UGO! Media vytvořili pro Českou televizi unikátní projekční tunel

Projektory Epson přinášejí dětem kouzelný svět Krtečka

UGO! Media vytvořili pro Českou televizi unikátní projekční tunel

V letošním roce Česká televize připravila výstavu věnovanou Večerníčku k příležitosti jeho 55. narozenin. Expozici vévodí interaktivní projekt inovátorů v oblasti digitálních projekčních technologií UGO! Media, kteří s využitím projektorů Epson vytvořili unikátní projekční tunel, jenž děti zavede do světa oblíbené postavičky Krtečka.

Barvy jako z pohádky

UGO! Media dostali od České televize za úkol rozšířit výstavu k oslavě 55. let od vzniku Večerníčka o zajímavý interaktivní prvek, který by umožnil dětským návštěvníkům vstoupit do světa svých oblíbených postaviček. „Postava Krtečka je pro Českou televizi zlatý poklad, proto bylo naším záměrem poskytnout mu opravdu velký prostor a využít k tomu moderních technologií. Výběrové řízení na realizaci projekčního tunelu vyhrála společnost UGO! Media. S jejich kreativním přístupem a technologickým rozhledem máme dobrou zkušenost i z předchozích projektů. Na konceptu a technologickém řešení projekčního tunelu jsem spolupracoval s panem Markem Kolaříkem. Krteček je i díky projektorům EPSON opravdu vidět, a za to patří všem v UGO! Media velký dík,“ uvádí Ing. Petr Michalec, systémový inženýr Realizace investic České televize. Interaktivní projekční tunel, v jehož útrobách můžete být na vlastní kůži součástí jednoho z příběhů o Krtečkovi, tvoří 10 m dlouhá a až 2,3 m vysoká konstrukce, jež je potažená speciálním projekčním plátnem. V současnosti na plátno promítá obraz 7 projektorů, které doplňují RGB LED světla, jež přizpůsobují barvu aktuální scéně. UGO! Media si pro tento projekt vybrali projektory Epson EB-700U disponující ultrakrátkou projekční vzdáleností. „Jedním z důvodů, proč jsme si pro tento projekt vybrali právě projektory Epson EB-700U, je kvalita obrazového výstupu tohoto modelu. Projektory využívají technologii 3LCD pro špičkové podání barev, mají bezkonkurenční svítivost a kvalitní čočky, díky kterým je kontrast promítaného obrazu po celé promítané ploše rovnoměrný,“ říká Marek Kolařík, zakladatel a CEO společnosti UGO! Media.

Bezúdržbové řešení

Při tvorbě projektu České televize žádala UGO! Media, aby technologie pohánějící projekční tunel byla co možná nejvíce bezúdržbová a zvládla bezproblémově a bez přestávky běžet od rána do večera. Výsledné řešení je tvořeno plátnem z jednoho kusu, projektory Epson s ultrakrátkou promítací vzdáleností jsou umístěny vespodu vnější části konstrukce a prostřednictvím HDMI kabelů jsou centrálně svedeny do jednoho počítače. Celá projekce je potom nastavena na automatický provoz. Spuštění začíná 15 minut před otevírací dobou výstavy a končí 15 minut po uzavření expozice. „Dalším důvodem, proč se projektory Epson EB-700U naprosto ideálně hodí do tohoto projektu, je jejich životnost a pokročilé funkce pro dlouhodobé promítání. Díky laserové technologii nedochází k jejich přehřívání a lze je používat až 20 000 hodin bez jakékoli údržby, což pomáhá snížit provozní náklady. Profesionální funkce projektorů dovolují velkou míru svobody při nastavování parametrů pro dlouhodobé a automatické promítání,“ dodává Kolařík. Na jaro příštího roku je plánovaná rekonstrukce, při které se projekční tunel vylepší o další čtyři projektory a nová stropní RGB LED světla, díky čemuž se celkové projekce rozšíří na celou 10m plochu konstrukce tunelu.

Dlouhodobá zkušenost na jedničku

UGO! Media ve svých projekčních řešeních používají dlouhodobě výhradně produkty Epson. Mimo důležitých parametrů, kdy kromě velmi kvalitního výstupu a pokročilých funkcí oceňují především spolehlivost, pro ně při navrhování řešení hraje roli i dlouhodobá zkušenost, a to jak s produkty, tak i se samotnou technickou podporou a přístupem společnosti Epson. „Produkty Epson jsou opravdu spolehlivé, používáme je od samotného začátku a nemůžu říct, že by nás někdy nechaly na holičkách. Navíc Epson disponuje opravdu skvělou podporou, obecně s lidmi z Epsonu máme skutečně vřelý vztah a jsme za tuto fungující spolupráci velmi rádi,“ uzavírá Marek Kolařík. UGO! Media si taktéž zakládají na dobré technické podpoře. Součástí jejich projekčních řešení je i služba OnSite, kdy v nepravděpodobném případě problému okamžitě poskytnou službu servisu na místě k vyřešení problému a zajištění minimalizace prostojů. To je pro dlouhodobé projekce, jako je projekční tunel České televize, velice cenná služba.

UGO! Media:

UGO! Media je společnost zaměřená na inovace a vývoj digitálních zobrazovacích technologií v té nejvyšší kvalitě. Byla založena v roce 2011 a její portfolio zahrnuje ty nejlepší projekční fólie pro zadní i přední projekci. V nabídce mají různé optické materiály, produktové řady nedávno rozšířili o hologramy, dotykové displeje, inteligentní folie, inteligentní zrcadla a mnoho jiných neuvěřitelných technologií. V rámci svých řešení používají exkluzivně produkty Epson.