PRECISIONCORE

Technologie budoucnosti

RYCHLOST

Tisková hlava PrecisionCore zaručuje špičkovou kvalitu, kterou je společnost Epson proslulá, při zachování vysoké rychlosti. Tiskové čipy Epson s vysokým rozlišením patří mezi nejrychlejší technologie inkoustového tisku na světě. Každý piezoprvek v hlavě PrecisionCore je aktivován téměř 50 000krát za sekundu.

KVALITA

PrecisionCore má až třikrát větší hustotu trysek než běžné piezoelektrické tiskové hlavy Epson. Tyto trysky o průměru zhruba 20 mikronů dokážou vytvářet miniaturní kulaté konzistentní body o velikosti přibližně 40 mikronů. Taková přesnost je mimořádně důležitá pro tisk ostrého textu a jemných linií.

SPOLEHLIVOST

PrecisionCore představuje nový systém, který využívá vlastností samotných piezokrystalů ke zvýšení spolehlivosti. Piezoprvek dokáže vytvořit napětí a v řádu milisekund detekovat, zda funguje správně. Má tak schopnost takřka okamžitě samostatně diagnostikovat svůj stav.

FLEXIBILITA INKOUSTŮ A MÉDIÍ

Na mikromechanické prvky hlavy PrecisionCore se nevztahují omezení materiálů, která jsou nevyhnutelná u tepelných systémů. Je tedy možné použít barevně výraznější a trvanlivější inkousty s vyšší koncentrací barviv a pojiv než u tepelných inkoustových tiskáren a zároveň tisknout na mnohem širší paletu materiálů.

ŠKÁLOVATELNOST

PrecisionCore je škálovatelná technologie, vhodná pro celou řadu produktů od průmyslových systémů, jako jsou velkoobjemové tiskárny štítků, po stolní tiskárny. Díky modulárnímu provedení mohou být tiskové čipy PrecisionCore sestaveny do pohyblivé sériové tiskové hlavy i pevné konfigurace.

PŘEVRATNÁ TECHNOLOGIE PRECISIONCORE

Technologie tiskové hlavy PrecisionCore je výsledkem jedné z největších investic do výzkumu a vývoje v historii společnosti Epson. Spojuje zkušenosti s výrobou systémů MEMS (Micro Electro Mechanical Systems) a nejnovější pokroky v materiálovém inženýrství.

Představujeme tisk budoucnosti s technologií heat-free

Vyšší produktivita a menší dopad na životní prostředí bez kompromisů.

Podrobné informace

VÝVOJ A VÝROBA

Společnost Epson nedávno oznámila, že v Japonsku dokončila výstavbu dvou nových výrobních linek na inkoustové tiskové hlavy. Investovala do nich 125 milionů EUR. Tyto linky umožní výrobu nového tiskového čipu MicroTFP a celé řady nových tiskových hlav.

THIN FILM PIEZO

Piezokrystal se působením elektrického napětí prohýbá. Tento pohyb pak pohání miniaturní „inkoustová čerpadla“ v tryskách tiskových hlav Epson. Čím je piezoprvek tenčí, tím více se obvykle prohne. Technologie MicroTFP zdvojnásobuje rozsah pohybu piezoprvků oproti původním tiskovým hlavám TFP.

MICRO ELECTRO MECHANICAL SYSTEMS

Technologie MEMS se používá v akcelerometrech aut a mobilních telefonů, v součástech pevných disků a dalších zařízeních. Společnost Epson spojila procesy MEMS s pokročilými piezoelektrickými materiály. Vznikly tak výkonné mikroskopické akční členy a inkoustové kanály, které umožňují vystříknout inkoust s vysokou přesností a rychlostí.

PRECIZNÍ MONTÁŽ

Tiskové čipy jsou poté spojeny se zásobníky inkoustu, filtry a elektronickými díly a vsazeny do krytu na plně automatických montážních linkách. Díky špičkové automatizaci fungují závody Epson takřka bez lidského zásahu.

Šestiosí roboti pracují s patentovanou technologií zpracování obrazu a montáže a neúnavně vytváří sestavy čipů v krytech, které jsou pak základem pro jednotlivé tiskové hlavy.

TECHNOLOGIE NOZZLE STATE ANALYSIS

SurePress L-6034VW je první průmyslová tiskárna Epson pro jednoprůchodový tisk využívající technologii tiskové hlavy PrecisionCore. Nová tisková hlava PrecisionCore představuje klíčový prvek pro dosažení vysokého výkonu, vysoké spolehlivosti, nízkých nároků na údržbu a nízkých provozních nákladů tiskárny SurePress L-6034VW.