EPSON INDUSTRIAL
SOLUTIONS CENTER+

November 2020 - December 2021

Register now Watch video

EPSON INDUSTRIAL SOLUTIONS CENTER+

Experience our range of new, economical automation solutions. Book your appointment now for your individual or group tour of the Epson hybrid Showroom.

Joining a tour is free.

November 2020 - December 2021

Register now

RYCHLE SE UČÍ A VŠECHNO VIDÍ

Nový inteligentní dvouramenný robot od společnosti Epson

#BERTIETHEROBOT

DALŠÍ INFORMACE SLEDUJTE VIDEO

NOVÁ ŘADA N2 SERIES

Náš nejkompaktnější šestiosý robot, poskytující maximální účinek při minimálních prostorových nárocích. Díky druhé ose orientované dovnitř je také extrémně manévrovatelný.

DALŠÍ INFORMACE

SCARA LIGHT
JEDNODUCHÝ
INTELIGENTNÍ

Roboty SCARA-Light značky Epson úspěšně pronikají do oblastí, které byly dříve obsluhovány pouze lineárními systémy nebo jinými méně flexibilními roboty.

DALŠÍ INFORMACE

ŠKOLENÍ, SEMINÁŘE A PREZENTACE SPOLEČNOSTI EPSON

Naši experti se s vámi a s vašimi pracovníky rádi podělí o své znalosti, ať už prostřednictvím úvodních seminářů, kurzů programování a údržby nebo školení obsluhy.

DALŠÍ INFORMACE

Moderní robotická technologie společnosti Epson

Automatizace je klíčem k maximální produktivitě a přesnosti ve stále větším počtu průmyslových oborů a aplikací. Velmi důležitými se stávají zejména řešení, která fungují efektivně při menším počtu robotů.

Partnerovi, který zná roboty zevnitř i zvenku a může vám pomoci výrazně zefektivnit vaši výrobu, můžete důvěřovat. Společnost Epson je průkopníkem robotiky a poskytovatelem komplexních služeb od výroby po prodej a podporu. Od roku 1980, kdy jsme uvedli na trh našeho prvního robota, patříme mezi přední dodavatele na poli automatizace.

Kompletní řešení pro automatizaci

Sami sebe vidíme jako dodavatele pro automatizaci se sortimentem flexibilně upgradovatelných produktů, do kterých je možno zabudovat nejrůznější volitelné komponenty. Nedodáváme pouze nejširší sortiment robotů SCARA pro nejrůznější aplikace, ale i šestiosé roboty, řídicí jednotky a software. Všechny naše produkty lze bez problémů integrovat a snadno se ovládají.

Spolehlivý a odolný

Naše robotické systémy se vyznačují výjimečnou přesností, rychlostí, spolehlivostí a odolností. Spousta firem vyhlášených jmen je velmi spokojena s výkonem svých robotů značky Epson.

Produkty

Roboty

Moderní automatizační řešení musí splňovat několik jednoduchých požadavků – být co nejrychlejší, co nejmenší a co nejlevnější. Epson vám může nabídnout širokou škálu rychlých a přesných průmyslových robotů.

SCARA roboty

SCARA roboty nové generace – kompaktní, rychlé, přesné, s možnostmi, které přesně vyhoví vašim požadavkům.

Roboty Epson vám dávají větší možnosti výběru než kdykoliv předtím, takže svůj další systém již nemusíte hledat. Se sortimentem nabízejícím 300 různých modelů s dosahem od 175 do 1000 mm a užitečným zatížením až 20 kg, plus modely pro mytí a modely pro čisté provozy, je značná šance, že Epson má přesně ten model a konfiguraci, jaké pro svoji aplikaci potřebujete.

Roboty Spider

Robotická revoluce společnosti Epson

Robot Spider značky Epson má hodně co nabídnout. Je to první a jediný SCARA robot s dokonale válcovým pracovním prostorem. Díky tomu může impozantně produktivní Spider dosáhnout do všech poloh v oblasti své činnosti (100 procent) a přesvědčivé jsou i jeho krátké doby cyklů.

Šestiosé roboty

Precizní řešení pro vaši aplikaci

Šestiosé roboty ProSix jsou přesvědčivé díky rychlému a přesnému pojezdu. Standardní doby cyklů do 0,37 sekundy při opakovatelnosti +/–0,02 mm zaručují velkou výrobní kapacitu a zvyšují ekonomickou životaschopnost.

SCARA-Light

Jednoduchý. Inteligentní.

Myslíte si, že průmyslové roboty se vyplatí kupovat pouze ve velkých počtech? Myslíte, že tyto počty pro malé firmy nejsou? Omyl, a to v obou případech.
Roboty SCARA-Light značky Epson úspěšně pronikají do oblastí, které byly dříve obsluhovány pouze lineárními systémy nebo jinými méně flexibilními roboty.

SCARA T-Series

SCARA T s vestavěnou řídicí jednotkou.

Automatizační řešení jsou stále inteligentnější, efektivnější a levnější. Nejlepším důkazem je SCARA robot řady T-Series. Jde o základní model v našem uceleném sortimentu SCARA produktů, je ideální pro jednoduché aplikace výběru a ukládání součástek a tam, kde se dříve používaly lineární systémy.

Smart Motion

Dostaneme se na místo rychleji

Roboty Epson dosahují své koncové polohy mnohem rychleji a přesněji a přitom s nejmenšími možnými vibracemi. Optimální polohování, krátké časy cyklů a vyšší přesnost dráhy znamenají, že se systémem Smart Motion je zaručena úspornost pohybů.

U tradičních řídicích jednotek motorů dochází ke zvýšeným odchylkám vinou přejetí. To má za následek nepřesné polohování, špatnou interpolaci a delší doby zpracování. Naproti tomu se systémem Smart Motion jsou přejetí minimální. I v případech extrémních časů cyklů jsou roboty Epson přesné, šetrné k produktům a rychlé při najíždění na místo.

Technologie QMEMS

První v robotice
Kontrola vibrací díky technologii snímačů QMEMS1 společnosti Epson.

Jsou první svého druhu:
Naše roboty používají revoluční technologii snímačů QMEMS, která drasticky omezuje vibrace kinematiky.

To umožňuje zvýšit rychlosti výroby a přitom při montážních úkonech důsledně zachovat úroveň kvality. I tam, kde jsou vysoké počáteční rychlosti nebo prudké zpomalování, je silná stránka v plynulosti u takových úrovní výkonu, u kterých se to dosud zdálo nedosažitelné.

Co je QMEMS?

Zkratku QMEMS tvoří Q jako Quartz (krystal), krystal s vynikajícími charakteristikami, jako je vysoká stabilita a vysoká přesnost, a MEMS, což je technologie mikroprodukce. Přesnou mikroprocesorovou technologii založenou na krystalickém materiálu použijeme na polovodičový materiál MEMS, čímž vytvoříme quartzové zařízení, kterému říkáme QMEMS a které nabízí vysoký výkon v kompaktním těle.

Výhody QMEMS

Přejetí 0,3 -> 0,1 mm
Doba ustálení (±0,05 mm) 0,3 -> 0,1 s
O 15 % kratší doba cyklu ve skutečném rozsahu použití
Snížení vibrací a zkrácení doby ustálení
Zlepšení doby cyklů v rozsahu velkých zatížení
 1. QMEMS a příslušná loga jsou registrované ochranné známky nebo ochranné známky společnosti Seiko Epson Corporation v Japonsku a dalších zemích

Filtrovat výsledky

 • KATEGORIE

 • KATEGORIE

Zobrazuje se z  produktů.

Zobrazuje se z  produktů.

  Řídicí jednotky

  Řídicí jednotky umožňují rychlé, přesné a velmi spolehlivé ovládání manipulátorů a periferních zařízení. Poskytují vysoký výkon v extrémně stísněných prostorech. Základní jednotkou je robustní integrovaný systém, otevřený do všech směrů.

  RC700-A: jeden za všechny

  Otevřený koncept řízení pro širokou škálu aplikací

  Nová řídicí jednotka RC700-A, kompaktní, výkonná a tak flexibilní, jak jen pro své účely potřebujete, je po všech stránkách zázrak a funguje stejně dobře samostatně i jako součást zabudovaná v systému. Při rozšíření na multimanipulátorovou řídicí jednotku může RC700-A ovládat ve složitém systému několik robotů a různé periférie.

  Řídicí jednotku RC700-A lze rozšířit o nejrůznější systémy zpracování obrazu podle vašich požadavků. Je určena i pro novou generaci robotů vybavených technologií snímačů QMEMS společnosti Epson.

  RC90-B: Spousta možností na malém prostoru

  RC90-B je jednou z nejkompaktnějších a nejlehčích řídicích jednotek na trhu ve své výkonnostní třídě. Je malá, chytrá a s velmi dobrou užitnou hodnotou a primárně byla navržena pro operace v podřízených sítích. Sériové rozhraní RS-232C, 24/16 standardních I/O a ethernetový port jsou již nainstalovány. Váš systém také může být flexibilně a podle vašich požadavků rozšířen pomocí rozšiřujících karet pro komunikaci s externími zařízeními a integraci do sběrnicových sítí, a to při velmi nízkých nákladech.

  Filtrovat výsledky

  • KATEGORIE

  • KOMPATIBILNÍ JEDNOTKY

  Zobrazuje se z  produktů.

  Zobrazuje se z  produktů.

   Software

   Vývojové prostředí Epson RC+ – výkonné, efektivní, intuitivní.

   Výkonné prostředí pro správu projektů a vývoj Epson RC+ je ideální pro jednoduché programování vašich aplikací díky intuitivnímu uživatelskému rozhraní systému Windows, otevřené struktuře a integrovanému zpracování obrazu. Jde o doplněk k 3D grafickému prostředí, které vám umožní téměř kompletně simulovat program vašeho robotu a zřetelně vizualizovat jeho pohyby.

    

   Vývojové prostředí RC+ 5.0

   Vývojové prostředí RC+ 5.0 vám poskytuje všechny nástroje, které potřebujete k rychlému a efektivnímu programování.

   RC+ 5.0 – komplexní řešení

   Naše prostředí pro správu projektů a vývoj běží pod poslední verzí Windows a komunikuje s řídicí jednotkou RC180 prostřednictvím USB a Ethernetu. Jeho otevřená struktura zahrnuje i možnost integrace do externích programovacích prostředí.

   Rozhraní systému Windows

   Při vývojových úkolech vám pomůže barevné zvýraznění syntaxe, debugger, pomoc při zadávání a volně definovatelné rozhraní.

   Funkce a výhody

   • Vývojové prostředí pro aplikace s jazykem pro roboty Epson SPEL+
   • Je možné paralelní provozování několika aplikací RC+ 5.0 (jeden počítač má přístup k několika řídicím jednotkám robotů současně)
   • Integrovaná správa projektů pro rychlejší vývoj projektů
   • Intuitivní uživatelské rozhraní
   • Zpracování obrazu integrované v rozhraní
   • Všestranná konektivita prostřednictvím rozhraní: Ethernet I/O, Profibus, DeviceNet, sériové rozhraní, TCP/IP, I/O handshake, k dispozici přímo nebo volitelně
   • Programovací prostředí v němčině, angličtině a francouzštině

   Naše sady softwarových nástrojů

   Vždy je dobře, když se složité projekty dají implementovat jednoduše. S celým sortimentem vývojových nástrojů s RC+ 5.0 máte po ruce vše, co potřebujete k efektivnímu programování svých aplikací.

   • Robot manager – může být ovládán i prostřednictvím TP1

    Obsahuje všechny informace týkající se robotu a ovládacích prvků, přehledně organizované v samostatných oknech pro konfiguraci, bodové zpracování, parametry průběžného bodu, souřadný systém nástroje a robotu, užitečné zatížení a setrvačnost.

    Prostřednictvím ovládacího pultu robotu lze vypínat a zapínat motory a provádět reset nebo i návrat do výchozího bodu.

   • Editor štítků IO

    Editace štítků pro I/O, příznakové/ sběrnicové I/O pro datový rozsah bitu, bytu a slova.

   • IO monitor

    Zobrazení stavu I/O, příznakové/ sběrnicové I/O pro datový rozsah bitu, bytu a slova. Rovněž je možné vytvářet speciální uživatelské obrazovky.

   • Správce úloh

    Zobrazení několika vyvolaných úloh a jejich stavu a zobrazení aktuálního řádku programu

   • Příkaz

    Jednořádkový editor příkazů

   • Macro editor

    Vytvoření programu ve SPEL+ jako podpory programu

   • Správce údržby

    Reset displeje či řídicí jednotky pro vytváření/import/zálohu

   • Editor chyb

    Vytváření vlastních chybových zpráv pro konkrétní aplikaci

   • Debugger

    Program s body zastavení a krokováním

   • Editor

    Vytváření sekvenčních programů ve SPEL+

    • Online nápověda
    • Kontrola syntaxe
    • Seznamy štítků
    • Detekce a barevné znázornění klíčových slov, parametrů a komentářů
    • Seznam parametrů
    • Definiční skok
   • Editor proměnných

    Zobrazení a editace aktuálních hodnot proměnných

   • Editor zásobníku

    Zobrazení skoku v programu

   • Historie systému

    Záznam chyb, událostí a varování (diagnostika)

   • Kompilátor

    Analýza sekvenčních programů (syntaxe, definice, rozsah hodnot a mnoho dalšího)

   Kompatibilní s:

   Roboty řady SCARA
   Roboty řady Spider
   ProSix C3 series

   RC180

   Vision Guide 5.0

    

   Vývojové prostředí RC+ 7.0

   Ideální pro kompletní životní cyklus automatizačního softwaru

   Díky prostředí RC+ 7.0 společnosti Epson je automatizace snadná

   Výkonné prostředí pro správu projektů a vývoj RC+ 7.0 je ideální pro jednoduché programování vašich aplikací díky intuitivnímu rozhraní systému Windows, otevřené struktuře a integrovanému zpracování obrazu. Software dokáže ovládat všechny typy robotů a funkcí. Rovněž podporuje 3D grafické prostředí, které vám umožní téměř kompletně simulovat program vašeho robotu a vizualizovat jeho pohyby.

   Prostředí RC+ 7.0 společnosti Epson se vyvinulo z RC 5.0 a RC 6.0 a má neocenitelné nové funkce, mezi které patří například:

   • Simulace vidění pro simulaci a testování sekvencí zpracování obrazu
   • Funkce „catch-on-fly“ pro záznam a vyhodnocení obrázků z kamery bez zastavení robotu
   • Funkce kontroly vad při zpracování obrazu pro identifikaci vadných dílů
   • Podpora barevných kamer a kamer s vysokým rozlišením
   • Funkce „CAD-to-point“ pro konverzi dat CAD na body robotu
   • Testovací režimy jako spuštění programu s otevřenými bezpečnostními dveřmi pomocí povolovacího klíče
   • Podpora technologie snímačů QMEMS

   Funkce a výhody

   • Může běžet pod Microsoft Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8.1 Pro a Windows 10 Pro
   • Integrovaná správa projektů pro rychlejší vývoj projektů
   • S řídicí jednotkou komunikuje prostřednictvím USB nebo Ethernetu
   • Umožňuje připojit jeden počítač k několika řídicím jednotkám
   • Je možné paralelní provozování více aplikací RC+ 7.0 (jeden počítač má přístup k několika řídicím jednotkám současně)
   • Programovací jazyk SPEL+ - výkonný a jednoduchý na naučení i používání
   • Intuitivní ovládání
   • Zpracování obrazu integrované v rozhraní
   • Řada portů pro připojení: Ethernet I/O, Profi bus, DeviceNet, Profi Net, sériový port, TCP/IP, I/O Handshake přímo nebo volitelně
   • Programovací prostředí dostupné v němčině, angličtině, francouzštině, japonštině a čínštině
   • Úlohy na pozadí pro úplnou kontrolu systému
   • Rozsáhlé multimanipulátorové příkazy
   • Integrace funkcí DLL
   • Simulátor
   • Správa souborů

   Naše sady softwarových nástrojů

   Je skvělé, když se ze složitého projektu stane jednoduchý. S nástroji ve vývojovém prostředí RC+ 7.0 máte vše, co potřebujete k efektivnímu programování svých aplikací.

   • Robot manager – může být ovládán prostřednictvím TP1

    Obsahuje všechny informace týkající se robotu a ovládacích prvků, přehledně organizované v samostatných oknech: konfiguraci, bodové zpracování, parametry průběžného bodu, souřadný systém nástroje a robotu, užitečné zatížení a setrvačnost

    Prostřednictvím ovládacího pultu robotu lze vypínat a zapínat motory a provádět reset nebo i návrat do výchozího bodu.

   • Editor štítků IO

    Editace štítků pro I/O, příznakové/ sběrnicové I/O pro datový rozsah bitu, bytu a slova.

   • IO monitor

    Zobrazení stavu I/O, příznakové/sběrnicové I/O pro datový rozsah bitu, bytu a slova. Rovněž je možné vytvářet speciální uživatelské obrazovky.

   • Správce úloh

    Zobrazení několika pojmenovaných úloh a jejich stavu a zobrazení aktuálního řádku programu

   • Příkaz

    Jednořádkový editor příkazů

   • Macro editor

    Vytvoření programu ve SPEL+ jako podpory programu

   • Správce údržby

    Reset displeje či řídicí jednotky pro vytváření/import/zálohu

   • Editor chyb

    Vytváření unikátních chybových zpráv pro konkrétní aplikaci

   • Debugger

    Program s body zastavení a krokováním

   • Editor

    Vytváření sekvenčních programů ve SPEL+

    • Online nápověda
    • Kontrola syntaxe
    • Seznamy štítků
    • Detekce a barevné znázornění klíčových slov, parametrů a komentářů
    • Seznam parametrů
    • Definiční skok
   • Editor proměnných

    Zobrazení a editace aktuálních hodnot proměnných

   • Editor zásobníku

    Zobrazení skoku v programu

   • Historie systému

    Záznam chyb, událostí a varování (diagnostika)

   • Kompilátor

    Analýza sekvenčních programů (syntaxe, definice, rozsah hodnot a mnoho dalšího)

   Kompatibilní s:

   Roboty řady SCARA
   Roboty řady Spider
   ProSix C4 series
   ProSix C8 series
   N2 series
   Roboty SCARA-Light
   Roboty řady SCARA T-Series

   RC700-A
   RC90

   Vision Guide 7.0

   Dobrá příprava je vše

   Plánujte a vizualizujte si všechny procedury své výroby, ověřte si svůj program offline a provádějte řešení problémů a editaci své práce snadno od svého stolu. RC simulátor, který je součástí softwarového balíku, vám v každé fázi ušetří čas i peníze.

   Fáze návrhu: snadné plánování a snížení nákladů

   Během fáze návrhu můžete přesně a rychle navrhnout buňku svého robotu a snadno a spolehlivě posoudit doby cyklů pro svoji aplikaci.

   To vám umožní ověřit si proveditelnost, ještě než se součásti pro instalaci vůbec začnou vyrábět. V simulaci se také můžete připravit na pozdější rozšíření, aby byly minimalizovány prostoje při instalaci naživo.

   Fáze integrace: zkrácení doby integrace, zabránění škodám

   Před dodáním robotu se provede ověření programů offline. Programy se mohou vytvářet současně a i složité sekvence pohybů lze vizualizovat a vyhodnocovat. To pomůže odhalit rizika kolize a předejít poškození zařízení.

   Fáze provozu a údržby: zkrácení prostojů

   Řešení problémů a úpravy programu lze provést pohodlně od stolu. Detekci kolizí, kontroly dosahu a pohyb robotu lze vizualizovat ve 3D.

   Mluvíme jednoduchým jazykem

   Řádkový skriptovací jazyk SPEL+ speciálně vyvinutý společností Epson není jen výkonný, ale také snadný na naučení.
   Jeho sada příkazů vám umožní programovat velmi širokou škálu pohybů robotů – od jednoduchých aplikací výběru a ukládání součástek po složité multimanipulátorové řízení linek.

   Kompletní jazyk vysoké úrovně

   Rychlý a bezpečný

   Jazyk SPEL+ je překládán do kódu robotu kompilátorem. To probíhá rychleji než pomocí interpreteru a zároveň lze před spuštěním programu zkontrolovat syntaxi.

   Větší flexibilita

   Rozsáhlá sada komentářů pro různé aplikace znamená kratší dobu programování s mnohem méně chybami. Pomocí syntaxe jazyka SPEL+ můžete přidávat i vlastní příkazy.

   Jasné strukturování

   Kromě příkazů programové struktury můžete pomocí technik podprogramů, multitaskingu a příkazů přerušení psát programy, které se snadno čtou, vylepšují a rozšiřují.

   Komunikativnost

   SPEL+ minimalizuje námahu při programovací, a to díky snadné manipulaci se vstupy a výstupy, komunikaci prostřednictvím sériového TCP/IP portu nebo výměně dat ve sběrnicovém systému.

   Intuitivní učení

   SPEL+ nemá žádné záhadné kódy a používá reálné hodnoty.

   Jednoduchý přenos

   Syntaxi jazyka SPEL+ lze přenést do řady produktů prostředí .Net. Má rozhraní i do LabVIEW.

   Epson Vision Guide

   Naše výkonné integrované systémy zpracování obrazu detekují a umisťují díly spolehlivě navzdory odchylkám ve výrobě, výměnám dílů nebo měnícím se světelným podmínkám.

   Inovativní software pro zpracování obrazu

   Díky společnému programovacímu prostředí v rámci vývojového rozhraní Epson RC+ se při spojení robotu a systému vidění neplýtvá časem. Prostřednictvím jednoduchých příkazů a intuitivního rozhraní s grafickými objekty se úlohy vyžadující flexibilní automatizaci řeší jednoduchou parametrizací.

   Funkce a výhody

   • Komunikace mezi robotem a zpracováním obrazu v řádu milisekund.
   • Zkrácení doby na vývoj díky integraci do vývojového prostředí RC+.
   • Snadné a pohodlné programování technikou přetahování („drag and drop“) bez dalších složitých editorů.
   • Detekce dílů i za měnících se světelných podmínek díky nástrojům, jako je blob analýza, geometrické a polární vyhledávání a mnoha dalších.

   Software Epson Vision Guide 5.0

    

   Epson Vision Guide 5.0 není jen propojení mezi systémem vidění a jednotkou RC180. Je to software úzce integrovaný do vývojového prostředí Epson RC+, takže vám k vytváření sekvencí vidění stačí několik kliknutí myší.

   Software Epson Vision Guide 7.0

    

   Vytvářejte sekvence pohledů několika kliknutími myší. Vision Guide 7.0 podporuje kamery s vysokým rozlišením.

   Filtrovat výsledky

   • KOMPATIBILNÍ SOFTWARE

   • KOMPATIBILNÍ ŘÍDICÍ JEDNOTKY

   Zobrazuje se z  produktů.

   Zobrazuje se z  produktů.

    Řešení pro podávání Epson Parts

    Chytrá alternativa pro singulaci dílů

    Řada podavačů Epson Parts je založena na robotech společnosti Epson® a nabízí chytrou alternativu k podavačům materiálu, které jsou dnes dostupné na trhu. Tento revoluční systém odstraňuje nákladné, časově náročné změny vybavení a umožňuje výrobcům pracovat s širokou škálou dílů bez nákupu nového zařízení.

    Řada podavačů Epson Parts obsahuje vývojový software Epson RC+® a nabízí tak snadné nastavení a konfiguraci z jednoho prostředí do druhého. Rozhraní ovládané myší („point-and-click“) zkracuje obvyklou dobu vývoje, která se často u pokročilých aplikací vyžaduje, a to z týdnů na dny.

    Flexibilní podavač dílů Epson
    Výkonné řešení pro podávání dílů
    Založeno na robotech, softwaru pro podavače a nástroji Vision Guide společnosti Epson
    Jednoduché nastavení a konfigurace
    Plně integrované s vývojovým softwarem Epson RC+
    Rozhraní ovládané myší („point-and-click“)
    Pomáhá zkrátit běžnou dobu vývoje potřebnou u složitých aplikací
    Flexibilní manipulace s díly
    Čtyři velikosti podavačů; vhodné pro díly od 3 do 15 mm, 5 do 40 mm, 15 až 60 mm a 30 až 150 mm
    Rychlá změna dílů
    Podavač umožňuje rychlé nastavení pro různé díly, a tím pomáhá snižovat celkové provozní náklady
    Kompatibilita se širokou škálou dílů
    Podporuje jednoduché i složité díly, a to i z křehkých materiálů
    Chytré automatické seřízení
    Automaticky upravuje parametry podavačů pro nastavení na nové díly
    Unikátní možnost směrové vibrace
    Víceosá vibrační technologie umožňuje optimalizované řízení a singulaci dílů
    Možnosti podsvícení
    K dispozici červené, zelené, modré, bílé a infračervené světlo
    Možnosti konfigurace podnosu
    K dispozici podnosy ESD, antistatické a stabilizační (liší se podle modelu)
    Robot Epson Synthis T6 All-in-ONE SCARA
    Robot Epson
    Plus
    Ovládací skříňka nástroje Vision Guide společnosti Epson
    Epson Vision Guide
    Plus
    Podavač dílů IF-240 od společnosti Epson
    Flexibilní podavač dílů Epson
    Rovná se
    Robot T6 od společnosti Epson, ovládací skříňka Vision Guide a podavač IF-240
    Integrované flexibilní řešení podávání dílů

    Snadné přizpůsobení široké škále dílů

    Postupný přístup ke konfiguraci systému a přehledný průvodce usnadňuje nastavení podavače na přesné parametry, které jsou potřebné pro řadu různých typů dílů.

    Víceosá vibrační technologie umožňuje optimalizované řízení dílů

    1. Neorganizovaná kopa mechanických pojistek ležících v rohu
     Díly nelze vybírat, když jsou pohromadě
    2. Neroztříděná kopa mechanických pojistek, rozprostřená po podlaze
     Vibrační technologie se používá k oddělení dílů, aby je robot mohl najít a vybrat
    3. Uspořádaná skupina mechanických pojistek, seřazená podle barev
     Díly jsou poté odděleny a přesně umístěny napříč plným rozsahem palety
    Vestavěná kamera robota společnosti Epson
    Nástroj Vision Guide se používá se softwarem podavačů Epson Part Feeder k řízení pohybů podavače a optimalizaci singulace dílů.

    Přesná kalibrace dílů s inteligentním automatickým seřízením

    Intuitivní průvodce také provede uživatele krok za krokem přizpůsobenou kalibrací a automaticky určí přesné hodnoty potřebné pro optimální seřízení a kalibraci.

    Oblasti vyzvednutí dílů maximalizují průchod dílů

    Snímek obrazovky podavače s nastavením podávání

    Snadno nastavte parametry specifické pro každý díl, nevyžaduje se znalost kódování

    Konfigurujte orientaci podavače pro správný výběr oblasti vyzvednutí bez potřeby modifikace fyzického rozvržení aplikace

    Definujte oblasti vyzvednutí dílu pro optimalizaci doby cyklu

    Průvodce kalibrací (seřízením) dílů zkracuje dobu seřizování

    Snímek obrazovky podavače s kalibrací podávání

    3 jednoduché kroky pro nastavení překlopení a oddělení parametrů kalibrace

    Integrované okno zobrazení obrázku pro zobrazení výsledků oddělení dílů

    Automaticky vypočítá a zobrazí parametry seřízení rozsahu vibrací a času vibrací

    Podavač dílů IF-80 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-80 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-240 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-240 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-380 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-380 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-530 od společnosti Epson
    Podavač dílů IF-530 od společnosti Epson
    Technické specifikace
    Číslo modelu
    IF 80 IF 240 IF 380 IF 530
    Rozměry dílu
    3 - 15 mm 5 - 40 mm 15 - 60 mm 30 - 150 mm
    Komunikace
    Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP) Ethernet (TCP/IP)
    Napájecí zdroj
    24 V / 6 A 24 V / 8 A 24 V / 20 A 24 V / 20 A
    Vibrační plošina (délka × šířka)
    65 × 52mm 195 × 150mm 254 × 325mm 427 × 371mm
    Instalační prostor (délka × šířka × výška)
    320 × 65 × 140mm 300 × 171 × 132mm 499 × 257 × 307mm 600 × 372 × 320mm
    Kompatibilní s roboty od společnosti Epson
    • Řada G
    • Řada LS
    • Řada RS
    • Řada T
    • Řada C
    • Řada N
    • Řada VT
    • Řada G
    • Řada LS
    • Řada RS
    • Řada T
    • Řada C
    • Řada N
    • Řada VT
    • Řada G
    • Řada LS
    • Řada RS
    • Řada T
    • Řada C
    • Řada N
    • Řada VT
    • Řada G
    • Řada LS
    • Řada RS
    • Řada T
    • Řada C
    • Řada N
    • Řada VT
    Kompatibilní se systémy Vision
    Vision Guide CV2 a PV1 Vision Guide CV2 a PV1 Vision Guide CV2 a PV1 Vision Guide CV2 a PV1
    Obsah balení
    • Flexibilní podavač dílů
    • Software podavače dílů od společnosti Epson
    • 5M napájecí kabel
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Flexibilní podavač dílů
    • Software podavače dílů od společnosti Epson
    • 5M napájecí kabel
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Flexibilní podavač dílů
    • Software podavače dílů od společnosti Epson
    • 5M napájecí kabel
    • Kabel RJ45 CAT5e
    • Flexibilní podavač dílů
    • Software podavače dílů od společnosti Epson
    • 5M napájecí kabel
    • Kabel RJ45 CAT5e
    Volitelné příslušenství
    Integrované možnosti LED podsvícení
    Červená, bílá, zelená, modrá, infračervená Červená, bílá, zelená, modrá, infračervená Červená, bílá, zelená, modrá, infračervená Červená, bílá, zelená, modrá, infračervená
    Možnosti konfigurace podnosu
    Plochý povrch, ESD (antistatický), proti přilnutí, stabilizační, zdravotnický, černý Plochý povrch, ESD (antistatický), proti přilnutí, stabilizační, zdravotnický, černý Plochý povrch, ESD (antistatický), proti přilnutí, stabilizační, zdravotnický, černý Plochý povrch, ESD (antistatický), proti přilnutí, stabilizační, zdravotnický, černý
    Možnosti obsahu koše
    0,16 litrů 2 litry, 3 litry 10 litrů 15 litrů
    Funkce softwaru
    Maximální počet podavačů podporovaných jednou robotickou řídící jednotkou
    • 4 (řada G / řada LS / řada RS / řada C / řada N)
    • 2 (řada T / řada VT)
    • 4 (řada G / řada LS / řada RS / řada C / řada N)
    • 2 (řada T / řada VT)
    • 4 (řada G / řada LS / řada RS / řada C / řada N)
    • 2 (řada T / řada VT)
    • 4 (řada G / řada LS / řada RS / řada C / řada N)
    • 2 (řada T / řada VT)
    Maximální počet robotů sdílejících stejný podavač najednou (RC700A pouze s hnacími jednotkami)
    21 21 21 21
    Maximální počet jedinečných dílů na podavač současně
    4 4 4 4
    Maximální počet dílů na projekt vývojového prostředí (Epson RC+)
    16 16 16 16
    1 – Nelze použít s řadou RC90-B a T/VT
    VÍCE INFORMACÍ VÍCE INFORMACÍ VÍCE INFORMACÍ VÍCE INFORMACÍ

    Snímače sil

    Díky naší firemní piezoelektrické quartzové snímací technologii jsou snímače síly společnosti Epson velmi odolné a citlivé, takže mohou přesně a stabilně snímat i minimální síly v šesti směrech. To umožňuje uživatelům automatizovat složité výrobní úlohy a zlepšit produktivitu. Snímače se dodávají s příkazy pro ovládání robotu, takže implementace je rychlá a jednoduchá.

    Jemný dotek

    Inovativní snímače síly společnosti Epson odpovídají na potřeby automatizace jemných nebo na tlak citlivých úloh a jsou významným krokem vpřed ve zlepšování způsobu výroby produktů roboty. Řada S250 umožňuje robotům snímat již sílu 0,1 N, díky čemuž mohou roboty automatizovat složité úlohy, například přesnou montáž jemných součástek. Snímače lze použít i pro úlohy, které se dříve spoléhaly na lidské smyslové vnímání, např. leštění a odstraňování otřepů, což zaměstnance osvobozuje od opakující se manuální práce.

    Doplňky

    Naše hardwarové a softwarové komponenty zajišťují zvýšenou flexibilitu funkčnosti a konfigurace, kterou potřebujete pro automatizaci celého procesu.

    Síla, kterou si přizpůsobíte

    Naše standardní automatizační produkty pokrývají většinu možných použití, ale pokud máte unikátní požadavky, není to žádný problém. Máme řadu doplňkových hardwarových a softwarových možností pro manipulátory a řídicí systémy Epson.

    Tyto komponenty vám umožní implementovat design výroby na zakázku efektivně a flexibilně.

    Možnosti manipulátorů

    Vyšší flexibilita funkčnosti a konfigurace

    Možnosti řídicích jednotek

    K dalšímu rozšíření rozsahu úloh, které můžete automatizovat, je možné využít široké možnosti řídicích jednotek.

    Možnosti softwaru

    Dlouholeté zkušenosti společnosti Epson v oboru tovární automatizace nám umožňují nabízet širokou škálu snadno použitelných softwarových programů, které vám pomohou dosáhnout maximální produktivity s minimálními režijními náklady na programování.

    Řešení

    Ukládání a montáž součástek

    Manuální činnosti při ukládání a montáži součástek mohou být jednak neefektivní a jednak náchylné k chybám. Kromě toho je fakt, že pohyby lidské paže jsou od přírody omezeny. Roboty Epson, díky optimálnímu poměru mezi osou 1 a osou 2, se těší maximální mobilitě a dokáží i ty nejmenší součástky montovat pokaždé přesně. Se svojí vynikající dynamikou, vysokými vkládacími silami a pevností a skvělým poměrem mezi vlastní hmotností a užitečným zatížením se naše roboty ideálně hodí pro všechny úlohy ukládání a montáže součástek. Zároveň jsou robustní, odolné a fungují za všech okolností velmi spolehlivě.

    Případové studie

     Testování, měření, kontrola

     Kontroly kvality, zkušební série před sériovou výrobou nebo měření dat jsou oblasti, které se neobejdou bez přesných záznamů. S roboty Epson a výkonným integrovaným systémem zpracování obrazu lze tyto úlohy zvládnout i ve vysokých rychlostech. Hlavní řídicí jednotku RC620 na PC lze rozšířit o další měřicí a testovací hardware a snadno se integruje do systémů rozpoznávání obrazu nebo snímačů síly a momentu od jiných výrobců. Pokud se produkt odchýlí od hodnot tolerance nastavených v rámci předdefinovaných parametrů, je vyřazen jako vadný.

     Případové studie

      Balení a paletování

      Moderní balení vyžaduje velkou míru flexibility balicích linek. Hlavním cílem je zajistit kratší dobu výměny produktů a zároveň udržet vysoký standard bezpečnosti procesu. Roboty Epson mají vše pod kontrolou. Umí zabalit a paletizovat i velmi křehké komponenty. Při sledování dopravníku může robot i odebírat komponenty z běžícího dopravníku nebo je na něj ukládat. V průběhu procesu jsou předměty detekovány kamerou nebo snímačem.

      Případové studie

       Strojní nakládání a vykládání

       Nakládání a vykládání pásových dopravníků, paletových systémů, strojů na vstřikování plastů nebo strojů na lití kovů je jen několik příkladů úloh v této oblasti, které roboty Epson dokáží provádět přesně a spolehlivě. Pracovní buňky lze transformovat na výrobní ostrůvky, například u plně automatizovaného procesu strojů na injekční vstřikování, s odebráním, chlazením a odstraněním otřepů v rámci jedné provozní sekvence.

       Případové studie

        Další řešení

        Manipulace s obrobky či nástroji, řezání, broušení, odstraňování otřepů, leštění, svařování a pájení, přetváření, natírání a řada automatizačních řešení.

        Případové studie

         SOUBORY KE STAŽENÍ A ZDROJE

         Můžete si stáhnout návody, ovladače, data CAD a další materiály související s automatizací Epson, zjistit, jaká školení jsou k dispozici ve vašem okolí, nebo se dozvědět více o servisu a údržbě automatizačních řešení Epson.

         Další informace

         Servis a podpora

         Jak efektivně integrovat automatizovaný systém do stávajícího provozu? Jak optimalizovat doby cyklů? Jak integrovat programy robotů do externího softwaru? Naši aplikační inženýři vám pomohou při správě projektu a fázi implementace.

         Kontaktujte nás

         Rádi vám pomůžeme. Pole označená hvězdičkou (*) jsou povinná.

         Toto pole je nutné vyplnit
         Toto pole je nutné vyplnit
         Toto pole je nutné vyplnit
         Toto pole je nutné vyplnit
         Toto pole je nutné vyplnit
         Toto pole je nutné vyplnit
         Bezpečnostní kontrola

         Díky kontrole si můžeme ověřit, že jste člověk, a ne spamový systém.

         Pole označená hvězdičkou jsou povinná.

         Epson Deutschland GmbH

         Robotic solutions
         Otto-Hahn-Str. 4
         D-40670 Meerbusch

         Tel.: +49 (0) 2159 538 1800
         Fax: +49 (0) 2159 538 3170
         E-mail: info.rs@epson.de

         Technická podpora a údržba:

         Tel.: +49 (0) 2159 538 1900

         Lokální servis a podpora

         V mnoha evropských zemích společnost Epson na prodeji a servisu robotů spolupracuje s distributory.

         Nyní se zobrazuje z .

          Nyní se zobrazuje z .