Výkonné tiskárny Epson WorkForce Pro RIPS nadchly Střední školu Bohumín

Výkonné tiskárny Epson WorkForce Pro RIPS nadchly Střední školu Bohumín

Střední škola Bohumín nabízí škálu technických i tradičních službových oborů. Kromě přípravy mládeže na budoucí zaměstnání zajišťuje rekvalifikační kurzy a vzdělávání dospělých. S ohledem na náročnost administrativy hledali zástupci školy vhodné tiskové řešení. Požadavkům nejlépe vyhověly inkoustové tiskárny řady WorkForce Pro RIPS.

Kancelářské inkoustové tiskárny WorkForce Pro RIPS zaujaly školu už v roce 2014

Cesta k tiskárnám Epson nebyla jednoduchá. „V době, kdy jsme zvažovali koupi nových tiskáren, případně jejich pronájem, jsme srovnávali různé varianty zařízení a výrobců. Vybraným firmám jsme zaslali dotazník, který jsme zaměřili na naše požadavky. Mezi ně patřily například barevný tisk, formát A3, tisk z USB, nízké náklady na jednu stranu, nízké náklady na jednu stranu při 75 000 kusů a při 150 000 kusů a minimálně tříletý servis zdarma po dobu záruky,“ vypráví Ing. Liběna Orságová, ředitelka SŠ Bohumín.

Poprvé se potom zástupci SŠ Bohumín s velkokapacitními inkoustovými  tiskárnami z řady WorkForce Pro Replaceable Ink Pack System (RIPS)setkali na semináři v roce 2014. „V té době ale ještě nebyly na českém trhu k dispozici varianty tiskáren, o které bychom měli zájem. Bližší informace jsme následně získali od pana Marcela Divína, Branch Office Managera ze společnosti Epson, který nám zároveň zapůjčil tiskárnu WorkForce Pro WF-R5690DTWF k testování,“ říká Ing. Liběna Orságová. Kromě zmíněné tiskárny si škola pořídila také model WorkForce Pro WF-R8590 D3TWFC.

Školu nadchly velkoobjemové inkoustové zásobníky

Nároky na kvalitu tisku SŠ Bohumín se různí. Pro tisk vysvědčení, fotografií a letáků je potřeba vysoká kvalita. Pro tisk materiálů k výuce stačí kvalita nižší. „Značka Epson nás nadchla novou technologií s použitím vyměnitelných velkoobjemových inkoustových zásobníků s vysokou výtěžností. Další výhodou je multifunkčnost tiskáren, kdy zařízení zvládá jak tisky, kopírování, skenování a tisk z USB a to vše za ekologického provozu. Velice jsme uvítali i skutečnost, že se tisky z Epsonu nerozmazávají a nepřilepují na eurofolie,“ vyjmenovává Liběna Orságová.

Tiskárny jsou ve škole plně využívány, nejčastěji k tisku a kopírování podkladů pro výuku, dále k tisku fotografií na nástěnky školy, dokumentů k závěrečným zkouškám, dokumentů ekonomiky a ředitelství a skenování různých podkladů a reklamních materiálů školy. „Po jednoletém dennodenním tisku zhruba šedesáti zaměstnanců jsme vyčerpali na obou tiskárnách necelou polovinu černých náplní a čtvrtinu náplní barevných. Takže jsme zatím ani zdaleka nestačili spotřebovat původní zásobníky dodávané s tiskárnou,“ pochvaluje si Liběna Orságová.

 
 

Střední škola Bohumín

Střední škola, Bohumín, příspěvková organizace, Husova 283, 735 81 Bohumín (dříve Střední odborná škola a Střední odborné učiliště, Bohumín, Revoluční 529) vznikla splynutím tří škol na území města Bohumín, nabízí výuku maturitních oborů a tradičních učebních oborů.