale také ve střední Evropě, vstupuje firma Flex ON do oblasti digitálního tisku.

Digitální tisk na vzestupu

Byznys okolo digitálního tisku se v porovnání s klasickou výrobou etiket vyznačuje nejen technologickými, ale i organizačními a ekonomickými odlišnostmi. Poprvé se Ing. Tomáš Řezníček, manažer ve společnosti Flex ON, seznámil se strojem Epson SurePress L-4033AW zhruba před čtyřmi lety a už tehdy ho technologie digitálního tisku velmi zaujala. Kvůli soudobé strategii Epsonu v oblasti servisu se však přístroj pro tisk štítků ve střední Evropě neprodával. Později se ale situace změnila a firma Flex ON byla přímo oslovena dodavatelem. Ve fázi projednávání objednávky si firma nechala vytisknout vzorky produktů a na základě zpětné vazby se zaměstnanci shodli, že kvalita produkce ze stroje SurePress L-4033AW vyhovuje drtivé většině zakázek.

„Následovalo důkladné testování v evropském předváděcím středisku, které nám dodavatel umožnil v rámci přípravy kontraktu. Pozitivně jsme vnímali i to, že, se nám personál předváděcího střediska věnoval celý den,“ pokračuje Tomáš Řezníček. Majitele společnosti přesvědčila o vhodnosti stroje i návštěva tiskárny v Itálii, která se stejným strojem dosahuje velmi dobrých výsledků. „Dodávka a nainstalování stroje pak proběhly po podepsání kontraktu velmi svižně, zabraly asi dva měsíce,“ říká Tomáš Řezníček. Zařízení bylo nainstalováno v listopadu roku 2016 a nyní z pohledu provozovatele prochází fází osvojování. „Digitální tiskový stroj vyžaduje víc než klasické technologie určité IT znalosti, proto jsme v rámci instalace uvítali týdenní proškolení obsluhy, které nám zajistil dodavatel,“ uvádí Tomáš Řezníček.

Tiskárna svým výkonem dostatečně pokrývá potřeby provozovatele

Nákup stroje Epson firmě zajistil, aby byla soběstačná i v segmentu krátkých, a dokonce i zcela malých zakázek, jako jsou například etikety pro drobné výrobce různých verzí potravinových doplňků v nákladu řádu stovek nálepek. Před instalací zařízení na těchto krátkých plnobarevných zakázkách firma obvykle pracovala v kooperaci.

Produkce tiskárny SurePress L-4033AW odpovídá kvalitě běžných flexotiskových zakázek. „Volba značky Epson se jeví jako optimální i z pohledu pořizovací ceny a nákladů na údržbu. Tradiční poměřování tiskových strojů a technologií podle poměru výkonu a ceny vychází u stroje Epson SurePress L-4033AW velmi příznivě. Provozní náklady se vypočítávají klasicky a velmi jednoduše lze spočítat i návratnost investice,“ dodává Tomáš Řezníček.