Zákazníci PhotoGenia preferují tiskárny Epson

Od profesionálních tiskáren po úsporný tisk

Zákazníci PhotoGenia preferují tiskárny Epson

Institut fotografických studií PhotoGenia nabízí komplexní školící studio pro amatéry i profesionály a také pořádá výstavy fotografií a propagační akce. PhotoGenia na různorodé nároky svých zákazníků reagovala nákupem tiskáren Epson.

Velkoformátové tiskárny Epson uspokojí i ty nejnáročnější klienty

Institut PhotoGenia velmi dlouho testoval dostupné systémy na trhu v oblasti velkoformátového tisku, ale od začátku jednoznačně vítězil Epson. Poměr stability tisku, odolnost tiskových hlav a další kritéria je jednoznačně vedly k volbě této značky, které nikdy nelitovali. Jan Sucharda, Senior Art Director institutu PhotoGenia, říká: „Ve chvíli kdy jsme se rozhodli investovat do kvalitního tisku, strávili jsme doslova měsíce tím, že jsme objížděli různé prezentační akce, veletrhy a testovali mnoho typů tiskáren. Po nějaké době bylo jasné, že Epson vyhrává na celé čáře. Důvodů, proč jsme šli do této značky, bylo více a dodnes se na tom nic nezměnilo, naopak důvodů proč zůstat této značce věrný přibývá.“ Na základě referencí od svých spolupracovníků si PhotoGenia od roku 2006 postupně pořídila řady tiskáren Epson Stylus Photo 2880, Epson Stylus Pro 3880, Epson Stylus Pro 7890 a Epson Stylus Pro 9900.

„Realizujeme mnoho let tisky pro velmi náročné klienty a nemůžeme si dovolit je zklamat, proto jsou naše nároky rovněž vysoké,“ uvádí Jan Sucharda, Senior Art Director institutu PhotoGenia, a dodává: „Jedním z významných klientů je i fotograf Antonín Kratochvíl, pro něhož pravidelně zpracováváme tisky do soukromých sbírek pro galeristy a sběratele z USA a západní Evropy. Nutnost perfektní stability tisku a odolnost vůči změnám barevnosti je zásadní. V tomto případě se nám velmi dobře osvědčily materiály z projektu Digigraphie by Epson a inkousty UltraChrome K3.“

Koupě L800 a L1800 vyřešila požadavky klientů na levný a kvalitní tisk

Kromě tisku do soukromých sbírek a galerií byla však PhotoGenia stále více konfrontována s poptávkou běžných typů zakázek. Řada klientů, vzhledem k lavinovitě se zhoršující kvalitě fotolabů hledala jiný způsob realizací. Navíc většina fotografů amatérů, kteří tisknou fotografie do velkosti A3 upřednostňuje kvalitní, ale levný tisk. Dlouhou dobu takové řešení na trhu chybělo, než Epson přišel s modely tiskáren s inkoustovým tankovým systémem, které zaručující přesný barevný tisk s minimálními náklady. „U ITS systému je to sice o vyšší počáteční investici, která se ale v horizontu několika měsíců okamžitě vrátila,“ hodnotí Jan Sucharda přínos tiskáren. „Rychlost, velmi příznivá cena a neoddiskutovatelná kvalita u zákazníků zvítězila a rychle si na ni zvykli,“ dodává Sucharda. Ve spojení se vstřícným uživatelským rozhraním a vynikajícím klientským servisem se podle něj jedná o ideální zařízení.

PhotoGenia

Institut fotografických studií vznikl na platformě vzdělávacího subjektu profesionálního fotostudia Silentium a Školy fotografie Brno založeného na rozhraní let 2000/2001. Postupně byly vytvořeny obsáhlé koncepce dálkového, individuálního a specializovaného studia, které jsou dnes vlajkovými loděmi systému fotografického a odborného vzdělávání. Komplexní a ucelené studium s velmi nadstandardní časovou dotací se ukázalo jako správná volba splňující požadavky na moderní interaktivní vzdělávání. Systém studia tak dnes zahrnuje mnoho úrovní, které na sebe plynule navazují. Mezi další činnosti Institutu patří pořádání výstav fotografie, propagačních akcí, specializovaných školení, diskusí nad vlastní tvorbou, spolupráce s řadou institucí a vzdělávacích subjektů, publikační činnost a jiné.

* Šestibarevný tisk fotografií 10 x 15 cm u modelů s inkoustovým tankovým systémem